ARIZA KODU İÇİN YARDIM?

Arda As

Yeni Üye
İsim
Arda
BEYLER MERHABA 2015 40 BİNDE GOLF 7 1.6 DİZEL ARACIM VAR  

CİHAZA BAĞLADIM BU HATALARI VERDİ ALLAH RIZASI İÇİN AÇIKLAYIN NEDİR MASRAFI NEDİR BUNUN YAY İKAZI VE MOTOR IŞIĞI YAKIYOR ARADA SIRADA YAKACAM ARABAYI DELİRMEYE AZ KALDI

WhatsApp Image 2019-02-08 at 12.34.26.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-08 at 12.34.27.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-08 at 12.34.28 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-02-08 at 12.34.28.jpeg

Selam n75 valfiniz bozulmuş gibi duruyor , çevrede TDI ' olan arkadaş var ise değiştirilip denenebilir

Diğer ihtimalde turbonun wastegate'i ama onu denemek şimdilik zor.

Araçta yazılım var mı ? orjinal mi ? Yay işareti aldığında limp mode'a geçiyor mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert hocam araçta yazılım yok,  belirli sürede yanıp sönen yay a benzeyen işaret çıkıyor ardından motor işareti yanıp startsop devre dışı diyip limp mode a geciyor  araç performans düşüklüğü yaratıyor...  

N75'in bağlantılarını kontrol eder misiniz ? Fotoda ki motor clh değil ama aynı nerdeyse
Sürekli yapıyor muhtemelen bunu ? Yada dip gaz yaptığınızda mı ? Yoksa kafasına göre random mu takılyıor ?

image.png

KAFASINA GÖRE YAPIOR AMA  SICAK HAVALARDA NADİREN SOĞUK HAVADA HERGUN YAPIOR

KAFASINA GÖRE YAPIOR AMA  SICAK HAVALARDA NADİREN SOĞUK HAVADA HERGUN YAPIOR
Şöyle yapalım ilk önce arızayı silin , araç yarım kontak şeklinde kalsın
Ardından soketini sökün bunun , söktüğünüz anda arıza yakacaktır zaten.Arıza kodlarını bir karlıştıralım arıza o mu değil mi diye?

TAMAMDIR 1 SAAT ÖNCE ARIZAYI SİLDİRDİM CİHAZLA  SONRA İŞYERİNE DÖNERKEN YİNE ARIZA YAKTI ŞİMDİ SÖYLEDİĞİNİZ SENSÖRLERİ CIKARTIP TEKRAR YERİNE TAKTIM BAKALIM KISMET İNSALLAH OLUR YOKSA YARIN SANAYİYE USTAMA GİDECEĞİM

merhaba ben özgür yeni üye oldum selamlar konuya kulak misafiri oldum , bilgi mahiyetinde baylaşayım ; işyerinde başka firmanın bir amarok var kısa mesafe kullanılıyor buna benzer arıza veriyormuş servis yol yapın devirli kullanın vb diyor muhtemelen ekzos sisteminden yeteri kadar partükül falan atılmıyor kaynaklı gibi sizin araçta az kilometreli benzer sorun olabilir geçmiş olsun

Merhaba ;

Mehmet kardeşim ana unsurları yazmış inşallah kablo veya sensör sorunudur , ama ola ki bir kaç bilgi vermek istedim.İlgili arızayla alakalı olarak sensör değiştirdiğinizde dahi sorun devam ederse , umarım etmez , Öncelikle çok nadir olmakla birlikte bazen gaz pedal sensörleri bu hatayı tetikleyebiliyor , devamında araç emiş hattında ki problemlemler arızayı tetikleyebiliyor , sensörlere dalmadan hava emiş hattında kaçak olup olmadığına bakınız , eğer herşey yolunda olduğuna emin olduğunuz halde hata tekrarlıyorsa boost Leak test  dediğimiz turbonuzun basınç testini yaptırmanızı öneririm.Geçmiş olsun..  

@Ozgure tabi partikul filtrede kurum birikior eksoz sisteminde ordaki sensordende hata olabilir bende gecen tyıl partikul filtre arızası ışıgı yakmıştı yüksek devirde 15 dk kullandım aracı kurumu attı düzeldi 

@DoğanARABACI yarın tamirciye gitcem hocam bakalım ne cıkacak hayırlısı olur inşallah üzmez bizi

@mehmetmert hocam valve yazdıgın soketi çıkaramadım çıkarıp üfleyip temizleyip tekrar takacaktım bir ümit ama yapamadım cok sert bi soket cıkmıyor

Geri
Üst Alt