Trafiğe çıkış ! ilk muayene ??

Daha 15 gün var derken ilk muayeneye ( araç teslim 26.05.2016 ) bir aydır muayenesiz gezdiğimi az önce fark ettim, nasıl olur bu iş derken de kendimi bu konuda buldum 😀
Muayeneyi 15 gün geçirdiğim için (iş güç unutmuşum) 235tl ceza yedim. Devletimize küçük bir katkıda bulunmuş oldum.

@latissimusdorsi geçmiş olsun.

Bu arada da korkumu körüklediniz 😀 en erken cumartesiye alabildim randevuyu. İnşaAllah 2 günde bişey olmaz.

@latissimusdorsi Senin durumla ilgili olarak;

Bir abimde şu büyük motosikletlerden var, sıfır almıştı. Geçen gün Ankara'ya giderken polis durdurunca muayeneden ceza yemiş,

Tabi polis sorunca, abimiz ' motoru sıfır aldığını ve motora muayene yapılıp yapılmadığını bilmediğini' söylemiş. ( doğruda söylemiş, gerçekten bilmiyormuş)

Polis de keşke bunu cezayı yazmadan önce söyleseydin ceza yazmazdım bu seferlik demiş. Sanırım acımış polis.

Bu sanırım 90+uzatmanın da son saniyesi sanırım 🤣🤣🤣

@Zafer işte benim ceza yeme olayı da tam olarak böyle oldu :D  hatta tanıdık polisler yazdı cezayı nedeni de şu, onlar senin plakayı merkeze bildiriyor, eğer muayenen geçti ise, sahadaki görevli memurların yapacağı birşey yok, plakana kayıt açılmış oluyor, onlar da hocam erken ödersen %20 indirimin var hadi yine iyisin diyorlar :D  

Bu arada muayeneden aracım hafif kusurlu olarak geçti, bi-xenon farların ayarı bozukmuş sadece

Nasıl almışsam ilk günkü gibi duruyor, nasıl bozuk anlamadım. Sökme takma hiç bir şey de olmadı.

Ayrıca muayeneye giderken kafama takılmıştı, arka difüzörü değiştirip sağlı sollu çift çıkış egzoz yaptırmıştım, sağ egzoz'da son susturucu delinerek kaynatılmıştı. ( sağda tek solda tek egzoz )

Allah'tan muayeneye takılmadan geçti,  sanırım bu modifiyenin muayeneye bir etkisi yok yada eleman fark etmedi :)   

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tecil tarihi 23 Aralık
Muayene 30 Kasım

Geri
Üst Alt