Golf 7.5 Sürüş Modu Montajı

@frknyldrm fiyatı doğru vermiştir yeni bi sistemle eskisi gibi lisanssız açıyorlar teyit etsenizde fiyat aynı olacaktır.Apo usta aradaki ilişkilere göre bazen uygun bazen çok daha fazla fiyat çekebiliyor.Belki de o lisanslı kod ile açacaktır o da olabilir.
@driver_can Yüksek fiyat söylemesi müşteri-esnaf ilişkimizde bir problem olduğu anlamına mı geliyor yani? :)

Daha önce Abdullah Usta'ya geri görüş kamerası montajı yaptırmıştım, ikram da yapmıştı, gayet de güzel anlaşmıştık halbuki. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

@frknyldrm benim bu crackli sürüş modu meselesinden haberim olmadığı için size o yönde bilgi verdim ama şimdi bu meseleyi düşününce ender elektroniğin fiyatı crackli işlem için vural elektroniğin fiyatı lisanslı kod ile aktivasyonlu işlem için verilen rakam gibi görünüyor.

Tavsiye olarak lisanslı olarak yaptırmanızı öneririm, daha önceki aracımda crackli olarak işlem yapılmıştı lakin serviste aksiyon işlemi yapılınca sürüş modu iptal olmuştu tekrar aktivasyon yaptirmak zorunda kalmıştım, lisanslı olsaydı iptal olmayacağını aracın fabrikada olan back up dosyasına kayıtlı olacağı için araca komple reset atılsa dahi sürüş modunun çalışacağını söylemişti servis yetkilisi.

@Serkanasn Hocam söylediğiniz iyi oldu, dediğinize göre crackli işleme para vermek parayı çöpe atmaktan farksız. Sürüş modu için de 2bin lira verilmez bence. Muhtemelen tuşun görseli ile idare edeceğim. :)

@frknyldrm yanına gidince fiyatta yardımcı olacaktır diye düşünüyorum ama siz yine de lisanslı mı olacak diye sorun.

@frknyldrm yanına gidince fiyatta yardımcı olacaktır diye düşünüyorum ama siz yine de lisanslı mı olacak diye sorun.
@driver_can Abdullah Usta'dan bahsediyorsanız lisanslı dedi, o fiyata bir zahmet lisanslı olsun zaten. :)

Ender'in nasıl yaptığı net değil şu an, ya crackli yapıyor ya da lisans hariç fiyat söyledi. Crackli yapıyorsa da yaptırmam zaten, @Serkanasn uyandırdı. 

Şimdi aklıma geldi, yöntemin ne olduğunu anlamamız için faydası olur mu bilmiyorum ama Ender Elektronik aracın iki anahtarını da getirmeniz gerekiyor dedi. @driver_can @Serkanasn

@frknyldrm ender elektronik sanırım crackli olarak yapacak, metin beye sorarsanız detaylı bir şekilde anlatacaktır, serviste sistem reset edildiğinde sürüş modunun iptal olup olmayacağını mutlaka sorun.

@frknyldrm ender elektronik sanırım crackli olarak yapacak, metin beye sorarsanız detaylı bir şekilde anlatacaktır, serviste sistem reset edildiğinde sürüş modunun iptal olup olmayacağını mutlaka sorun.
@Serkanasn Bunu netleştirmeden yaptırılacak iş değil hakikaten.

@frknyldrm yöntemi biliyorum😀yeni sistem bu şekilde.Vw’nin engelini artık böyle aşıyorlar.
@driver_can Ender elektronik Metin Bey'e soracağım ama bu işin kalıcılığı nedir ne değildir sizin bilginiz var mı? Kalıcılığın haricinde kitabına uygun bir olay değilse servis tarafından tespiti mümkün mü, mümkün ise başımızı ağrıtır mı bu konuları netliğe kavuşturmak lazım.

@frknyldrm servisin bunu tespit ettikten sonra her türlü problemi buna bağlayacağından hiç kuşkunuz olmasın, aracımın media sistemindeki bileşen korumayı kaldirmak için online odis cihazına bağlayıp işlemi hatalı yaptıklarında esc ışığı yandı ve 5 saat uğraşıp problemi çözemediler sonuç olarak araca sonradan yapılan mode tuşuna bağladılar herşeyi.

Bu arada servisin 5 saatte yapmayı başaramadığı işlemi vag işleri ile ilgilenen bir usta 5 dk civarında bir sürede yaparak arızayı giderdi.

@Serkanasn Yetkili servislerin vag com konularında bilgisiz olduğunu duymuştum, hiç şaşırmıyorum da.

Mode işlemi kitabına uygun şekilde yapılsa dahi bunun arkasına saklanabilirler mi? Soruyorum ama sanırım bu soruya kimse kesinlikle onu bahane göstermezler diyemez. :)

@GkM_2015 @Serkanasn @driver_can  Beyler hayırlı akşamlar, öncelikle sizin ve bilgili diğer forum üyelerinin bilgisine başvuracağım. 

Ender Elektroniği tekrar arayıp söylediği fiyata mode işlemini crackli mi yapıyor diye soracağım. Söylediğiniz gibi muhtemelen crackli yapıyor, orijinal lisans ile yapıyorsa ne ala ama crackli ise yaptırmayacağım. Orijinal lisans için de şu an 2k TL bütçe ayıramam.

Özetle ben tuş takımının montajı yapıp lastik basınç set ve esc on/off fonksiyonlarını kullanmak istiyorum. Mode ve pla sadece görsel olarak orada bulunacak.

Lastik basınç set ve esc on/off fonksiyonları için tuş takımının montajında soket tak-çıkar şeklinde mi olacak yoksa setle beraber gelen kablo tesisatı ile yine detaylı bir işlem yapılması gerekecek mi? Bir de yalnızca bu fonksiyonlar için de olsa kodlama gerekecek mi?

Eğer soket bağlantısı yeterli olacaksa kendim yapacağım.

Teşekkürler.

P_20200111_160010.jpg

Geri
Üst Alt