Direksiyonda çok hafif tıkırtı

tcu_halil

Üye
İsim
Halil
Gardaşlarım direksiyonunuzda çok hafif bi boşluk gibi tıkırtı varmı ? Acaba yada karşılaşan sanki bağlantılardan bi vida gevşemişde az bi boşluk yapmış gibi direksiyonu çok hafif hızlıca sağ sol yapınca bi tıkırtı diyeyim 

Sizin araçlarda varmı böyle bi şey ? 

Hemen hemen tüm modellerde var tıkırtının sesi ve aradaki boşluğun boyutu önemli hocam.2015 model 27binde scirocconun direksiyon kutusunu değişmiştim ondan sebep

2016 hocam aslında yok gibi bir şey ama durunca öyle küçük küçük sağ sola yapınca tıkırtı mı desem öyle bi ses dediğin gibi hocam bi arkadaş hepsinde var dedi ama sizllerede sormak istedim acaba diye

2016 hocam aslında yok gibi bir şey ama durunca öyle küçük küçük sağ sola yapınca tıkırtı mı desem öyle bi ses dediğin gibi hocam bi arkadaş hepsinde var dedi ama sizllerede sormak istedim acaba diye
Bende zamanında gıcırtı sesi gelmişti ve Yağlama yapılmıştı. Sizde de benzer bir durum olabilir.

Anladım hocam teşekkür ederim 

sağa sola sertçe hareket ettirdiğinizde hafif ses geliyosa normal.Otobanda giderken tepkileriniz geç alma gibi bi durum var mı?

Yok hocam hiç yok sertlik normal başka bi ses yok sağ sola çekme yok 

reis bi video ses kaydı falan var mı merak ettim olayı ben hiç denk gelmedim ama başımıza gelmeyeceğinin garantisi yok neymiş ne değilmiş öğrenelim bilgi sahibi olalım

Hocam elimde yok ama yarın çekmeye çalışayım yarın da servisde bakacaklar ona göre bilgi verrim gene hocam 

@Duhansahin yok hocam gayet iyi hatta dedim olduğum yerdeki manevralarda düşük hızlarda nasıldır diye öylede iyi yani bi farklılık yok belkide hep vardı ben arabayı dinledikçe öyle gelmiştir 

geçmiş olsun hocam eğer serviste bulamazlarsa sorunu veya önemsemezlerse yaşadığınız yerde başka yetkili servis varsa oraya da gösterin

Geri
Üst Alt