İmmobilizer Etkin Şanzıman Hatası

Delikadir

Üye
İsim
HAYDAR
merhaba herkese kolay gelsin,

bugün bi sorun ile karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim.

sabahleyin araca binmek için garaja indim anahtar cebimde değildi. normalde kullandığım anahtarı iş yerinde unutmuştum.eve çıkıp yedek anahtarı aldım aracı açmak için tuşa bastım ama işlemedi.

muhtemelen pili bitmiştir die düşündüm.sonra şoför kapısından  manuel olarak anahtar ile kapıyı açtım. sonra kontağı takıp aracı çalıştırmak istedim . ilk anda çalıştı sonrasında immobilizer etkin uyarısı verdi sonrasında şanzıman hatası dedi .

işe geç kalacağımdan dolayı ve sorun büyümesin die bir daha denemedim . ama kafama çok takıldı acaba şanzıman hatası mı verdi yoksa anahtarla alakalı bir şey mi ?

eve gidince tekrardan normal anahtar ile deneyeceğim. inşallah bir sorun yoktur.konuları kontrol ettim ama  bulamadım.

yardımlarınızı bekliyorum.

merhaba herkese kolay gelsin,

bugün bi sorun ile karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim.

sabahleyin araca binmek için garaja indim anahtar cebimde değildi. normalde kullandığım anahtarı iş yerinde unutmuştum.eve çıkıp yedek anahtarı aldım aracı açmak için tuşa bastım ama işlemedi.

muhtemelen pili bitmiştir die düşündüm.sonra şoför kapısından  manuel olarak anahtar ile kapıyı açtım. sonra kontağı takıp aracı çalıştırmak istedim . ilk anda çalıştı sonrasında immobilizer etkin uyarısı verdi sonrasında şanzıman hatası dedi .

işe geç kalacağımdan dolayı ve sorun büyümesin die bir daha denemedim . ama kafama çok takıldı acaba şanzıman hatası mı verdi yoksa anahtarla alakalı bir şey mi ?

eve gidince tekrardan normal anahtar ile deneyeceğim. inşallah bir sorun yoktur.konuları kontrol ettim ama  bulamadım.

yardımlarınızı bekliyorum.
normalde kullandığınız anahtar ile tekrar deniyin., onda da hata verirse servise göstermek lazım., hata vermese de bi ara servise uğrayıp neden 2.ci anahtarda hata verdi bilgisayara bağlayıp bi baktırın derim., olmadık zamanda arıza veripte sizi mahdur etmesin

şanzıman hata uyarısı kafamı karıştırdı. immobilizer etkin die uyarı çıkıp sonrasında şanzıman hata uyarısı vermesi ilginç geldi.

acaba immobilizer şanzımanı kitleme falan mı yaptı ki ?

Selam Bu durumun aynısı başıma geldi şuanda sorunu çözdünüz mü? 

Geri
Üst Alt