Focus & Golf 7

@Copcu hocam 2014 1.2 tsi golf ve 2017 1.5 dizel otm.focus kullanıyorum. 2014 1.6 benzinli otom.focus ile de 8bin km yapmıştım şu an o yok.Donanım olarak üçünde de en düşük donanımlarını kullanıyorum buna rağmen golf bu konuda açık ara önde. 

İstanbul içi tüketimleri golf 7.5 lt, 1.6 benzinli otm.focus 11 lt, 1.5 dizel otom.focus 6.5 lt civarında oluyor. Uzun yolda aynı performansta aynı yolda golf 5.5 lt, 1.6 focus 7 lt, 1.5 dizel focus 5.1 litre yakıyor.

Performans konusunda hızlanmada 3ü de kafa kafaya iken max.hızda 1.6 focus alıyor (aynı yolda(hafif rampa tabi) golf 222 km görürken 1.5 dizel 220 ye yaklaşıyor, 1.6benzinli focus ise 230u geçiyordu.

Sürüş hissiyatında da yol tutuş aşağı yukarı aynı olmakla birlikte 1.6 focusun çok güzel motor sesi ve harika egzos sesi var.

Şanzıman konusu ise dsg nin çıkartabildiği arızalar malum meşhur biraz. Benim anlamadığım focusun kullandığı powershift te son derece sıkıntılı ancak pek dile getirilmiyor.

Aklıma gelenler bunlar hocam Allah gönlünüze göre versin. 

• Beğen
Tepkiler: moe
Hocam golf Almanya vs gibi ülkelerde tgi motor seçeneği ile satılıyor olması lazım, aklınızda böyle bir model mi var yoksa dönüşüm mü var? 
Ben iki hafta önce kendime aldım 1.6 tdi 2014 golf 

Şimdi kardeşime bakıyoruz kendisi Ankarada memur. 

Geri
Üst Alt