@berreday

Dover jantlarla kışlık goodyear ug8  kullanıyorum. 205/55/16 91T

Kış lastiği olarak benim favorim, kumho kw17 :'(

berreday dedi:
@berreday iyi fiyat kasım gibi 300 e çıkar..
Bi yandan da diyorum ki herşeyi ithal kullanıyoruz acaba lastikte yerli mi kullansak ? Petlas Snowmaster ın kar performansını övüyorlar ama herhalde yağmur performansı aynı oranda iyi değil, bilginiz var mıdır ?

Aslında böyle bir düşüncem yoktu ama petlas kullananlar baya övünce dün aklıma girdiler resmen, alternatif olarak yazdım :D
valla petlas ıcın hem ıyı hem kotu duyumlar aldım..kullanmadıgım ıcın bılmıyorum sıze kalmıs..

Tamam Tarsus sıcak falan ama, kış lastiği de neymiş burda çok bilinmez :D

Mortan dedi:
@SB1907_23 hocam, daha kışa vakit var diye henüz alışveriş forumuna yazmamıştım ama şimdi mesajlarınızı okuyunca 195/65/R15 kışlık lastik aradığınızı anladım. Elimde 2015 Ocak'ta alınmış sadece 4000km kullanılmış conti wintercontact ts850 var. Golf6 trendline aracım için almıştım, şimdi yeni aracımda 15 inç kullanmak istemediğim için satmayı düşünüyorum. İlgilenirseniz benimle irtibata geçebilirsiniz.
murat hocamla alışverişi tamamladık, süreç boyunca gösterdiği ilgi için teşekkür ediyorum

berreday dedi:
@berreday iyi fiyat kasım gibi 300 e çıkar..
Bi yandan da diyorum ki herşeyi ithal kullanıyoruz acaba lastikte yerli mi kullansak ? Petlas Snowmaster ın kar performansını övüyorlar ama herhalde yağmur performansı aynı oranda iyi değil, bilginiz var mıdır ?

Aslında böyle bir düşüncem yoktu ama petlas kullananlar baya övünce dün aklıma girdiler resmen, alternatif olarak yazdım :D
ben kullandım, çok da şikayetçi değildim

2 kış kullandım ve sadece 2 kere sorun yaşadım.

biri eğimli bir yer ve kardan ziyade buz tutmuştu. buz olunca kış lastiğinin pek bi faydası olmuyor ne yazık ki . dolayısıyla sorunun petlasta olduğunu düşünmüyorum.

diğeri ise otoparkın su geçişleri için yapılan çukur kanallarında oldu. ona ben de şaşırdım ve mana veremedim :)

SB1907_23 dedi:
@SB1907_23 hocam, daha kışa vakit var diye henüz alışveriş forumuna yazmamıştım ama şimdi mesajlarınızı okuyunca 195/65/R15 kışlık lastik aradığınızı anladım. Elimde 2015 Ocak'ta alınmış sadece 4000km kullanılmış conti wintercontact ts850 var. Golf6 trendline aracım için almıştım, şimdi yeni aracımda 15 inç kullanmak istemediğim için satmayı düşünüyorum. İlgilenirseniz benimle irtibata geçebilirsiniz.
murat hocamla alışverişi tamamladık, süreç boyunca gösterdiği ilgi için teşekkür ediyorum
Serkan hocam, ben de sizinle alışverişten memnun kaldım. Güzel günlerde kullanın...

Merhaba Arkadaşlar,

aracımda 225/45/R17 cinturato_p7 yaz lastiği var, malumunuz önümüz kış ve ben ayda ortalama 2000 km yol yapıyorum, istanbulda her ne kadar uzun bir kış olmasada zaman zaman ciddi şekilde sorun yaşamıyor değiliz. bu şartlar altında kış lastiği almalımıyım? öneriniz nedir? Almam gerekecekse, baktığım tüm kış lastiği testlerinde conti Ts850 nin liderliği koruduğunu görüyorum. kışlık jant seti almadan mevcut jantları sök tak yaparak kış lastiği kullanırsam, jantlarda herhangi bir sorun yaşarmıyım?

