Sabah ilk çalıştırmada motordan gelen tuhaf ses

fikretsahban

Yeni Üye
İsim
Fikret Şahban
Merhaba. 2015 model 1.4 TSI manuel vites aracımda son 2 aydır motordan gelen tuhaf bir ses mevcut. Bu ses sadece sabah ilk çalıştırmada, gaza basıp çektikten sonra geliyor. 15-20 saniye sürüyor ve sonra kayboluyor. Bu sesin geldiği zaman normalde 900 olan rölanti devrinin 1100 olduğunu farkettim. Ses kaybolunca devir tekrardan 900’e iniyor.

Aracı servise bıraktım ancak usta iki gündür motordan o tuhaf sesin gelmediğini söyledi. Ben eminim ki aracı eve getirsem yine aynı durum devam edecek. Aşağıya çektiğim videoyu atıyorum eğer daha önceden benzer bir problemi yaşayan varsa ve ne olduğunu, nasıl çözüldüğünü yazabilirse çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@niclayt Tahminimce o cırr sesi ateşleme bobinlerinden ya da bujilerdeki spark (elektrik çakması) denen durumdan kaynaklanan doğal bir ses

Upvote 0
NORMAL... golfu aldim alalı duyduğum tek kelime önden ses geliyor normal motor hiriltili çalışıyor normal ama her zaman değil bazen e yine normal o değilde Almanyada sen üret mühendislik harikasını turkiyeyi sat ustalara işi öğretme normal olan birşey yok aradaslar bilmiyorlar normal diyorlar aracım sürekli ilk çalışmada tık tık ses çıkarıyordu tüketim 3.0 lara kadar çıkıp 20 saniye içinde ses De gidiyordu tüketimde 0.6 iniyordu ne hikmetse servis dahil tüm ustalara normal geliyordu oksijen sensörü nü balata spreyi ile temizledim daha sonra boğaz kelebeğini arabam anormal oldu sanırım ne zaman marja bassam tüketim stabil ve ses yok araba calsiyor mu çalışmıyor mu belli değil tabi krank devir sensörü de sıfırlandı ama normal değildi bence şimdiki hali ve golfe yakışır calisması normal... 1.2 2015 aracım manuel 80 bin km ustalara hele servise bakım harici gitmeyin derim kendi işimizi kendimiz görmek zorundayız konu golf olunca e yazikki ustası bana denk gelmedi çok titiz kullanıcıyim nerde boş beleş adam var servis dahil karşıma çıktı 9 aylık golf kullanıcısı olarak bakımımi dahi kendim yapar oldum şu anda mutluyum size gelince ses normal değil üst ve alt oksijen senserune bakın derim daha sonra boğaz kelebegi daha sonr krank devir sensörü muhtemel bunlarda olacak son ihtimal turbo kıskac yayı var oda olabilir ama düşük ihtimal derim saygılarımla 

Upvote 0

Geri
Üst Alt