Çok çabuk 2. Vitese atıyor

Kesinlikle hamallik evet ama ben manuel in devirlenmesini ve istedgimde vites atmasini cok seviorum (1.4 TSI icin konusuyorum).. Ne var ki manuel aracinizi sartlar nedeniyle her zaman boyle keyifli kullanamiosunuz. Kaldi ki 7 nin debriyaj ayari sert. 1 den 2 ye gecerken sarsinti yasamamak icin surucuye cok is dusuyo. Astra da bu boyle deil mesela 1 den 2 ye gecis surucuye cok yuk bindirmeden oldukca sarsintisiz gerceklesiyo...

DSG efso bir sistem :) Kullanmayi bilirsen neredeyse sorunsuz da..

Otomatiğin her çeşiti özellikle şehir trafiğinde her zaman tercih sebebidir. Yıllarca batıda otomatik vites varken, biz maalesef "yok çok sorun çıkartır, yok her an arıza yapar" paronayaklığıyla -ki insan bilmediği şeyden korkar!- yıllarca hammallık ettik. Şimdi imkanı olanlar için keyfini çıkartma zamanı. :) Benim aracım da 1.2 TSI hem de 1375 kg ve atikliğinden memnunum. Bu biraz da beklentilerinize bağlı. Yolları F1 pisti sanıp atraksiyonlar yapmayacaksanız 105 bg için bana fazlasıyla YETİyor. Üstelik F1 pisti aracınız olsa ne olacak, her yer ya trafik ya yakışıklı fotoğrafınızı çekmeye hazır kamera dolu, normal gidecek bile yol yokken!

Arkadaşlar merhaba,
araçta mekatronik sorun varmış kartını tamir ettik kavrama değişti.(sanayide) Değişti de şöyle bi şey var normal mi diye soracağım. 6-8 km den sonra 2 ye atıyor. 32 de 4 oluyor bazen 60 da da 7 oluyor. Bu kadar erken vites değişmesi normal mi? Özellikle kalkıştan hemen sonra 2 ye atması tuhaf geldi bana dur kalklı trafikte sıkıntı olmaz mı? Eskiden böyle olmuyordu. Bu kavrama ve beyin tamiri sonrası böyle oldu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Herhangi bir problem değildir bu Hocam.
2. Vitese erken geçmesi ekonomik amaclı yazılımındadır. Çok ince bir ayarı vardır bununda örneğin ben kendi aracım da 2. Vitese daha geç gelmesini istediğimde devir saniye ayarı yapılarak 10 km/h hızda geçmesini ayarlamıştım. Burdaki amacım araç biraz Kuvvet kazanarak ivmelenmesi.
Ayrıca 7 ikeri dsg danzumanlarda geçiş ve vites aralıkları 1 ve 2 de çok kısadır. Hatta ve hatta çoğu zaman araç hareket eder etmez 2. Vitese geçen Dsg bile çoktur.
Gün geçtikçe optimal yazılım güncellenerek servislerde daha iyi hale getirilmeye devam ediliyor.
DSG Bakımı ve kullanımına dikkat edilirse Çok Harika bir Şanzuman Teknolojisidir.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt