Ağaç reçinesi temizliği

yusufacs

Katılımcı Üye

İsim
Yusuf
Arkadaşlar merebalar herkese hayırlı forumlar kazasız belasız günler geçenlerde araçımı bi yere bıraktım fakat ağaç altındaydı bi geldiğimde tavanın üstüne 3-4 damlalar kadar reçine aktığını gördüm yıkadım fakat hiç bi şekilde geçmedi bunu geçirmenin bi yolu varmıdır 

Selam. Eğer aracın temizliğine düşkün biriysen hatta yıkamalarını vs sen yapıyorsan kil almanı öneririm. Bu tip reçine ve böcek pisliğini temizlemede baya işe yarar. Aracınızı yıkasanız dahi bazı lekeler çıkmaz. Arı pisliği reçine gibi.  Ben daha önce kullandım işe yaradı. Yalnız kullanma talimatlarına dikkat ederek kullan.

https://urun.n11.com/cila/meguiars-clay-bar-yuzey-temizleme-kili-P234850711

Aynı olay benim de başıma gelmişti reçine sökücü aldım sonax dan fayda etmedi internetten kil sipariş ettim aracı yıkadım sonra sabunlu suyu sıkıp kil uygulaması yaptım temizlendi

Arkadaşlar haklı kil işe yarayacaktır.

@Furkan34  sonax reçine giderici kesinlikle iş görecektir. 2 yıldır kullanıyorum ürünü hep mutlu son. Yeteri kadar beklemiyor olabilir misiniz ürünü sıktıktan sonra ? Bence tekerlekten sonraki en büyük icat :D

Ozaman bi 22 tl sonax alıp deniyeyim bakalım duruma göre cıktı cıktı cıkmadı kil denerim 

@yusufacs Kile gerek olacağını düşünmüyorum, dediğim gibi 2 yıldır sonax reçine sökücü kullanıyorum. üstüne 3-4 sn boyunca sıkın daha sonra bir 10 saniye bekleyip bez yardımıyla silin. Gerekirse 2-3 defa uygulayabilirsiniz aynı yere.

uygulama için acele etmeyin derim hocam. Kullanılan ürürnün iyice nüfuz etmesini bekleyin ve yumuşak hareketlerle silmeye özen gösterin :)  

Tamamdır alıp bi sıkayım daha sonra biraz bekleyim sonra bi bezle yavaşca kazıyıyayım inşallah geçer 

Hocam aracı bu durumda bir yıkamayıca götürecekseniz reçine damlaları olduğunu ve dikkat edilmes gerektiğini belirtin benim araca ankarada bir tabanway subeşinde sağolsunlar reçine damlalarına tırnakla müdahele etmişler çıkmayınca ve çizikler oluşturmuşlar bi kaç bölgede

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Ben kendim bizzat temizlicem bununla ilgili gerekli bi ilaç aldım :)

Geri
Üst Alt