FİLM-DİZİ ÖNERİLERİ

İzleyip bitirdiklerimi es geçersem, şu anda aktif olarak takip ettiklerim:

• 12 Monkeys
  • Better Call Saul
  • Fargo
  • Fear the Walking Dead
  • Game Of Thrones

• GOTHAM
  • Humans
  • How I Met Your Mother
  • The Walking Dead
  • True Detective

• Vikings
  • Mr. Robot
  • Outlander
  • Shameless (US)
  • The 100

• The Big Bang Theory
  • The Flash
  • The Knick
  • The Last Man on Earth
  • Z Nation

Bu kadar diziyi günü gününe takip etmek içinse http://episodecalendar.com sitesini kullanıyorum. Bir takvim üzerinde hangi günde hangi dizi bölümü yayınlanacak kolayca takip edebiliyorsunuz. 20 taneye kadar dizi eklemek ücretsiz, tavsiye ederim  :'(

Efsane Diziler:

Prison Break

Breakin Bad

Heroes

24

Fargo

Spartacus

Halihazırda İzlediklerim:

The Blacklist

The Gotham

Limitless

The Flash

Arrow

Agents of Shield

The Player

Graceland

Heroes Reborn

Continuum

Blindspot

Yeni Sezonu Beklediklerim:

Person of İnterest

The Walkin Dead

Fear The Walkin Dead

The Last Ship

İntelligence

Agent Carter

Daredevil

The Following

Game of Thrones

Constantine

Da Vinci Demons

The Strain

Bu kadar dizi için kendim takip listesi oluşturdum... :)

@moonson The Walking Dead dün yeni bölümü (6x1) yayınladı hocam. Aman daha fazla bekleme  :) Bugün akşam da Fargo dönüyor (2x1).

Bu arada "Limitless"a bakacaktım ama unutmuştum. Hatırlatmış oldun.

Breaking-Bad-Heisenberg.jpg

Breaking Bad benim 1 numaram :( ' Unutmadık seni Walter Reis  :mad:

sherlock-Benedict-Cumberbatch-series-wallpapers1.jpg

Ah bir de Sherlock Holmes var ki, gönlüm 2 numara yapmaya el vermez.. Evet benim iki tane 1 numaram var  8D

Bu yıl tanıştığım Mr. Robot u beğendim. Tavsiye ederim.

walking-dead-season-1.jpg

Dün The Walking Dead 6. Sezon 1. bölüm yayınlandı. Az sonra izleyeceğim. Severek takip ettiğim bir dizi, tavsiye ederim..

Prison-Break.jpg

İzleyeli bayağı olan ve final yapmış bir dizi var ki, BİR EFSANE, bir de yeniden çekilmeye başlanacağını duyduktan sonra heyecanım tavan yaptı; PRISON BREAK; Müthiş bir senaryo, harika oyuncular.. Hiç izlememiş olanlar için uzun soluklu nefis bir dizi olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Supernatural var 11. Sezon başladı .. ?

@snoppy

Saol hocam... Ben de dört gözle bekliyordum..

Ancak Fargo'nun ikinci sezonuna şaşırdım.. çünkü gerçek hayatta olanlardan alıntılanmış dizi tek sezonluktu bildiğim kadarıyla ama sanırım ilgi üzerine devamını getirdiler.. Güzel bir diziydi. :)

1. Lost:

Hayatımda bu denli hipnotik etkisi olan ve merakı canlı tutan  bir dizi daha görmedim.

Ayrıca sanırım tane tane ve basit diyaloglar sayesinde  ingilizce geliştirmek için veya öğrenmek için en uygun dizi.

2. Homeland:

CIA konulu zaman zaman Amerikan popülizminin tadını kaçırsalar bile

Aksiyon ve akıl oyunları severler için.

3. Suits

Amerikan hukuk sistemi ve avukatlar hakkında müthiş bir dostluk ve akıl oyunları konulu  dizisi.

Zaman zaman zorlanmadan edemiyorum altyazısı olmadan seyretmek  delikanlılığı yaparken. =)

lostu 4 sezon izleyip, final bolumunu izledikten sonra 15 dakika deliksiz kufretmistim. bu kadar degisik bir diziye boyle final olmamaliydi.

Finaliyle beraber onerecegim 2 dizi var. 1- Breaking bad 2- Prison break

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fargo birinci sezonu bitti.. 2 sezon ilk bölümü daha geçen hafta yayınlandı izlenebilir..

