VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

Mrb Arkadaşlar. umarım yanlış yerde konu açmamışımdır. Golf 7.5 comfortline 2017 aracımız var. yağmur ve far sensörü ilave yapıldı. vcds kodlama hakıında bilgi istiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
Hocam kablo tavsiyeniz var mi

Merhaba herkese. Vcds programı cd ile geliyor Çin’den. Bilgisayarımda cd girişi yok. Dolayısıyla bu programı bir şekilde flash belleğe yükleyebilmem gerekli. Ve ya internette bunun yükleme dosyası var mıdır acaba?

Merhaba herkese. Vcds programı cd ile geliyor Çin’den. Bilgisayarımda cd girişi yok. Dolayısıyla bu programı bir şekilde flash belleğe yükleyebilmem gerekli. Ve ya internette bunun yükleme dosyası var mıdır acaba?
Hangi sürüm lazım? 23.3 var eğer olursa

Ufak bir araştırma sonucu yeni model araçlarda Sfd kilidi diye birşey olduğunu, Bu kilit araçta varsa Vcds nin boşa alınan bir ürün olacağı, çok kısıtlı şeyler yapılabildiğini,fakat obd eleven cihazı’nın bu sfd kilidini açabildiğini öğrendim.
Örneğin benim araç 2019 model ve sarı sitede bir satıcıyla görüştüğümde bana benim aracımda sfd kilidi olabileceğini ve kilit varsa da boşa alacağımı söyledi samimice.
Bu durumda tek çözüm obd eleven cihazı mıdır acaba?

Ufak bir araştırma sonucu yeni model araçlarda Sfd kilidi diye birşey olduğunu, Bu kilit araçta varsa Vcds nin boşa alınan bir ürün olacağı, çok kısıtlı şeyler yapılabildiğini,fakat obd eleven cihazı’nın bu sfd kilidini açabildiğini öğrendim.
Örneğin benim araç 2019 model ve sarı sitede bir satıcıyla görüştüğümde bana benim aracımda sfd kilidi olabileceğini ve kilit varsa da boşa alacağımı söyledi samimice.
VCDS de sfd kilidi etkilimi bilmiyorum ama obd eleven'da böyle bir seçenek mevcut. İşe yarıyor mu yaramıyor mu emin değilim!

IMG_6100.jpeg

Vag grup Obdeleven la resmi ortak. Bu yüzden kendi cihazını kullananlara ayrıcalık tanıyor tabiki.
Vcds ile kısıtlı kodlama/değişiklik yapabilir ve teşhis amaçlı kullanabilirsiniz sadece.
Bildiğim kadarıyla SFD 2019 yılı Golf 8den itibaren (MQB Evo) uygulanıyor. Bulunduğunuz ilde kablosu olan birinden rica edip aracınızda deneyip sonrasında satın alabilirsiniz. Şahsen ben Trendyol, HB gibi büyük mağazalardan alıp deneyip eğer kanallara erişim kısıtı olmazsa kullanır, olursa iade ederdim.

Ekli dosyalar

• IMG_20240331_221320.jpg
    IMG_20240331_221320.jpg
    129.3 KB · Görüntüleme: 4

Geri
Üst Alt