Geri Viteste Ayna indirme her model de var mı ?

@palsak hocam galiba sürüş paketi varmı benim araçta. Sürüş paketi olup olmadığını nasıl anlarım ? Neler var sürüş paketinde ? Bu gün baktım aynaları indir özelliği seçili. Sonra youtube da videoda ki şekilde ayarlardım. Geri viteste sağ ayna iniyor. Solu ayarlasam belki o da iner bilmiyorum denemedim. Park ederken çok güzel görünüyor sağ taraf kaldırıma çarpma sürtme riskini çok azaltan bir özelliklik. Çok sevindim bu özelliğe. Bunun gibi başka güzel özellikler var mı aklında ? 

Sol aynada yok hocam sadece sağ ayna için geçerli

sürüş konfor paketi ek olarak alınıyor benden önceki sahibi 2015 te 2500 fark vererek almış ön arka sensör sisler akşamları sağa veya sola dönüşlerde yanma ve her iki ön kapıda led aydınlatma diye biliyorum 

hiç araştırmadan yazdım yanılıyor olabilirim k.bakmayın

@palsak sağa sola dönerken ek far yanıyor. kışın hava erken kararıyordu yanardı park ederken. park sensörü de var. sis ler de far. önde iki tane gündüz ledi var. kapıda led aydınlatma var mı bilmiyorum. hiç farkına varmadım.

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Selam arkadaşlar 

Benim araçta sağ ayna herzaman iniyordu geri viteste ama 1 haftadır ne yAptıysam inmiyor 

Ne denememi tavsiye edersiniz  ?

@Unzerstorbar Orta ekrandaki menüye girip oradan tekrar aktive etmeniz gerekir, eğer başka bir arıza yoksa.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar ayar R de ve ekranda da Tik “ işaretli. 

Geri vitese Almaya çalıştığımda hafif bir kıpırdama oluyor aynada ama hareket etmiyor hiçbir şekilde 

Ne darbe aldı ne birşey oldu araç. 

@palsak 

Doğru Bilgi

Sadece bu paketle aynanın hafıza modülü gelir. Sonradan takmak da mümkün ancak. Bu modül takılırsa ayna iner ve saatte 15 km hıza çıkınca tekrar eski konumuna döner.

Sizin ayna henüz ayarlanmamış olabilir. Bu ayarı kontak anahtarı yarı açık veya araç çalışırken yapmalısınız

Arkadaşlar ayar R de ve ekranda da Tik “ işaretli. 
Geri vitese Almaya çalıştığımda hafif bir kıpırdama oluyor aynada ama hareket etmiyor hiçbir şekilde 
Ne darbe aldı ne birşey oldu araç. 
Siz kendinize göre tekrar ayarlayın hocam geri vitesteki pozisyonu. Ayarı bozulmuş olabilir. Yani geri vitese takınca olan hafif kıpırdama, onun şu anki ayarlı pozisyonu olabilir. Umarım bir sorun yoktur ve bu şekilde çözebilirsiniz

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arkadaşlar kısa video çektim. 

Ayna sağa bir hareket yapıyor ama aşağı inmiyor. 

@Unzerstorbar geri vitese taktıktan sonra yeniden ayarlamayı denediniz mi hocam? Geri vitese takın aynayı kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayın otomatik kaydetmesi lazım. Kontrolü de; ayarladıktan sonra vitesi geri vites dışında başka pozisyona alın, ayna kumandasını R konumu dışında bi konuma alın ayna normal pozisyonuna dönmeli. Ardından ayna konumu R, vitesi de geri vitese alın. Benim aynanın da bir ara ayarı bozulmuştu aynı sizinki gibi çok az bir hareket yapıyordu. Anlattığım şekilde hallettim

@Unzerstorbar geri vitese taktıktan sonra yeniden ayarlamayı denediniz mi hocam? Geri vitese takın aynayı kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayın otomatik kaydetmesi lazım. Kontrolü de; ayarladıktan sonra vitesi geri vites dışında başka pozisyona alın, ayna kumandasını R konumu dışında bi konuma alın ayna normal pozisyonuna dönmeli. Ardından ayna konumu R, vitesi de geri vitese alın. Benim aynanın da bir ara ayarı bozulmuştu aynı sizinki gibi çok az bir hareket yapıyordu. Anlattığım şekilde hallettim

Vites i R ye alıp kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayacağım olay bu dimi hocam ? 

Büyük ihtimal benim kayınco bozdu  o ayarı :)  

geri ye alıp vitesi ayna ile oynadı öyle oldu :)  

deneyeceim mutlaka haber vereceğim çok çok tşk ederim 

Geri
Üst Alt