Prsion break kaçırılmaması gerekenlerden 3 sezon 5/5 (seri 2016 da yeniden devam edecek deniyor uzun bir aranın ardından)

Breaking bad 4. Sezondayım ara verdim bir süredir 4/5

Lost bitireli yıllar oldu sonu pek tatmin etmesede.. 4.5/5

Walking dead dikkat evi zombiler basmasın :) 4/5

Dahasınıda zaten arkadaşlar paylaşmış

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

magic dedi:
Buradan film-dizi önerileri yapabiliriz,

ben birazdan başlayacağım  :)
Değerli Hocam;

Çok ama çok güzel bir fikir olduğunu itiraf etmeliyim.

Bunu daha önce akıl etsem de katılımcıların talebinin daha gerçekçi ve samimi olacağına inandığımdan cesaret edemedim bu ve benzeri konu başlıkları açmaya.

Suni ve yapay mekanik büyümedense organik bir büyümeye ve konu çeşitliliğine sahip oluyoruz böylelikle.

Ellerinize sağlık lütfen bu yöndeki değerli katkılarınıza devam ediniz

Murat hocam, geçen gün farkettim forumda çok zaman geçirdiğimi,

e oku oku golf bitti mezun olduk sizin sayenizde çok şükür :)

işyerinden sınırlı açılıyor fotoğrafları falan da görmüyorum,

e şimdi Fenerliyiz ya, her maç sonrası da yazmayı severim,

birkaç site yazdıklarımı beğenip yazarlık teklif etmişti, bulaşmamıştım hiç,

birşeyler çiziktiririm diye açtım, onu açmışken Cimbom'u ve Karakartal'ı unutmak olmaz, biz yanyana maç seyredilen dönemi ucundan yakalamıştık...

film-dizi ise zaten meraklıyım ona da, biliyorum çok talep göreceğini, herkesin takibinde bir bölüm olacağı muhakkak, şimdiden arkadaşlar sağolsunlar donattılar konuyu maşallah...

(bu arada fotoğraf nasıl ekleniyor mesaja bana biri kısaca yazabilir mi)

@silvershadow

Değerli Hocam,

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim.

Fotoğraf ekleme hızlıresim.com üzerinden yapılıyor.

Bu sitede ekleyeceğiniz fotoğraf veya fotoğrafları tanıtıp upload ediyoruz. Sonra forumlar için gereken  kısaltmalar eklenmiş olan forum başlığının yanındaki penceredeki linki kopyalayıp mesaja yapıştırmak yeterli

yeni dizi: The Whispers

dün ilk bölümü seyrettim, fena değil, kurguyu bozmazlarsa güzel olur gibi....

not: fotoğrafla daha iyi oluyor ama hızlıresim.com'a giremediğim için resim yapıştıramıyorum, böyle de eksik oluyor farkındayım...

The Whispers yani Fısıltılar, Bilim Kurgu-Gerilim konulu bir dizi. The Whispers tanıtım filmini de yayınlayarak bilim kurgu sevenler üzerinde merak uyandırdı. Senaryosunu Soo Hugh’un yazdığı ve yönetmen koltuğunda da Mark Romanek’in bulunduğu The Whispers’ın oyuncu kadrosuna ise bir çok tanıdık isim göze çarpıyor.

The Whispers’ın konusunu; uzaylı bir ırkın, çocukların masumiyet ve görünüşlerinden yararlanarak bazı esrarengiz olayların döngüsel olarak anlatıldığı bir senaryoya sahip. Görünmeyen bu kuvvetlerin çocukları etki altına alması, ve bu etki altında çocukların yakınlarında bulunan kişilere gizemli olarak zarar gelmesi, bu duruma çocukların da farkında olmadan yardım etmeleri, kitlesel bir sorunu tetikleyecek ve bu düşmandan kurtulmak için gerekli olan savaş başlayacaktır. The Whispers’ın konusunu oluşturan fikir Ray Bradbury‘e ait.

The Whispers 60 dakikadan oluşacak bölümleriyle ABC kanalında yeni sezonun ortalarında izleyicilerin beğenisine sunulacak. Bilim kurgu sevenlerin takibinde olan dizi yayınlandıktan sonra ne kadar ses getirir bilinmez. Ancak ABC’nin bir “The V” fiyaskosunu daha kaldıramayacağı kesin, en azından izleyicileri için durum öyle görünüyor.

Geri
Üst Alt