60k bakımı yardım ?

carawona

Üye
İsim
Furkan
herkeze iyi akşamlar bugün bir kaç vw yetkili servis ile görüştüm 60k bakımı için 1000 ila 1200 tl fiyat çektiler aracımın garantisi 2019 a kadar devam ediyor , sorum şu olucak tecrübeli arkadaşlara ben garanti bittikten sonra bakımları dışarıda yaptırıp herhangi bir dsg kavrama vs. sorunlarımda servis tarafından iyi niyet garantisinden yararlanabilirmiyim ? bu konunun ucu biraz açık bırakılmış tam net bir cevap bulamadım.

herkeze iyi akşamlar bugün bir kaç vw yetkili servis ile görüştüm 60k bakımı için 1000 ila 1200 tl fiyat çektiler aracımın garantisi 2019 a kadar devam ediyor , sorum şu olucak tecrübeli arkadaşlara ben garanti bittikten sonra bakımları dışarıda yaptırıp herhangi bir dsg kavrama vs. sorunlarımda servis tarafından iyi niyet garantisinden yararlanabilirmiyim ? bu konunun ucu biraz açık bırakılmış tam net bir cevap bulamadım.
Bakımları dışarda yaptırdığınızda iyi niyet garantisinden yararlanamazsınız., ucu açık birşey yoktur yetkili servis bakımları dışarda yapılan aracı iyi niyet kapsamına sokmaz

Hocam sakın ama sakın garantinin bitmeden dışarda servise gitmeyin,kısaca yaşamış olduğum bir durum ki ; Garanti süremin bitmesine çok yakın bir zaman kalmıştı bende servise verdiğim yüksek bakım maliyetlerinden tamda sıkıldığım anda DSG'de hata verdi,servis ilk önce kullanıcı hatası dedi işi üzerime yıkmaya çalıştı, uzun bir kavga sonrasında megatronik olayını sıfırını takım bakımlarını yaptılar ve ücret ödemeden.Son bakımımı dışarda yaptırmış olsaydım bakım parasının 6-8 kat üzeri bir ödeme yapacaktım buda yeterince sıkıntılı bir durum . kesin tavsiyemdir,ekstra garanti alabiliyorsanız yaptırın derim. 

@armando hocam bu pazartesi bakıma gittim yetkili servise aracı alırken önceki sahibi araç garantili demişti ki gerçektende vdf de 2019 a kadar garanti gözüküyordu ama serviste 45k bakımı yapılmadıgı için vdf garantisinin otomatikman iptal oldugunu ögrendim neyse dedim ama kafama takılan şu aracın 3 bakımı sonda dahil yetkili serviste yapılmış 1 bakımı dışarıda araçta dsg problemi yaşansa acaba iyi niyetten yararlanabilirmiyim ?

@armando hocam bu pazartesi bakıma gittim yetkili servise aracı alırken önceki sahibi araç garantili demişti ki gerçektende vdf de 2019 a kadar garanti gözüküyordu ama serviste 45k bakımı yapılmadıgı için vdf garantisinin otomatikman iptal oldugunu ögrendim neyse dedim ama kafama takılan şu aracın 3 bakımı sonda dahil yetkili serviste yapılmış 1 bakımı dışarıda araçta dsg problemi yaşansa acaba iyi niyetten yararlanabilirmiyim ?
hocam bizzat yaşamış olduğum bir durum,istanbul dışında iken 1 tane bakımı dışarıda yaptım ve sonraki bakımı ise serviste hatta bununla alakalı olarak servis aracımın garanti dışında olduğunu söyledi yaklaşık 20 dakikalık bir tartışma sonrasında Tamaş aracımı bakım yapıp iyi niyet olayından yararlandırıp garantimi bozmadı,tavsiyem biraz dişli olun derim,hatta şunuda açık bir şekilde söylemek isterim ki, bu bakımdan yaklaşık 5bin km sonra dsg bir sabah kitlendi ve aracı Tamaş'a götürdüm öğleden sonra beni arayıp F1 şanzımanı çok kullandığım için bana 8bin TL gibi fatura çıkardılar neymiş kullanıcı hatasıymış ba ba ba ba sen F1 şanzımanı süs diyemi koydunuz arkadaşım diyip yeni bir tartışmadan hatta aracımı servisten çıkartmalarını ve aracı yakacağım tarzı şeyler söyledikten sonra Bayi müdürü ile uzun bir görüşme sonrasın 15 gün süre istemeleri konuyu almanya vs. yerlere bildirmeleri gerektiğini izin almalarını vs bir dünya şey söylediler!!!! Pazartesi bıraktığım aracımı 3-4 gün sonra servise gitmeden ayağıma kadar aracı getirdiler ve GARANTİ kapsamında yaptılar.

Servislerde mümkün olduğunca dik durup paramızın arkasında durur isek bir şekilde servis istediği parçayı yada arızayı GARANTİ kapsamına sokuyor,herşey ellerinde .

Geri
Üst Alt