Teşekkürler, Nadir.

iamalegend dedi:
Merhaba Arkadaşlar,

aracımda 225/45/R17 cinturato_p7 yaz lastiği var, malumunuz önümüz kış ve ben ayda ortalama 2000 km yol yapıyorum, istanbulda her ne kadar uzun bir kış olmasada zaman zaman ciddi şekilde sorun yaşamıyor değiliz. bu şartlar altında kış lastiği almalımıyım? öneriniz nedir? Almam gerekecekse, baktığım tüm kış lastiği testlerinde conti Ts850 nin liderliği koruduğunu görüyorum. kışlık jant seti almadan mevcut jantları sök tak yaparak kış lastiği kullanırsam, jantlarda herhangi bir sorun yaşarmıyım?

Teşekkürler, Nadir.
ben de aynı derdin arefesindeyim hocam. bu boyut kıs lastiği icin problemli biraz. bu forumdaki genel kanı 16 jant takımıyla 1 takım lastik almak yönünde. tabi orjinal vw janti ile oldukça pahalıya geliyor. çıkma bulmak lazım veya replika kullanmak Nasıl olur çok ney bi fikrim yok. alpin 5 icin 370₺, conti icin 410₺ fiyat aldım. Orhan hocam nokian wr d3 225/47/17 kullanmış sert kıs şartlarında ve bi sıkıntı görmemişti. ben de kararsızım acikcasi

@iamalegend

rezulteo'daki incelemede şu an için wr a3'ü tavsiye ediyoruz gibi bi ibare var. sanırım d4 çok yeni olduğu için yeterli review yok şu anda. nokian'lardaki d3,a3 gibi farklılıklar neye göre acaba

@maniax

a3 Ultra Yüksek performanslı yüksek hacimli araçlar için, d3 yüksek performanslı normal hacimli araçlar için diye geçiyor, d3 bizim araçlar için tavsiye ediliyor. açıkçası d4 d3 ün yerine üretildiğinden en kötü d3 gibi bir sonuç verir diye düşünüyorum.

@iamalegend

aslında gönlümden hep nokian geçiyor. arkadaşım 195/50/15'ini kullandı ankarada 2 kış boyunca. beraber çıkıp yanladık bile  :D

lastikçilere sorsan "aaabi ne nokian'ı ya finlandiyada mı yaşıyon, mişlen 10 numara" deyip geçiyolar

@maniax

açıkçası geçtiğimiz sene Nokian markasını ilk defa duymuş ve hemen araştırmıştım, sonuçları beni acayip şaşırtmıştı. Bana göre tam bir f/p lastiği, sanırım yeni jant seti almadan bu lastiği alır mevcut jantıma takarım. Michelin evet güzel lastik ama ülkemiz için çok uygun olmadığını düşünüyorum, bir çok forumda çukurlarda balon yaptığını okumuştum. Kaldıki lastikçiler bizler kadar sosyal medyayı takip edip test sonuçlarına bakmıyorlardır :) şuan araç üzerinde bulunan cinturato p7 lastikler içinde tırt demişlerdi.

iamalegend dedi:
@maniax

açıkçası geçtiğimiz sene Nokian markasını ilk defa duymuş ve hemen araştırmıştım, sonuçları beni acayip şaşırtmıştı. Bana göre tam bir f/p lastiği, sanırım yeni jant seti almadan bu lastiği alır mevcut jantıma takarım. Michelin evet güzel lastik ama ülkemiz için çok uygun olmadığını düşünüyorum, bir çok forumda çukurlarda balon yaptığını okumuştum. Kaldıki lastikçiler bizler kadar sosyal medyayı takip edip test sonuçlarına bakmıyorlardır :) şuan araç üzerinde bulunan cinturato p7 lastikler içinde tırt demişlerdi.
muhtemel ben de jantlarımı değiştirmem gibi geliyo. son konuştuğum michelin bayisi, range'ler bmw 5'ler 18-19' jantı olanlar napıyo 15-16' mi takıyolar demişti. düşününce doğru söylüyo aslında. ama orjinal 16 vw bulup getir, lastik takalım öyle daha iyi olur tabi demişti. hani lastik tak sök olmaması açısından.

@maniax

kayınpeder uzun yıllar almanyada yaşamış, bu konuyu onunla konuştuk, valla evlat tek jant seti ile yıllarca yazlık / kışlık uygulaması yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadım dedi. benimde nokian wr d4 aklıma yattı, kısmetse kasım sonu gibi alır takarım inşallah.

Geri
Üst Alt