Golf 7 1.6 tdi motordan gelen tuhaf ses

Merhaba arkadaşlar aracım 1.6 TDİ 2015 kazasız 60 binde bir araç son zamanlarda gelen çalar saat gibi bi gelip bi giden ses kafama takıldı belki başına gelmiş veya yorum yapabilcek biri olur diye paylaşmak istedim aracı kimseye göstermedim henüz en ufak bir fikrim yok duruma göre servise veya özel servise göstericem.

Slm benim arabada aynı sıkıntı var ısınınca gidiyor ses bulamadım sorun nerden kaynaklanıyor kendi sorununu çözdüysen bilgilendirisen sevinirim

Slm benim arabada aynı sıkıntı var ısınınca gidiyor ses bulamadım sorun nerden kaynaklanıyor kendi sorununu çözdüysen bilgilendirisen sevinirim
Ben bu ses için eski aracımda çok uğraşmıştım, kimi mazot pompası dedi 30-40k dan açtı ağzını kimi volan dedi 5-10 k dan açtı ağzını, triger diyen de oldu. Sanayinin eline düşsek arabayı yapboz gibi dağıtacaklardı. Çözümümü anlatayım bu sesi yaparken yağ çubuğunu çekip dinleyin aynı frekansta ses oradan daha kuvvetli geliyor; yani demem o ki kartelden geliyor, yağ pompasının yağ çırpma sesi bu luqui moly yağ kullanarak baya azaltmıştım ama hiç geçmedi bu bir sorun değil hepsinde var.

Merhaba arkadaşlar aracım 1.6 TDİ 2015 kazasız 60 binde bir araç son zamanlarda gelen çalar saat gibi bi gelip bi giden ses kafama takıldı belki başına gelmiş veya yorum yapabilcek biri olur diye paylaşmak istedim aracı kimseye göstermedim henüz en ufak bir fikrim yok duruma göre servise veya özel servise göstericem.

Ben bu ses için eski aracımda çok uğraşmıştım, kimi mazot pompası dedi 30-40k dan açtı ağzını kimi volan dedi 5-10 k dan açtı ağzını, triger diyen de oldu. Sanayinin eline düşsek arabayı yapboz gibi dağıtacaklardı. Çözümümü anlatayım bu sesi yaparken yağ çubuğunu çekip dinleyin aynı frekansta ses oradan daha kuvvetli geliyor; yani demem o ki kartelden geliyor, yağ pompasının yağ çırpma sesi bu luqui moly yağ kullanarak baya azaltmıştım ama hiç geçmedi bu bir sorun değil hepsinde var.
Arabada takırtı sesi var sogukkene oluyor sıcadımı geçiyor motor bölümünden geliyor dinamadan geliyor diye kayışını çıkardım ordan gelmiyor

Arabada takırtı sesi var sogukkene oluyor sıcadımı geçiyor motor bölümünden geliyor dinamadan geliyor diye kayışını çıkardım ordan gelmiyo
Telefon numaranı yazarsan sana videosunu bi gönderiyim istersen

Arabada takırtı sesi var sogukkene oluyor sıcadımı geçiyor motor bölümünden geliyor dinamadan geliyor diye kayışını çıkardım ordan gelmiyo

Telefon numaranı yazarsan sana videosunu bi gönderiyim istersen
Yükle hocam buraya diğer üstatlarımız da baksın ben bu sesle alakalı konu da açmıştım zamanında v kayışını söküp video çekmiştim bakabilirsiniz

Marttan beridir

Ülkeye dandik Rus Motorini giriyor.

Tr nin motorinin ihtiyacının %65 i rus motorininden, %35 ide araplardan ham petrol olarak alıp tr de rafine edilen kısımdan karsılanıyor.

Rus motorinine neden bok attık ki şimdi ?

Eee adamlar ın arabası sene 2023 de kıçı kırık Dandik LADA iken

SAF TÜRK yerli milli arabamız TOGG bu Ladayı 250 kere osmanlı tokatıyla 150 kere selcuklu tokatıyla yere serer mi ? Serer.

Rusyanın arabası Lada iken motorini ne olur ki ??

Tdi lar dikkat !!!

Arabanızdaki her türlü ofsayt ses , yakıt artısı isteksizlik ?? Rus motorini kaynaklı olabilir?

10 gün önce benim başıma geldi ..

Totalde 3,5 yıldır sorun yaşamadıgım motorinde son 2 dolumda araba cortladı ...belkide rus motorini idi

Geri
Üst Alt