Yıllık bakım

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Benim aracım 2016 model golf ilk bakımına 2017 ekim ayında girdi şimdi ekim ayında tekrar girmem gerekiyor fakat 30 bin km'yi daha göremedim sizce ne kadar geç gitmeliyim bir bilgisi olan var mı veya günü gününe mi gitmem gerekir yaşayıp deneyim eden varsa bilgi verirse çok sevinirim.

1 ay veya 1000km geç gitme durumunda garantiniz etkilenmiyor diyor servis görevlileri. 

@Muhammed Bey merhaba ;

Yıllık Bakımınıza Kilometre veya Yıl ikileminden hangisi önce dolarsa gitmeniz gerekir , eğer ki gidemiyorsanız gidebileceğiniz tarihe randevu almanızı öneririm , 1 ay veya 1000 km dendiği gibi sıkıntı olmuyor.

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Benim aracım 2016 model golf ilk bakımına 2017 ekim ayında girdi şimdi ekim ayında tekrar girmem gerekiyor fakat 30 bin km'yi daha göremedim sizce ne kadar geç gitmeliyim bir bilgisi olan var mı veya günü gününe mi gitmem gerekir yaşayıp deneyim eden varsa bilgi verirse çok sevinirim.
Ek garantiniz yoksa garantiniz zaten bu ay bitecek.. Garantiyi dert edecek bir durumunuz kalmayacak

ben şimdi 1+1 ay  şeklinde 2  ay rötar yaparak  tıkır tıkır çalışan motoru bakıma götürdüğümde  hangi vw servisi geri çevirebilirki 1200 lirayı elinin tersiyle?

olay aslında şurdan kaynaklanıyor?

vakti zamanında zatı muhteremin biri 15 bin bakımına araç 11 aylıkken (yıl dolmamış) 17980 km de  gidiyor ? ama turbosu arızalanan motoru kucağına alıp selamün aleyküm ben geldim diye giriyor yetkili servise.(garantiden hallolacak ya??)

vw bu şekilde garantiye sokmuyor tabi

adam tilt...!!!

yıl dolmamıs ama km 2980 km gecmiş

o günden sonra resmi gazetede yazısı olmayan noter onaylı çerçeveli sureti servislerin duvarına asılmayan bu  sözlü vw edebiyatının klasikleri arasına giren söylem döner durur ortamlarda

1 ay + 1000 km ye kadar tolerans?

+1000 üzerindeki km lerde  aracın herhangi bir mekanik elektronik parçasını elinize aldığınız zaman siz hükmen yenik sayılırsınız bu kaçınılmaz gerçek...

ama ben +1855 km geçireyim  bakımı ?

500 bin dolarlık isvicre saati gibi tıkır tıkır  çalışan sorunsuz motoru geri mi çevirecek  şimdi vw ?

2 filtre tak + 4 litre yağ koy 1200 lira cepte 

garantiden atılmak öyle basit iş degil!

peki 1000 km yi geçtik bunun gerçek harbi üst sınırı yok mu?

geçen gün yazdım

yılı dolmayan ama km si +2250 sınırı geçmiş iş yerinin 2017 model vw transporter aracını ilk bakıma soktuk 

ne fişlendik

ne serviste dayak yedik

ne de vw vatandaşlığından atıldık

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben şimdi 1+1 ay  şeklinde 2  ay rötar yaparak  tıkır tıkır çalışan motoru bakıma götürdüğümde  hangi vw servisi geri çevirebilirki 1200 lirayı elinin tersiyle?

olay aslında şurdan kaynaklanıyor?

vakti zamanında zatı muhteremin biri 15 bin bakımına araç 11 aylıkken (yıl dolmamış) 17980 km de  gidiyor ? ama turbosu arızalanan motoru kucağına alıp selamün aleyküm ben geldim diye giriyor yetkili servise.(garantiden hallolacak ya??)

vw bu şekilde garantiye sokmuyor tabi

adam tilt...!!!

yıl dolmamıs ama km 2980 km gecmiş

o günden sonra resmi gazetede yazısı olmayan noter onaylı çerçeveli sureti servislerin duvarına asılmayan bu  sözlü vw edebiyatının klasikleri arasına giren söylem döner durur ortamlarda

1 ay + 1000 km ye kadar tolerans?

+1000 üzerindeki km lerde  aracın herhangi bir mekanik elektronik parçasını elinize aldığınız zaman siz hükmen yenik sayılırsınız bu kaçınılmaz gerçek...

ama ben +1855 km geçireyim  bakımı ?

500 bin dolarlık isvicre saati gibi tıkır tıkır  çalışan sorunsuz motoru geri mi çevirecek  şimdi vw ?

2 filtre tak + 4 litre yağ koy 1200 lira cepte 

garantiden atılmak öyle basit iş degil!

peki 1000 km yi geçtik bunun gerçek harbi üst sınırı yok mu?

geçen gün yazdım

yılı dolmayan ama km si +2250 sınırı geçmiş iş yerinin 2017 model vw transporter aracını ilk bakıma soktuk 

ne fişlendik

ne serviste dayak yedik

ne de vw vatandaşlığından atıldık
Hocam zaten bakıma gidince kimse size sizin araç garantiden çıktı demez . Neredeydiniz de demez . Sıkıntı araç arızalandı diyelim . Servise gittiniz . Şu kadar tl masrafı var dediler . Sizde ben bakımlarımı zamanında yaptırdım dersiniz . Serviste size bir önceki bakımı 2300 km geç yaptırmışsınız aracınız garanti dışı der . Gerçekle yüzleşirsiniz . Her servis girişinde aracınızın km şimdi kayıt edilir tarihle beraber ve imzalarsınız . Yok demenşansınızda yok . + 1000 dikkat etmek gerek gene de garanti için . 

@Salih Sayın yapmayın hocam! servisler bana geçmişe dönük 1. bakımı 2300 km geç 2 bakımı 800 km .gec 3 bakımı 2 ay gec yaptırmışsınız iyi niyetten atıldınız derse ben niye kek gibi yetkili servise gittim o zaman 3 yıl boyunca.

onu ben bakıma 2300 km geç gidince söyleyecekler? bakımı yaparız ama garantiden atıldınız diyecekler .. böyle bir durumda zaten anahtarı alır herkes çıkar oradan 1/3 fiyatına gider sanayiye?

bizim işyerinin aracını biz simdi boşa mı yetkili servise götürdük 2250 km gec de olsa ?

3 yıl servise götür 4. yıl bişey arıza yapınca iyi niyetten attılar sizi?

sebeb?

adli sicil kaydınız bozuk!

nasıl yani?

bakımların zamanı hedefi 12 den vurmamış?

yok böyle bi enayilik ?? 3 yıl boyunca paraları sökül sonra almanlar aracın garantisini gaz odalarında yaksınlar !

bizim transporter garanti dışımı şimdi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt