Jump to content

3 yıllık arabanın tavanda boya çatlağı

Recommended Posts

@Goksu bu konuyu çok araştırdım her markada bu tarz problemler var, bu işler şans, boya işi bu memlekette namus meselesi olarak görüldüğü için dokunmamak minumum çözümlerle işi halletmek lazım bazı markalarda kronik güneş yanıkları soyulmalar saymakla bitmeyen boya kaynaklı sorunlardan dert yananlar da var. Otomotive bakış açımız seyahat etmekten ziyade yatırım amaçlı olduğu için gözümüz gibi bakar olduk. Milyon adet banttan çıkan bir üründen ne beklenir, AB ülkelerinde presle geri dönüştürülen araçlara bu ülkede artık 100 binli rakamlar isteniyor..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@AhmetCakmak dizel golf 5 arıyorum😀 şaka bi yana ne sorunlu bir seriymiş bu mk7 ler her ay birşeyi çıkıyor eski 5 ile servise 15 binde uğrardım şimdi sağolsun her ay farklı bir ustayla tanışıyorum çev

@bf417 bugün servise gittim dediğiniz gibi ilk soru cam değişim yaptınız mı oldu.. araçta daha önce ön cam hiç değiştirilmedi herhangi boya ve değişende bulunmamakta ilk olarak durumu gösterip anlattı

Kronik galiba hocam. 2013 model aracımda da aynı yerde tavanda boya çatlağı var son 3-4 aydır. Lokal boyayla halledilebilir ama az da olsa can sıkıyor. 

Konudaki görseller

aynı sorun bende de var servisten randevu aldım yarın götüreceğim yalnız benim pas atan kısım ön camın tam yukarı doğru bittiği bölgede başlıyor.. sonucu buradan size ileteceğim

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, golf7he yazdı:

aynı sorun bende de var servisten randevu aldım yarın götüreceğim yalnız benim pas atan kısım ön camın tam yukarı doğru bittiği bölgede başlıyor.. sonucu buradan size ileteceğim

Cam değişimi olduysa onlar yapmıştır yapabileceğimiz bir şey yok derler ya da kalitesiz cam suyu kullanmışsınız bahane üretmekte üstlerine tanımam.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 bugün servise gittim dediğiniz gibi ilk soru cam değişim yaptınız mı oldu.. araçta daha önce ön cam hiç değiştirilmedi herhangi boya ve değişende bulunmamakta ilk olarak durumu gösterip anlattığımda taş izi sonucu böyle olduğu söylendi biraz uğraş sonucu aracımı boya expertizi yaptılar sonrasında pas alan iki bölge ve aracın tamamı fotoğraflanıp genel merkeze sunulacağı söylenildi araya haftasonu girmesinden dolayı bir hafta sürebilir biz sizi arayacağız dediler bakalım bekleyip görücez sonucu tekrar paylaşırım buradan..  bu arada aracı rötüş yapalım dediler kabul etmedim sonuç olumsuz çıkarsa üzerine rötüş boyası atılacak.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Dostlar jetta vs.a raçlarda helojen olan ampülleri led yaptığımız da bildiğiniz gibi arıza yakıyor bunu lede uyarlama kanalı veya kodlaması nedir ysrdım lütfen?
    • @Mustafaun @ogzogz @Mmt0634 Buzlanma sorununu kodlama yaparak çözebilirsiniz. bir arkadaşımda gördüm, kumandadan kapıları açınca katlanır ayna açılmıyor. aracın içine girip anahtarla marş basınca açılıyordu. yani aracın kapılarını açıp içine girdiğinizde aynanın kumandasından katlamayı kapatabilirsiniz bu kodlamayla.
    • Yorumlarınız için teşekkür ederim eleştiriye açığım tabiki de. İlk defa satışını yapıyorum ancak yapılan alaycı yorum cidden soğuttu... O şahsın seviyesine inmektense üslubumu korumayı tercih ederim.😉  Hayırlısı olsun alan kişi çıkarsa satarım yoksa durur zaten.
    • Tam olarak dün başıma geldi. Ankara’da aracımızın üzerine kar yağdı. Şehir dışında olduğum için temizleyemedim ve dün sabah arabanın yanına gittim aman tanrım 5cm kalınlığında buz olmuş her yer. Ayna aklıma hiç gelmedi ve anahtara basma gafletinde bulundum çatır çutur gebere gebere aynaları açtı içim yandı yeminle 5 cm buzu kırarak açıldılar. Hemen radyodan girip iptal ettim ama şuan bozuk mu diye korkmuyor değilim. Neyse aracı çalıştırdım buzları kırmak için gafletle sileceklere dokundum güzelce:) onlarda hareket edemedi doğal olarak. Tam bir saat -14 derece soğukta buzları %80 oranında kırdım temizledim saat 15 gibi ise hava -4 olunca anca kalan kısmı temizledim. Sonuç olarak aynalar kışın hep açık kalmalı.
    • @Mmt0634Fon makinası ile aynaların buzunu eritebilirsin diğer turlu büyük risk 
  • Yeni Oluştur...