Debriyaj pedalını kontrol edin UYARISI

BuGÜN iş dönüşü hatayı görüntü titrek de olsa resimleyebildim. 

Garip hata/error

Kontrol edin derken neyi kastediyor acaba?

DEBRİYAJ PEDALI

LÜTFEN PEDALI KONTROL EDİN

Screenshot_20190307-185951.png

Sonuç: kullanıcı kaynaklı sağ sol ayak akord bozukluğu (serviste den de böyle söylendi bende en son böyle olduğunu kabullendim. Debriyaj pedalın da herhangi bir arıza sorun yok

Olay şu halk deyimiyle ara gaz yedirme diye tabir edilen ; vites atmak için sol ayakla debriyaja basıp vitesi attıktan sonra araç debriyajı bırak ve ilişkini kes diyor siz debriyajı yavaşça bırakırken keskin bir gazla ivmelenmeye kalkarsanız gaz verdiğiniz anda debriyaj üzerindeki sensör ayağınızı hissedip şekildeki hatayı veriyor

Debriyaj sonrası vitesi attıktan sonra ayağı artık çek diyor araç. Tam çektiğinizi zannediyorsunuz ama sensörler bunu algılıyor.

Bu sadece debriyaj +sert gaz durumunda oluyor.

Sorun yok yola devam

@Savatage İlginiz için teşekkür ederim sizde hala devam ediyormu bu hata yoksa dikkat ettikçe azaldı mı?

Dikkat ettikçe azaldı yukarıda martta resim eklemişim   ..o zamandan bu yana sadece 10 gün önce 1 kere oldu

Yani marttan sonra 3,5 ayda bir kere??

Uyarı yandığı an sol ayağım debriyaj üstünde ve sağ ayakla sert bir gazlamaya girişmiştim

Vites geçişlerinden sonra buna dikkat edin yeter

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dikkat ettikçe azaldı yukarıda martta resim eklemişim   ..o zamandan bu yana sadece 10 gün önce 1 kere olduYani marttan sonra 3,5 ayda bir kere??

Uyarı yandığı an sol ayağım debriyaj üstünde ve sağ ayakla sert bir gazlamaya girişmiştim

Vites geçişlerinden sonra buna dikkat edin yeter
Debriyaj, Dsg Manüel vites konusunda yazdıklarınızı duymus olsa gerek
dikkat et bana demiş size debriyaj pedalı.Gecmis olsun Bir yemi bilgi daha eklemiş oldunuz bu şekilde forum dostlarına bu uyarı için. Keyifli Forumlar diliyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu ara gaz isi bana cok artist havali gelir ama bi turlu beceremem :D

Vitesi degistirip debriyajdan tam cekmeden gaz vermek.. Bickin taksici surusu :D

Geri
Üst Alt