Güncel Bakım Masrafları

güzel fiyata  yaptırmışsınız indirim falan almışsınız sanırım., faturayı paylaşırsanız diğer arkadaşlara da yararlı olacaktır
internetten randevu aldım sadece , yapılan işlemler üstteki fatura ile aynı . yanımda değil fatura yarın yüklerim hocam ben de merak ettim fark hangi kalemde.

Golf 7'lerde kullanılan fren balataları Feredo markaymış.Sormak istediğim piyasada satılan aracımıza uygun Feredo marka fren balataları ile yetkili servisin kullandığı Feredo marka balataları aynı kalitede mi?Dün yetkili servisten balatanın fiyatını sordum 365 TL dedi.Sadece vw ve audi grubuna bakan ve hakkında yorumların olumlu olduğu uzun yıllardır hizmet veren bir özel servisi aradım şase numaramı istedikten sonra 190 TL Feredo balata 50 TL işçilik dedi.Kullanılan balataların yetkili servisin kullandığı ile aynı olduğunu söyledi. Bazı yerlerde markaların yetkili servise ürettiği balatalar ile piyasada satılanların aynı kalite olmadığı yönünde yorumlar var. Bu konuda yorumu/bilgisi olan arkadaş var mı? İnternetten veya Ankara da herhangi bir yedek parçacıdan alan arkadaş var ise nerden aldığını belirtebilir mi?  

Hocam,

Belki denildiği gibi bir miktar fark olabilir ancak bunu kullanıcı anlayabileceği kadar olacağını sanmıyorum.
Bizim araçların fren balatası numarası 8V0698151 buydu sanırım ( yanlışım varsa düzeltin lütfen) , eyer buysa Feredo marka balata fiyatı için de servisle biraz pazarlık yapın, biraz pahalı fiyat vermiş gibi duruyor.

@ognemir Teşekkür ederim cevap için.Sordum zubizu felan indirm yokmu hiç kıl aldırmıyor.İşçilikle 480 TL'yi buluyor.Tamam fren önemli de yetkili servise özel bir üretim yoksa aynı marka satılan aynı kaliteyse ne gerek var o kadar vermeye dedim ama net bir şekilde öğrenemedim.Özel servisler tabi ki aynı kalite diyor ama ne kadar güvenilir belki farklı kalite olduğunu kendi bile bilmiyor olabilir.Bunu en iyi yetkili servis çalışanı bilir onuda nereden bulacaz. 

@ABDUHAN 

Hocam fark olup olmadığını ferodo ve Vw dışında kimse bilmez. Test raporları birtek bunların elinde var. Bakın bu resimdeki çalıştığımız bir balatacıdan aldığımız test raporu şeması.Bunları sanayide hangi usta biliyor ki yorum yapıyor :)

Bilindik marka ve güvenilir tedarikçiden almak kaydıyla yan sanayiden de bukadar kormayın..Ben daha önceki aracımda balata bitince yan sanayi (TRW)  taktırmıştım .. Şuan kullandığım bitince uygun olan Brembo-Ferodo hangisiyse alır takarım.

Pazarlığı 190tl denen Ferodo marka balata için söylemiştim. 

Adsız.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ABDUHAN hocam tedarikçi sağlam bir yerse, yani sahte ürün değilse kullanmanızda bir sakınca yok diye düşünüyorum. Servis ürünüyle arada fark varsa bile anlaşılır mı bilemem. Ben size alternatif olarak aşağıda linkini verdiğim ürüne de bakmanizi öneririm, Brembo da bilinen, kaliteli bir üründür. 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00PWIBTBY/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1523963715&sr=1-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=8V0698151&dpPl=1&dpID=41PVedmGcNL&ref=plSrch

Türkiye'ye teslimat da yapıyorlar, vergi vs hepsini Amazon hallediyor. 44€ 230 lira falan eder, olur da alırsanız satın alma ekranında TL değil Euro seçili olsun, çünkü Amazon kuru kendisi çevirince çok acımasız oluyor:) 49€ altındaki siparişlerde kargo ücreti çıkabiliyor, isterseniz bir litrelik yağ alırsınız yedekte durması için onu da ödememiş olursunuz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erkin Yücel @ABDUHAN Merhaba Servisteki arkadaşlara sorduğumda ürünlerin aynı marka olmasına rağmen farklı olduğunu belirtmekteler. Benim servis bakımları ve ürünler hakkında buradan yazılı yorum yapmam benim açımdan sıkıntı olabilir ;)  ama bir araya geldiğimizde tabi ki oturur konuşuruz ;)

