Jump to content

Recommended Posts

Arkadaslar merhabalar. 2016 model 1.4 tsi aracima 205.55.16 lastik alacagim suan uzerinde hankook ventus prime 2 var. İnternette arastirmalarimla continental premium contact 5 ve hankook ventus prime 3 arasinda kaldim. Premiumcontact 5 pastigi gordugunuzde yanak ebadindan dahi daha konforluymus gibi geliyor. Bir cok disiplinde bir cok testte de hep 1. Oluyor cpc5. Fakat yeni 2018 ve 2017 testlerinde ventus prime 3 biraz cpc5 i solluyor gibi ama hala kral cpc5 gibi. Ben ventus prime 3 almak istiyorum aslinda icimden gecen o fakat konforum bozuldugu anda arabadan dahi soguyabilirim. Sanki vp3 ler biraz daha sert ve turkiye  yollarinda beni uzecek gibi dusundum avrupada yasiyor olsam kesin vp3 alacagim fakat konfor yol tutus ve guvenlik cok onemli benim icin hepsi ayni duzeyde onemli. İkisi arasinda sizin tercihiniz ne olurdu? Özellikle hankook vp3 kullanan arkadaslar yardimci olabilir mi? Simdiden herkese tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@palsak neden hocam boyle dusundunuz?

Benim bi oncdki sracim 2014 model civic idi. Premiumcontact 2 ile gelmisti fabrikadan 40 bin km ye kadar memnundum lastikten. cpc5 kullanmadim hic. Ama continentalden uzak durun sebebinizi merak ettim, cabuk asindigi bittigi icin mi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: MKT86001
      Arkadaşlar herkese merhaba foruma çok giremiyorum bu yüzden biraz acemiyim konular bakımından ama merak ettiğim özelliklede dizel aracınızla 1 depo ile ne menziller elde ettiğinizi sorucam herkese iyi günler şimdiden
    • Yazan: Uğur Taşçıoğlu
      Önecelikle herkese selam dostlar. Forumunuza üye olarak aranıza yeni katılmış birisiyim. 2014 1,4tsi dsg comfortline sahibiyim. 2yıl dolu dolu orjinal haliyle kullandık aracımızı.
      Şimdi toplu bi değişim sürecine girmek istiyorum. Öncelikle jant olayı. Forumunuzun her konusunu A'dan Z'ye inceledim. Çok güzel yanıtlar, yönlendirmeler ve deneyimlerinizi iletmişsiniz. Bende naçizane olarak sizden bir kaç tavsiye almak istyorum. İzninizle.. (Orjinal hali fotolarda mevcut, görüldüğü gibi lastikle çamurluk arası bayağı var)

-17" mi yoksa 18"mi karasız kaldım. 18'e geçersem geçmesemde yay almam gerekecek okuduğum kadarı ile. Bu yaylarda marka ve model olarak ne önerirsiniz? Konforu ve rahatlığı bozmayacak şekilde. Kasislerde tümseklerde beni üzmeyecek şekilde.
      -Lastik olarak öneriniz nedir? Çok pahalı markalara kaçmalımıyım? Yoksa muadili uygun fiyatlı şastik önerileriniz nedir? Goldenbridge, starmaxx vs vs.. Lastiklerde virajlarda 225'liklerin davlumbaza sürttüğünü falan okudum bi kaç konuda, bu sürtmeyi yapar mı? 
      Cevaplarınız için şimdiden tüm ustalara ve hepinize teşekkürler..

Evet arkadaşlar kendi aracım 1.6 dizel tdi 115 hp sizce araca yazılım yapılmalı mı ;yaptıran var mı memnun mu ?
      Arkadaşlar merhaba tekrardan araçtan inerken ister istemeden ayakkabı döşemeye değiyor ve resimdeki gibi çizik oluyor silmeyle geçmiyor bu tip vakalarda herhangi bir ürün var mı bunları geçirmek için herkese iyi günler şimdiden

• Yazan: GolfVI
      Selamun aleyküm.
      Vaktinizi ayırdığınız için çook teşekkür ederim.
      Sizlerden gelecek bilgiye ihtiyacım var. İlk aracım olacak dolayısıyla zarar edecek veya aldığımda pişman olacağım bir arabayı almayı istemem.
      Arabayı 2020 ilk aylarında alacağım şimdiden sıkı bir araştırma içerisindeyim. Karar kıldığım model Vw Golf 1.6 TDİ (Dizel) Manuel veya 1.4 TSi (Benzin) Manuel aldıktan ortalama 3-4 sene sonra askerlik nedeni ile satacağım. Fiyat Üst limitim 50.000 belki en son 55.000 e zorlayabilirim beğendiğim bir model olursa. Şimdi araba hafta içi çoğunlukla iş yerimin yakın olmasıdan kapı önünde yatacak. Her hafta sonu olmasada hafta sonları hareketleneceğini düşünüyorum. Senede 2 kere uzun yolculuğum var.
      Karşılaşırmalarım;

Dizel;
      -Dizel araç alırken 10k daha yüksek (satarkende)
      -Ağır bakımları benzinliye göre daha yüksek
      -Kmleri genelde daha yüksek
      + olarak tek avantajı bana göre yakıt tasarrufu.

Benzin;
      + Dizele göre 10k daha uygun
      + En önemlisi performansı daha güçlü ve kabin sesi.
      - İstanbul trafiğinde benzinli araç kullanmak
      - Çok tecrübeli olmadığımdan ilk etapta deviri ekonomik kullanmayabilirim.

Durum böyle 
      Yıllık 15.000’i geçmeyeceğimi düşünüyorum.
      Ve uzun vadeli elimde tutmayacağımdan amorti edemeyeceğimi düşünüyorum bana bu konuda yardımcı olur musunuz?
  • Yeni Oluştur...