düşük hızda frene basınca süspansiyon sesi

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
merhaba iyi pazarlar herkese, aracım scirocco,  5 cm eibach prokit yay mevcut, ve başlıkta da belirttiğim gibi özellikle düşük hızda park manevralarında vs. frene basınca sanki aracın ön yayları gıcırdıyor (esniyor) gibi bir ses geliyor müzik açıkken vs rahatsız etmeyecek bir ses fakat ben takıntılıyım biraz :)  sesin kaynağı ne olabilir acaba ? sanırım havalar soğudundan itibaren başladı.

merhaba iyi pazarlar herkese, aracım scirocco,  5 cm eibach prokit yay mevcut, ve başlıkta da belirttiğim gibi özellikle düşük hızda park manevralarında vs. frene basınca sanki aracın ön yayları gıcırdıyor (esniyor) gibi bir ses geliyor müzik açıkken vs rahatsız etmeyecek bir ses fakat ben takıntılıyım biraz :)  sesin kaynağı ne olabilir acaba ? sanırım havalar soğudundan itibaren başladı.
Spor yaylarda alışık olunması gereken bir durum. yayların yuvalarında ki kısımlar orjinal yaylara uygun olduğundan sonradan takılan yaylara birebir uyum sağlayamaz. ayrıca spor yayların gerilme ve esneme oranları orjinale kıyasla farklı olmasından bu tip seslerin gelmesi normal olmakla birlikte, yeni yaylarınız için tampon oluşturacak plastik hortum takılması yada ona benzer çözümler ile bunu bir nebze ortadan kaldırabilirsiniz. ilk takılma esnasında yapılması gerekliydi bu işlemlerin. 

@Ender eibach'ın kendi hortumları vardı zaten üstünde, belkide ses hep geliyordu ben müzik kapalıyken yeni denk geldim. zaten dikkat etmeyen birinin anlayamayacağı bir ses artık duymazdan geleceğiz :) gülü seven dikenine katlanır. Çok teşekkürler.ç

@Ender eibach'ın kendi hortumları vardı zaten üstünde, belkide ses hep geliyordu ben müzik kapalıyken yeni denk geldim. zaten dikkat etmeyen birinin anlayamayacağı bir ses artık duymazdan geleceğiz :) gülü seven dikenine katlanır. Çok teşekkürler.ç
zamanla birlikte kauçuk kısımlar sertleşir ve ses artar özellikle soğuk hava koşullarında daha çok yaşanır. ilgili kısım ısındıkça da ses azalır. çokda kafaya takılmaması gereken bir durum. iyi forumlar 

Geri
Üst Alt