Jump to content

AhmetCakmak

Golftutkusu Forum Kuralları

Recommended Posts

Forum düzeni adına kurallara uymayan üyelere tolerans gösterilmekle beraber artık küçük cezalar verilecektir. Israrla kurallara uymamaya devam eden üyeler forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.

Forum Kuralları

 1. 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiç bir sorumluluk kabul etmez.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar forumda paylaşılamaz.
 3. Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
 4. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
 5. Türkçemize ve yazım kurallarına dikkat edilmelidir.
 6. Mesajlarda bütün kelimeleri kalın, eğik, altı çizili, büyük, aynı yazı tipi ile veya tamamen renkli yazmak yasaktır. Sadece vurgulanmak istenen kelimeler bu şekilde yazılmalıdır.
 7. Konu başlıklarını açtığınız konu ile alakalı girmeye özen gösterilmeli; "Yardım", "Bakar mısınız" vb. başlıklar girilmemelidir. Ayrıca başlığın tümü büyük harflerle yazılmamalı, gereksiz noktalama işaretleri kullanmamalıdır.
 8. Forumda konulara konu ile alakasız, alaycı veya dalga geçici tavırda mesajlar atanlar forumdan belli bir süre uzaklaştırılacaktır. Davranışın devam etmesi halinde ise forumdan süresiz uzaklaştırılacaklardır.
 9. Her türlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar.
 10. Konularınızı doğru kategoriye bir kere açabilirsiniz. Aynı konunun birden fazla kez açılması ya da ilgisiz kategorilerde açılmaya devam edilmesi halinde üyeye süreli ban cezaları uygulanacaktır.
 11. Alım-satım yani alışveriş konularında ilan konusu açmak için en az 20 ileti sahibi olmak gerekmektedir. Farklı kategorilerde ticaret ilanı açanlar uzaklaştırma cezası alırlar. Davranışın tekrar edilmesi halinde süresiz uzaklaştırılır.

Kullanım İpuçları

 • Konu içerisinde   yanitla.PNG   "Yanıtla" butonu ile yorumu yazan kişiyi etiketleyerek cevap yazabilir, "Alıntı" butonu ile yorumu da dahil ederek yorumu yazan kişiye cevap yazabilirsiniz.
 • Konu içerisinde uygunsuz veya forum kurallarında bahsi geçen durumlardan birisine rastladığınızda o yorumu, yorumun sağ üst köşesinde bulunan  report.PNG  "Mesajı raporla" seçeneğiyle yöneticilere bildirebilirsiniz.
 • Herhangi bir kategoride konu açmadan önce o kategoriye özel kural varsa o kurallara uyarak konu açmalısınız.
 • Herhangi bir yorumun belli bir kısmını seçince karşınıza çıkan "Bunu Alıntıla" seçeneği ile sadece o kısıma alıntı yapabilirsiniz.

*Yöneticiler forum kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Son güncelleme tarihi: 12 Şubat 2019

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
 • Yeni Oluştur...