Jump to content

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar,

Yine desteğinize ihtiyacım var. Arabanın kaputuna çok şiddetli bir taş çarpmış yada üzerine çok sert bişey düşmüş.Kaputun üstünde 1-1,5 cm lik bir göçük var ve boya da astarakadar kalkmış durumda.

Bunu sadece rütüş boyasıyla oje gibi sürüp geçeyim mi yoksa adam akıllı yapılabilir mi tavsiyeniz nedir?

Bir de Ankara'dayım, Garanti'den kasko yaptırmıştım bu sene anlaşmalı mini hasar servisleri Autoking ve RS servisleri. Güvenip buralara yaptırayım mı? Yoksa başka tavsiyeniz olur mu.

Fotoları ekledim.

Şimdiden teşekkürler!

Can.

kaput.jpg

kaput1.jpg

kaput2.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.

Taşlar için kaput filmi bile bazen işe yaramıyor maalesef yapacak bişi yok.

Kibrit ucu kadar bi benzeri benim aracımda da olmuştu rütuş boyası ile kendim halletim en azından astar görünmediği için gözüme batmıyor artık kusursuz mu değil elbet ama kabul edilebilir bence, sağlam bi yere gidip düzgün bi rutuş ile pasta cila yaptırana kadar iş görür.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici

Ben kaput ve tavan gibi kısımlarda bu tarz küçük izlerin lokal boyanmasına pek sağlıklı bakmıyorum. Sonra satarken anlatmak için binbir dil dökmek gerekiyor. :) Bence rötuş boyası yaptırıp geçin.

Benim tavanda ve kaputta 2 adet iz vardı aynı sizinkisi gibi, geçenlerde onlara rötuş boyası attırdım tertemiz oldular. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Auto King'e şu minimal boya defekti için giderseniz ? yapacakları yanlış gereksiz anlamsız tedavi ile   bu yara büyür genişler aracın tüm kaputuna yayılır kangren olur . En son Kaputu kesmek zorunda falan kalırlar?

Rötuş boyası ile  halledilecek bişey. 

Sivilce için rapor alınmaz , ameliyat masasına yatılmaz. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bence iyi bir rutuş, pasta cila ve kaput koruyucu film yaptırın. Sakın ola kaputa biya vurmayın burası Türkiye kimseye derdinizi anlatamaz aracınız durduk yerde çok zarar eder. Yani o kaputu ülkemizdeki sırf bu ikinci el değerleme de ki yanlış algı yüzünden boyatamiyoruz. Saçmalık ama bu algı ta derinlere işlemiş maalesef s=s20

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Daha büyük sorun olmadığı müddetçe uzak durun bence.Rötuşla halledilebilir birşey.Bahsettiğiniz 2 firma da işi cozuttular bence.Şubeleri arasında işçilikte dağlar kadar fark var.Bende de var 2-3 yerde var,pasta cila yapınca düzelttireceğim

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Tulkas
      Herkesi iyi günler, bugün baktım arabanın ön camına taş atmışlar. Canım çok sıkıldı lütfen bir bakar mısınız yapılabilecek birşey varmı böylesi bir çatlak için? Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler

• Yazan: Tulkas
      Herkese iyi günler, fotoğrafta görüldüğü üzere aracın motor kısmı biraz fazla kir toz tutmuş nasıl bşr temizlik yapmamı önerirsiniz?Kaput içini motor yüzeylerini kısomlarını nasıl temizlemek gerekir? Sizler motor kısmını nasıl temizliyorsunuz?

• Yazan: user14123
      Arkadaşlar merhaba, geçenlerde ali den kaput altındaki boru şeklindeki fitilin kalitelisinden taktim ve bir şeyin diğer araçlardan eksik olduğunu farkettim oda bu fitilin yan kısma sabitlendiğini takoz vari bir parça oldu asagida resim ekliyorum normal araçları ve benim aracı  
      Sorum ise bu parçanın tam adı kodu veya tasviri var midir bir türlü bulamadım? 

Aldigim urun ise su şekilde ve orjinalinden daha kaliteli tavsiye ederim.

• Yazan: golfmk7fan
      Merhaba  Arkadaşlar , 
      Aracım geçtiğimiz dönemde belirli aralıklarla Soğutma Sıvısı Uyarısı vermişti sonrasında seviyeyi kontrol ettiğimde minimuma yaklaştığını gördüm bunun üzerine saf su takviyesi yapmıştım. 
      Yıllık bakıma girdiğimde bu durumu belirtmiştim. Servis danışmanı yapılan kontrol sonrasında beni arayarak soğutma bölümünde terleme olduğu iletti. Ciddi bir kaçak bulunmasa da bir sızmanın olduğunu onay vermem durumunda detaylı inceleme için sökülüp kontrol edileceğini aktardı , onay vererek bakmalarını istemiştim. 
      Onayım sonrasında tekrardan arayan servis danışmanı , atölyedeki ustalarla görüştüğümde aracın sökülmesi halinde 26 Ekim'de götürmemden dolayı araya resmi tatilde gireceğini ve aracın 3-4 gün serviste yatacağını bildirdi. Sorunun çok ciddi olmadığını tekrar ederse yeniden iletişime geçmemi talep etti.  

Bugün Soğutma Sıvısı Uyarısı'nı tekrardan aldım. Yetkili servisin fahiş fiyatlardan dolayı servis dışında farklı alternatifleri de değerlendirmek istiyorum. Benzer bir olay başından arkadaşlarımız bulunuyor mu ?  İstanbul içerisinde önerebileceğiniz özel bir VW servisi varsa paylaşabilirseniz sevinirim. 

Şimdiden Teşekkürler 

• Yazan: Oğuz Kycı
      Sevgili golftutkusu forum arkadaşlarım abilerim kardeşlerim 29 eylül pazar günü ankarada semaver çay muhabbet tarzında buluşma düzenliyecegiz. 
      Katılmak isteyen olursa whatsapp tan bana yazarsa sevinirim 
      Yer ve saati gruptan bilgi verecegiz. 
      0531 606 75 79  

• Yeni Oluştur...