Jump to content

GkM_2015

Golf 7.5 surus mod montaji

Recommended Posts

@frknyldrm ender elektronik sanırım crackli olarak yapacak, metin beye sorarsanız detaylı bir şekilde anlatacaktır, serviste sistem reset edildiğinde sürüş modunun iptal olup olmayacağını mutlaka sorun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Serkanasn yazdı:

@frknyldrm ender elektronik sanırım crackli olarak yapacak, metin beye sorarsanız detaylı bir şekilde anlatacaktır, serviste sistem reset edildiğinde sürüş modunun iptal olup olmayacağını mutlaka sorun.

@Serkanasn Bunu netleştirmeden yaptırılacak iş değil hakikaten.

3 dakika önce, driver_can yazdı:

@frknyldrm yöntemi biliyorum😀yeni sistem bu şekilde.Vw’nin engelini artık böyle aşıyorlar.

@driver_can Ender elektronik Metin Bey'e soracağım ama bu işin kalıcılığı nedir ne değildir sizin bilginiz var mı? Kalıcılığın haricinde kitabına uygun bir olay değilse servis tarafından tespiti mümkün mü, mümkün ise başımızı ağrıtır mı bu konuları netliğe kavuşturmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm servisin bunu tespit ettikten sonra her türlü problemi buna bağlayacağından hiç kuşkunuz olmasın, aracımın media sistemindeki bileşen korumayı kaldirmak için online odis cihazına bağlayıp işlemi hatalı yaptıklarında esc ışığı yandı ve 5 saat uğraşıp problemi çözemediler sonuç olarak araca sonradan yapılan mode tuşuna bağladılar herşeyi.

Bu arada servisin 5 saatte yapmayı başaramadığı işlemi vag işleri ile ilgilenen bir usta 5 dk civarında bir sürede yaparak arızayı giderdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn Yetkili servislerin vag com konularında bilgisiz olduğunu duymuştum, hiç şaşırmıyorum da.

Mode işlemi kitabına uygun şekilde yapılsa dahi bunun arkasına saklanabilirler mi? Soruyorum ama sanırım bu soruya kimse kesinlikle onu bahane göstermezler diyemez. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

@GkM_2015 @Serkanasn @driver_can  Beyler hayırlı akşamlar, öncelikle sizin ve bilgili diğer forum üyelerinin bilgisine başvuracağım. 

Ender Elektroniği tekrar arayıp söylediği fiyata mode işlemini crackli mi yapıyor diye soracağım. Söylediğiniz gibi muhtemelen crackli yapıyor, orijinal lisans ile yapıyorsa ne ala ama crackli ise yaptırmayacağım. Orijinal lisans için de şu an 2k TL bütçe ayıramam.

Özetle ben tuş takımının montajı yapıp lastik basınç set ve esc on/off fonksiyonlarını kullanmak istiyorum. Mode ve pla sadece görsel olarak orada bulunacak.

Lastik basınç set ve esc on/off fonksiyonları için tuş takımının montajında soket tak-çıkar şeklinde mi olacak yoksa setle beraber gelen kablo tesisatı ile yine detaylı bir işlem yapılması gerekecek mi? Bir de yalnızca bu fonksiyonlar için de olsa kodlama gerekecek mi?

Eğer soket bağlantısı yeterli olacaksa kendim yapacağım.

Teşekkürler.

P_20200111_160010.thumb.jpg.d1025ce2582e59fa983c0ea37e54c0a4.jpg

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm merhaba lastik basinc ve esp icin abs beynine kablo cekmen yeterli olacak kodlama gerekmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir mesaj yazmıştım ama foruma bir süre erişim sağlayamadım, gönderememişim. Genel bir problem mi vardı anlamadım.

Bu işlem için İstanbul'da bana yardımcı olabilecek biri var mı diye sormuştum, elini sürmese de olur bana tarif etse yeterli yazmıştım. 

Foruma tekrar girmeyi denedim de Ahmet Bey'in mesajını gördüm.

@GkM_2015 Ahmet hocam yardımcı olabileceğini söylemiş, buradan da teşekkür edeyim kendisine. Umarım whatsapp üzerinden bu işlemi becerebilirim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

2017 golf7.5 comfortline bmt tdi araç için hız sabitleyici tuş çerçve sürüş modu çifti aldım 17.8 vcds kablom var kodlama dışında ne yapmamız gerekiyor tam olarak

tarihinde oney tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

montajını videolardan ve anlatımlardan yaptırabilirim kodlamayıda çözerim ama aktivasyon nedir bilmiyorum konu için yardımcı olacak arkadaş varmı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, serkanhector yazdı:

@frknyldrm ne durumdasınız

@serkanhector Hocam haftaiçi pek vaktim olmuyor, haftaiçi ancak şirketin otoparkında olabilir ama aydınlatma yetersiz kalır diye düşünüyorum, zor olur akşam gözüyle. Muhtemelen haftasonu bakacağım bu işe.

@GkM_2015 Ahmet Bey yardımcı olacak kimse çıkmadıysa telefon ile yardımcı olabileceğini söyledi sağolsun. Onun yardımına başvuracağım gibi gözüküyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam bunlar kodlama ile olmaz . Online aktivasyon gerekiyor maalesef. Siz bu aktivasyon işini yapamazsınız. Yapan yerler var birde serviste satılan kod ile yapılabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@İlker34 ilker hocam ben ankaradayım bu konuda bana bir adres verebilirmisiniz birde online aktivasyon ne kadara yapılıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konyada muhammet hocam var . Konya vagcom . O yardımcı olur . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, İlker34 yazdı:

Konyada muhammet hocam var . Konya vagcom . O yardımcı olur . 

konya vagcom online aktivasyonu ne kadara yapıyor bir bilginiz var mı hocam ?

birde sürüş modunu crackli mi yapıyorlar onlar da ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Alpyaman yazdı:

Bende siparişi  verdim bakalım hayırlısı 

@Alpyaman Hayırlı olsun, satıcı ile iletişime geçip Aliexpress Standart Shipping ile göndermesini isteyin. Benim ilk siparişim gümrükten geri döndü, China Post Registered Mail ile gönderilmişti o.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, frknyldrm yazdı:

@Alpyaman Hayırlı olsun, satıcı ile iletişime geçip Aliexpress Standart Shipping ile göndermesini isteyin. Benim ilk siparişim gümrükten geri döndü, China Post Registered Mail ile gönderilmişti o.

Tamam teşekkürler ingilizce kontak kuruyor değil mi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Yeni Oluştur...