Jump to content

yüksek hızda titreme

Recommended Posts

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• hayırlı uğurlu olsun Furkan kardeşim.
    • Bilgiler icin tesekkurler hocam asym5 in asym3 e gore dayanikliligi ciddi olcude arttirilmis yorumlari var incelemelerde. Asym3 30bin giderken asym5 40-50 bin giderse iyi bir durum bence.
    • @Nfk Nevzat bey, 225 45 17 ve ben hep 4 lastik 34psi kullanırdım bir hafta 10 günde bir kendi basınç ölçer saatimle petrolde ayarlardım. Taki pandemiye kadar, pandemiden bu yana araç genellikle yatıyor haftada bir belki 10 günde bir şehir içi 3-5km yi geçmeyecek şekilde kullanıyorum. Bu nedenle şimdilik 4 lastik 36psi ve 2 ayda bir falan kontrol ediyorum 32-33 psi ye düşmüş oluyor tamamlıyorum. Aşınmaya gelince daha önceleri daha çok uzun yolum oluyordu pandemiden bu yana sadece şehir içi denebilir sadece bir defa toroslara dağlara çıktım stablize ve tamamen toprak taşlık yollardı ondan kaynaklanmış olabilir. Aksi takdirde 60.000km de 4mm yıpranması gerekir.   Ek bilgi ; Mevcut lastiklerim 225/45 R17 91Y Sonraki alacağım 225/45 R17 91V Olacak KESİNLİKLE Bulabilsem 225/45 R17 91H bile düşünürüm hatta olsa üretilse 225/45 R17 88H bile düşünürüm ancak bu ölçülerde H yok malesef üretilmiyormuş. 
    • 9000 km de 1.2 mm diş kaybı fazla değil midir ? 30.000 km de lastikler ömrünü tamamlamış oluyor hemen hemen asym 3 de.  Bende lastik alacağım mart nisan gibi lastikle alakalı tüm yorumları takipteyim 
  • Yeni Oluştur...