polisaj ve boya koruma sonrası

kaganoztrk

Üye
İsim
kagan
Bildiğiniz üzere geçen hafta polisaj ve boya koruma yaptırdım aracıma. parlaklık ve hidrofibik etkinin devamlılığını sağlamak adına okuduklarıma dayanarak bir kaç ürün edindim. sizce yeterli olurmu? 

IMG_20190426_194438.jpgIMG_20190427_000052.jpgIMG_20190430_192001.jpg

3 adet 50x70 divortex pasta cila için özel yapılmış yumuşacık mikrofiber

1 adet turtle wax hızlı cila

1 adet divortex ph nötr cilalı şampuan

ve resimde olmayan 1 adet jant temizleyici kova ve sünger. 

ön yıkamadan sonra şampuanla yıkayıp duruladıkdan sonra ıslakken turtle wax sıkıp kurulancak. olay bu kadar deilmi? 

deneme sonucu: uygulamadan hemen sonra başlayan çamur yağmuru bence gayet başarılı. yukadıkdan sonra yatıgım su testinde de su iticilik çok başarılıydı. tavsiye ederim uygulamasıda çok kolay. ancak wax kadar başarılı boncuklanma olmadı. 

IMG_20190505_181841.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba ,

Aracınız çok güzel görünüyor.Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.

Piyasadaki en iyi ürünleri almışsınız. Bence yeterli olacaktır. 

Şampuan olarak cilasız ph nötr şampuan daha isabetli olacaktır. Çünkü cilalı şampuanlar korumaların su iticiliğini törpülüyor. Su iticiliği korumak için bir kaç yıkamadan sonra Gyeon Wetcoat, Nanolex Washcoat, Auto Finesse Aquacoat gibi ürünler uygulanabilir.

Şampuan olarak cilasız ph nötr şampuan daha isabetli olacaktır. Çünkü cilalı şampuanlar korumaların su iticiliğini törpülüyor. Su iticiliği korumak için bir kaç yıkamadan sonra Gyeon Wetcoat, Nanolex Washcoat, Auto Finesse Aquacoat gibi ürünler uygulanabilir.
wet  coatı aldıkdan sonra kesfettim turtle bitince onu alacağım. şampuanada dikkat ederim bu bitince 200ml denemelik almıştım zaten. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anladığım kadarıyla zaten boya koruma yapılmış bu yaklaşık 6 ay bi su iticiliği ve parlaklığı koruması lazım. Tabi bu süre kendi tahminim ve kullanılan şampuan ilede ilgilidir mantıklı ve basit olan nötr şampuan ile yıkanıp kurulanıp auto fınesse ile hızlı cila atıp boya korumayı uzun ömürlü yapmaktır. Boya korumanın ömrü bittiğinde araç hologramlara uğramadıysa demirtozu-kil-wax atılarak boya koruma ömrü uzatılır.
Bu söylediklerim kendi acemice düşüncem işin uzmanlarına söz bırakıyorum..

Merhaba Hocam
Ben Auto GLYM ürünlerini Tercih ediyorum. Aslında yaptıkları iş aynı olsa da bazı markaların bazı ürünleri daha çok Tercih sebebi olabiliyor. Örneğin saç için resimdeki ürünü kullanırken Yıkama eldiveni olarak Sonax kullanıyorum. Yada cam bezi F&P olarak Gojo marka gibi.. Iyi Forumlar
6c4ec9d79f67bf5fa42befbb5504ee39.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt