Kış Lastiği XL mi Düz mü?

Align

Üye
İsim
Batuhan
İyi günler forumdaşlar. Nokian wr d4 kış lastiği almak üzereyim fakat kafamda takılan bir durum var. 94H XL modelini mi tercih etmeliyim yoksa 91H modeli mi? Erzurumda ikamet ediyorum. Yolları çok düzgün denemez. Lastik yarılma ihtimalini minimuma indirmek için XL modelini düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

XL yük taşıma kapasitesine ilişkin bir ölçüt ancak yanaklar muhakkak ki standarttan bir miktar daha dayanıklıdır. Normal şartlarda binek araç için bence XL olmasına ihtiyaç yok.

Onun dışında karda veya buzda D4 üzmez, pamuk gibi gider.

XL özellikle 17" ve üzeri için öneririm. "Aha balon yaptı" dediğiniz durumlarda ve  çıkıp lastiğe baktığınızda, büyük ihtimalle, yüzünüzü güldürecek.

225/45-17 lastik ebatı. Benimde tek endişem balon yapma ihtimali, yollar pek düzgün değil. Arada 100 tl fiyat farki var buyuk ihtimalle düz modelini tercih edicem. Teşekkürler bilgiler için. 

Düz modeli tercih etmeniz daha mantıklıdır hocam. XL ayrıca normal olana göre daha sert oluşu ister istemez yol tutuşunu etkileyecektir.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bütçe olarak çok sıkıntınız yoksa XL bana kalırsa yolların durumunu da düşünürsek. 

Geri
Üst Alt