Öğrenci için araç tavsiyesi

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Abilerim malum üniversiteye başlayacağım, ailem sene başında bunun sözünü vermişti bana, max 15-17bin tllik fazla yaşlı olmayan(ömrümü sanayi-okul arası geçirtmeyecek :D ) araç tavsiyesi istiyorum sizden,

Başta şunlardan düşündüm ama o kadar çıkamayacaklarını söylediler bütçe olarak http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-pazarliksiz-204786486/detay/

Bende 15-17 arası şunlara bakmaya başladım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-temiz-polo-klimali-sanroflu-2016-temmuz-muayeneli-204991841/detay/

Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var,

Son olarak; eğer 20 civarına çıkarsa bütçe sizce o fiestalardan almak mantıklı mı, o bütçe aralığında önerileriniz ne olur, şimdiden sağolun

Hayırlı olsun öncelikle okul icin. Dertsiz sıkıntısız bitirirsin. Bu butce ile golf 4 bakabilirsin 2000 ile 2002 arası genelde bu fiyatlarda olması lazim. Hem efsane olan bir araba hemde sana cok sıkıntı yaşatmaz diye dusunuyorum. Bu fiyatlara kendi görüşüm sakin otomatik alma sıkıntı yaşarsın kesin.

@fcsrn

Seat toledolar çok güzel arabadır. Temiz bulursanız kaçırmayın. 1.9 tdi bulun binin derim. 20 civarına çıkar fiyat ama pişman olmazsınız. 2000 2003 arası model yılı. Yeni toledodan daha iyi arabadır.

10 yaşın üstünde araba alma.dizele bulaşma.polo Corsa uygun olur.istediğin zaman satarsın.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mcanerol Sağolun Hocam, inşallah. Golf 4 piyasası hakkında fikrim yoktu baktım şimdi, basicline donanımdakilerde var birkaç tane

@yusuf  Toledo hiç düşünmemiştim, 1.9tdı vergisi felan düşük müdür yaştan dolayı, birde o yaşta dizel almak sorun çıkartaz mı ilerde motor

@ercanerten Bora aklıma gelmemişti ona da bakıyım Hocam sağolun

@slck Hocam 10 yaşına gelmemiş pololar felan 25-26dan başlıyor hep, linkini verdiğim kasa pololar anca bütçeye uyuyor, corsanın kasasını beğenemedim bi türlü :)

fcsrn dedi:
@mcanerol Sağolun Hocam, inşallah. Golf 4 piyasası hakkında fikrim yoktu baktım şimdi, basicline donanımdakilerde var birkaç tane

@yusuf  Toledo hiç düşünmemiştim, 1.9tdı vergisi felan düşük müdür yaştan dolayı, birde o yaşta dizel almak sorun çıkartaz mı ilerde motor

@slck Hocam 10 yaşına gelmemiş pololar felan 25-26dan başlıyor hep, linkini verdiğim kasa pololar anca bütçeye uyuyor, corsanın kasasını beğenemedim bi türlü :)
Hocam temiz bir toledo bulursanız alın. Ustaya gösterin. Normal şartlarda motorları en az 450 500bin km dayanıyor. Vergisi yıldan dolayı yüksek değil. Hem donanımlı hem görüntüsü güzel hem de az yakar. Motoru zaten yillarin motoru. Mesele temizini bulmak.

@fcsrn

en samimi arkadaşımdan gelsin;

1998 toledo 1.9 tdi magnus

295.000 km'de ilk sahipleri

evet biraz gürültülü, evet parça bulmak zor, yılda 2-3 bin masrafı çıkıyo ama tam bir canavar hala

daha genci bulunursa alınabilir. 1.9 tdi efsanedir gözümde

maniax dedi:
@fcsrn

en samimi arkadaşımdan gelsin;

1998 toledo 1.9 tdi magnus

295.000 km'de ilk sahipleri

evet biraz gürültülü, evet parça bulmak zor, yılda 2-3 bin masrafı çıkıyo ama tam bir canavar hala

daha genci bulunursa alınabilir. 1.9 tdi efsanedir gözümde
Hislerime tercüman oldunuz hocam. Babamın bir arkadaşında 2001 model sunrooflu var. Adamın araç değiştirmesini bekliyor babam. Direk alacak arabayı

@yusuf

ustası hala 9500 vereyim bırak git arabayı diyo her bakımda.  :)

yusuf dedi:

Hocam temiz bir toledo bulursanız alın. Ustaya gösterin. Normal şartlarda motorları en az 450 500bin km dayanıyor. Vergisi yıldan dolayı yüksek değil. Hem donanımlı hem görüntüsü güzel hem de az yakar. Motoru zaten yillarin motoru. Mesele temizini bulmak.
Anladım Abi, onlara da bakıyım o zaman, temizini bulursam favorilere eklerim onu da, sağol :)

Orhan Hoca dedi:

Anladım Abi, onlara da bakıyım o zaman, temizini bulursam favorilere eklerim onu da, sağol :)
lada samara hackback. :)
Abi geçen sürdüm lada samara hb, manevra yapana kadar canım çıktı :) broadwayimiz vardı eskiden ama onun direksiyonu o kadar değildi

Bu arada yazmayı unutmuşum, alınacak araçla yılda ortalama 4-5 kere uzun yol yapılcak, Sivas uzak değil fazla arabayla gider geliriz bayramda felan, o yüzden uzun yolda bunaltmayacak(küçük gelmeyecek, bagajda sıkıntı yaratmayacak) birazda sollamalarda felan üzmeyecek araç lazım

Geri
Üst Alt