Bi Xenon Basic Far yükseklik sorunu

Abdullah_Caliskan

Yeni Üye
İsim
Abdullah Çalışkan
Arkadaşlar merhaba,

1 ay önce xenon ampulün birinin sönmesinden dolayı ampullerin ikisinide değiştirdim. Fakat ampulleri değiştirdikten sonra sol far ilk çalıştırmada yükseklik ayarı yaparken bazen çok aşağı bazende çok yukarı ayarda bırakıyor. Bi çok defa far ayarı yaptırmama rağmen araçtaki yük durumu farketmeksizin ilk çalıştırmada sol far kafasına göre yüksek veya düşük kalıyor.

Arka aksta bulunan far yükseklik sensöründe herhangi bir sorun gözükmüyor.

Sol Far ayarının daha önce hafızaya aldığı ayarın dışında olmasının  neden kaynaklandığı konusunda fikri olan varmıdır?

Montajda bir sorun olabilir mi acaba?

@arimayacik Montajı ustayla beraber yaptık bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama yinede kontrol amaçlı tekrar söküp takalım.

acaba ilk yapılan far ayarını hafızaya alan modülde bi arıza oluşmuş olabilirmi?

Ampul olarak fiyatların yüksek olmasından dolayı orjinal almadım. photon marka ampuller taktım. Ampulle ilgilide olabilirmi?

@arimayacik Montajı ustayla beraber yaptık bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama yinede kontrol amaçlı tekrar söküp takalım.

acaba ilk yapılan far ayarını hafızaya alan modülde bi arıza oluşmuş olabilirmi?

Ampul olarak fiyatların yüksek olmasından dolayı orjinal almadım. photon marka ampuller taktım. Ampulle ilgilide olabilirmi?
photon ne kadar dı? ampül d3s mi

@forzaGilles Photon D3S tanesi 200 liraya aldım.
Keşke danışarak alsaydınız orjinal Osram ampül 200 liraya satılıyor., far yükseklik sensöründe sorun yok ise., aracın cihaza bağlanıp farların kalibrasyonunun yapılması gerekiyor., malesef yeni nesil farlar sök-tak-kullan olmuyor

@forzaGilles photon ampullerin aydınlatmasından memnunum. Tek sıkıntı far yükseklik ayarıyla ilgili. Far kalibrasyonunu nasıl yaptırabilirim? Cihaza bağlanıp kodlamamı yapılması gerekli?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@forzaGilles photon ampullerin aydınlatmasından memnunum. Tek sıkıntı far yükseklik ayarıyla ilgili. Far kalibrasyonunu nasıl yaptırabilirim? Cihaza bağlanıp kodlamamı yapılması gerekli?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Vagcom varsa temel ayar yapabilirsiniz temel ayar yapilirken merceklerin ayarlari yapilip hafızaya alinacak

@Abdullah Çalışkan @forjust1day ben de bir soru sorayım., xenon ampülleri değiştirmek için farıarı sökmek gerekiyor mu? yoksa farı sökmeden ampül değişimi yapabiliyor muyuz?

[mention=4890]Abdullah Çalışkan[/mention] [mention=3153]forjust1day[/mention] ben de bir soru sorayım., xenon ampülleri değiştirmek için farıarı sökmek gerekiyor mu? yoksa farı sökmeden ampül değişimi yapabiliyor muyuz?

Evet farı sökmek gerekiyor farı sökmeden malesef sadece sinyal lambasina ulaşabiliyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet farı sökmek gerekiyor farı sökmeden malesef sadece sinyal lambasina ulaşabiliyoruz
o zaman ön panjur, tampon hepsi aşşağı inecek doğru mudur? sol taraftan hava filtresini ve silecek suyu deposunu, sağ taraftan da mazot filtresinin haznesini söksek ulaşamazmıyız?

Ön panjur söktükten sonra camurluk iclerinden 4 vida var onu söküyoruz tamponu hafif aralayınca vidasi gozukuyor farın tamponu komple indirmeye gerek yok

Geri
Üst Alt