BCM reflash / yazılım değiştirme nasıl yapılır?

Hocam konuyu başka bir yere çekicem ama. Geçen konuşmuştuk halojenden basic bi xenona geçişte. Bcm değişimi yapacaktınız. Necati usta ile konuştum. Bcm değişiminde online kodlama yapılıyormuş. Bunu nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
O işin en basit kısmı hocam :)  montaji bitirelim hayırlısı ile konuyu açarım, bir aksilik olmazsa 3-4 nisan gibi proje bitmiş olur 

O işin en basit kısmı hocam [emoji4] montaji bitirelim hayırlısı ile konuyu açarım, bir aksilik olmazsa 3-4 nisan gibi proje bitmiş olur 
Valla sabırsızlıkla bekliyorum hocam. Bcm değişimi olursa comfortline a olmayan birçok özellik de sonradan yapılabilir. Mesela koltuk ısıtma, kör nokta uyarı sistemi gibi. Bizim bcm ile bunlar imkansız.

Valla sabırsızlıkla bekliyorum hocam. Bcm değişimi olursa comfortline a olmayan birçok özellik de sonradan yapılabilir. Mesela koltuk ısıtma, kör nokta uyarı sistemi gibi. Bizim bcm ile bunlar imkansız.

Benim aldığım  BCM AS kodlu hocam muhtemelen o donanımları destekliyordur tam emin değilim tabi :) bende çok sabırsızlanıyorum ama az bir zaman kaldı. Gerçi bundan sonra yapacak bisey kalmadı benim için belki ilerde cam falan catlarsa lane asist yaparım :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende ki BCM AS kodlu hocam muhtemelen o donanımları destekliyordur tam emin değilim tabi [emoji4] bende çok sabırsızlanıyorum ama az bir zaman kaldı. Gerçi bundan sonra yapacak bisey kalmadı benim için belki ilerde cam falan catlarsa lane asist yaparım [emoji3]

Evet hocam o da güzel bir donanım. Vag com da bakıyoruz bcm nin koduna? Bir de destekleyip desteklemediğini nerden ögrenebiliriz ?

Evet vagcom ile bakılıyor, 09bcm ye girince orda yaziyor 5Q0937084XX olarak. Neleri desteklediği konusunda ben pin bazlı ilerliyorum genelde pin varsa sonra bcmden byte’ları geziyorum eger orda da kodlamasi varsa destekliyor diyorum, belki başka bir yontemi vardır benimde bilmediğim

Evet vagcom ile bakılıyor, 09bcm ye girince orda yaziyor 5Q0937084XX olarak. Neleri desteklediği konusunda ben pin bazlı ilerliyorum genelde pin varsa sonra bcmden byte’ları geziyorum eger orda da kodlamasi varsa destekliyor diyorum, belki başka bir yontemi vardır benimde bilmediğim

Tamam hocam teşekkürler.

@murat644

2012 jetta mk6 için vagcom ile kadran selamlama yapmaya çalışıyorum ama hata veriyor. Aracın eeprom verileri üzerinde düzenleme yaparak aktifleştiriliyormuş sanırım. Bu konuda bilginiz var mı acaba hangi pin değerlerinde düzenleme yapmak gerekir 

Geri
Üst Alt