Lastik basınçlarının set edilmesi hk

niccoli_42

Üye
İsim
Nevzat
Arkadaşlar herkese selamlar, yeni teslim aldığım aracımı alır almaz lastik basınçlarını kontrol ettiğimde tüm lastiklerin 54 psi olduğunu gördüm. Hemen önleri 31 arkalarıda 33 e ayarladım ancak kalkıştan hemen sonra lastik basınç uyarısı verdi. Daha önceden de leon kullanıcısı olduğum için araç hareket halindeyken lastik basınçlarını set etmek istedim ancak araç izin vermedi. Durduktan sonra set ettiğimde ise set etmeme izin verdi.

Benim bildiğim kadarı ile lastik basınç uyarı sistemi abs sistemine akuple çalışan bi sistem ve bu set işleminin araç hareket halinde, abs sistemi faal iken yapılması lazımdı, ancak mk 7.5 golfte farklı yapılmış.

Konu ile ilgili bilgilendirme yapacak bi arkadaş çıkarsa çok memnun olurum. Zira bütün mk 7.5 golfler de olay bu şekilde mi betleştirmek lazım [emoji51][emoji51]

Herkese hayırlı forumlar...

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Kontak açık ve araç hareket halinde değilken yapıyorum bu ayarı. Detayını bilmiyorum. ( araç 2015 model golf )

Sayın major24 hocam, bu ayarı eski aracım olan leonda, 40km üstü hızlarda araç hareket halinde iken yapıyordum, ondan dolayı biraz garibime gitti açıkçası. Bilgilendirme için teşekkürler...

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@niccoli_42 

Kitapçıkta durur vaziyette veya hareket halinde olacak şeklinde birşey yazmıyor.

Adsız.png

Geri
Üst Alt