Yakıt Tüketimi

Astra konusunda o motoru bilmediğim için birşey diyemem ama sizin aracınız 1.2 TSİ eğer sürekli rampa çıkmadıysa yaklaşık 1lt fazla yakmış, 5 litreyi geçmemesi gerekirdi.

Bu değerler iki araç arasındaki gerçek karşılaştırmanın çok ötesinde kalmış. Ben daha önce 1.4T Astra kullandım, Golf’e göre hele 1.2 TSI’a göre bariz oranda daha fazla yakıyordu. Kaldı ki bu sizin mesajınızdaki araç 1.6 atmosferik motorlu Astra ve kendi ailesi içinde en çok yakan model olarak bilinir.
Astra 1.6 cdti 110 hp yani dizel hocam ben de okurken başta atmosferik sandım, fotoğraftaki devire bakarsan son 6 bin devir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu daha da enteresan 5 lt dizel bir araç için şehir içi 30 km ortalama ile olması gerektiğini düşünüyorum, 1.3 cdti için 40.000 km kullanım sonucu tüm kullanım ortalaması 4.4 lt idi ki ortalama km 45-50 ile bilgisayar guncellemesi yapiyordu araç tuttuğunum kayıtlar ışığında söylüyorum, opel de motorlar guncellendikce yakıt artıyor sanırım.

@escala Astra 1.6 CDTI 136 beygir değil mi? Orada bir bilgi eksikliği olması lazım. Bu arada performansı çok sağlam bir arabadır haliyle tüm Opel modelleri gibi yakıt konusunda cömerttir.

1.6 cdti 110 luk da var hocam 136 lıkta. Bu arada bende de 1.2 tsi dsg 110 luk var, yol bilgisayarı ortalama hızım 90-91 iken klima açık 2 yetişkin 2 çocuk tam dolu bagaj ön koltuk da dolu 1080km ortalamam 5.1 idi, 6.0 bana çok geldi 1.2 tsi için

[mention=7044]escala[/mention] Astra 1.6 CDTI 136 beygir değil mi? Orada bir bilgi eksikliği olması lazım. Bu arada performansı çok sağlam bir arabadır haliyle tüm Opel modelleri gibi yakıt konusunda cömerttir.
LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@arimayacik, @Serkanasn

Astra 110hp lik dizel arkadaşlar. 2 gündür yolkarda olunca yazmayı atlamışım. Konuyu trollemiş gibi oldum 😁

Başlangıç İstanbul Esenyurt. Önce Enez'e gittik, sonra Kırklareli-Dereköy sınır kapısı.Çok sakin kullandığımızı söyleyemeyiz. Her iki araçta da 17 jant var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı yolu defalarca gittim(Bursa, çorlu, keşan)1.3 cdti 95 bg araç 4.4-4.5 ortalama yapti, 80 km ortalama ile 110 bg 1.6 cdti çok yakmış, sizin araçta öyle, biraz agresif kullanılmış ki sizde teyit ettiniz, yoksa sizin 5,4-55,5 opelin ise 4,4-4,5 yakması lazım.

Arkadaslar bu arabanin deposu 50litre degil mi? Nasil oluyor da 4.8 yakip 900km bile yapamiyorum?😂

15B37343-C243-4C24-8A90-A653730AA655.jpeg

merhaba arkadaşlar bende  ocak 2018 den beri 1.6 tdi dsg highline golf kullanıyorum burayı da takip ediyorum. araç çok tüketiyor diye düşünüyorum şehir içinde 9-10 litreye yakıyor Ankara da. bakım yapılınca düşer diye bekledim ancak bir değişiklik olmadı. servise sordum baktılar normal diyorlar. uzun yolda 110 u geçmeden 900 km yol yaptım geçen hafta klima falan da açık değil araçta tek kişi ortalama 5.4 litre/100km yaktı. bana göre çok sizlerin de aynı mı acaba yakıt tüketimi.

@arcarc bence yakit fazla hocam bende ankarada kullaniyorum hergun istanbul yolu uzerinden sihhiyehe geliyor rotam bazen cok kalabalik olmasina ragme  7nin uzerine hic cikmadi ki 7 oldugunda  ortalama hiz 30 kusurdu , genelde akici yolda 5 ile gidip geliyorum

@arcarc bence yakit fazla hocam bende ankarada kullaniyorum hergun istanbul yolu uzerinden sihhiyehe geliyor rotam bazen cok kalabalik olmasina ragme  7nin uzerine hic cikmadi ki 7 oldugunda  ortalama hiz 30 kusurdu , genelde akici yolda 5 ile gidip geliyorum
Cevabın için sağol ZITIPAŞA peki uzun yolda nasıl tüketimin? bir de senin aracında mı makyajlı kasa?

İnsan tdi dan biraz daha gayretli /çalışkan/verimli 1.2/1.0 tsi Lara fark atan değerler bekliyor değil mi??

Ben aracı almadan önce TSİ lar yokuşu sevmez ort. Tüketim oralarda hortlar deniyordu...tdi lara yokuş koymaz algısı çıkıyor buradan?

Tdi lar içinde kalkıştan itibaren 1 ve 2. Viteslerde eğer yokuşa rastlanırsa onlarında ort tüketimleri bir anda artıyor.

Şunu bilmek gerekir ki bizim araçları plastik çamurluklu arkadan esen  poyraz karayel lodosla iyice ivmelenen tüy sıklet 1.5 dci Clio larla karıştırmamak lazım

Onlar 100 sabit uzun yolda 3,5 yakıp geçiyorlar. Biz 100 sabit 4,5 a eyvallah diyoruz.

70-80 hız ultra kasıntı bende 3,6 yakıyorum ama 80 i geçmeden kara tren tarzı uzun yolda yol alan adama niye golf aldın diye sorarlar? 80 le gitmek için reno9 spring 65 hp yeterli

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.0 tsi higline dsg
Istanbul Seyrantepe TT Arena-Tuzla arasi, mac cikisi 4.5 yakti
Tuzla -Goztepe 5.2 yakti, yogun trafikte.
6.6 ise yogun trafik, durk kalk yogunluklu Istanbul sehir ici tuketimi
e5d42e9608bf37f4dca99e01f4d6de31.jpg
6f0590b0c52217f8103207cd46d13c53.jpg
3fb8eb2de6656b5bd9f66c5c7337a5e5.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün Ankara Eskişehir yolundan evime giderken 18 km mesafede 3.4 yakıt tüketimi gördüm yazlıklar takılı idi. Kışlık lastiklerle kış dönemi şehir içi yakıt tüketimi 5.1 di. Aracım 1.6 tdi 2014 comfortline.

Geri
Üst Alt