Golf 7'lerde kullanılan fren balataları Feredo markaymış.Sormak istediğim piyasada satılan aracımıza uygun Feredo marka fren balataları ile yetkili servisin kullandığı Feredo marka balataları aynı kalitede mi?Dün yetkili servisten balatanın fiyatını sordum 365 TL dedi.Sadece vw ve audi grubuna bakan ve hakkında yorumların olumlu olduğu uzun yıllardır hizmet veren bir özel servisi aradım şase numaramı istedikten sonra 190 TL Feredo balata 50 TL işçilik dedi.Kullanılan balataların yetkili servisin kullandığı ile aynı olduğunu söyledi. Bazı yerlerde markaların yetkili servise ürettiği balatalar ile piyasada satılanların aynı kalite olmadığı yönünde yorumlar var. Bu konuda yorumu/bilgisi olan arkadaş var mı? İnternetten veya Ankara da herhangi bir yedek parçacıdan alan arkadaş var ise nerden aldığını belirtebilir mi?  
Forumda daha önce konusu vardı., eski konulara biraz baktım ama bulamadım., Servisteki feredo balatalar İngiliz veya Alman malı., dışarda satılan feredo balataların 2. kalite Çin üretimi  olduğunu resimli görsellerle zamanında bir arkadaşımız paylaşmıştı.

@asdfg112 @Can Duymuş @ognemir İyi bir tedarikçiden Brembo-Ferodo-Trw bu üç markada tercih edilebilir vardığım kanaat.

http://www.otosupermarket.com/Volkswagen-Golf-7-Fren-Balatasi-On-14-TSI-122-Beygir-288-mm-Disk-Icin-2013-ve-Sonrasi-BREMBO,PR-110174.html linkteki ürünü satan site Feredo için aynı kalite olmayacağını ama kötü olmadığını belirttikten sonra linkteki Bremboyu tavsiye etti. Bu ürünü çok verdiklerini ve olumsuz geri dönüş almadıklarını ama tereddütünüz varsa Ate tercih edin onda kalite farkı yok dedi. Ancak onun fiyatı da 315 TL bu fiyatlara çıkınca 365 TL'ye yetkili servis daha mantıklı oluyor. Feredo veya Brembo alıp ustama taktıracağım gibi. Ancak son bir haftadır okuduklarımdan bu fren balatası olayının çok çetrefilli bir konu olduğunu gördüm. Aynı markaya çok farklı yorumlar gelmiş insanlardan. Bu araçlardan, fren disklerinden  veya kullanıcıların çok bilinçli olmadığından kaynaklanıyor olabilir.Ancak herkesin ittifak ettiği bir nokta gördüm her zaman iyi bilinen Bosch'un fren balatasında sesten dolayı çok şikayet aldığı. En azından neyi almayacağımız kesin. :'(

Can Bey en kısa zamanda sizi dinlemek isteriz. Yardımcı olan herekse teşekkür ederim.

@forzaGilles Evet Hocam piyasadaki Feredolar yetkili servise denk değil galiba aksini söyleyen özel servisler olsa da.

@ABDUHAN Brembo almaya karar verirseniz tedarikçiden parça kodunu öğrenin ve Brembo nun sitesinden aracınıza uyumlu mu karşılaştırın. 

@asdfg112 Zaten almak isteyince şase no soruyorlar galiba Sizin dediğiniz sebepten. Yine dediğiniz gibi yapayım ne olur ne olmaz teşekkür ederim.

Ben yaklaşık 15bin km önce piyasadan aldığım Ferodo yu taktım. Garantim olmadığı için parçaları kendim alıp ustama taktırdım. Ses, performans vs. hiç problemim yok. Faturayı bulursam fiyatta paylaşırım.

Bu arada km niz 60bin olduysa fren hidroliğine de bir bakın derim.

@ABDUHAN hocam ferodoya karar verirseniz onun da Amazon linkini buldum. Amazon bu ürünü bizzat kendisi satıyor, araya aracı koymadan bu nedenle orijinalligine kalitesine rahatlıkla güvenilir. Alternatif olarak bulunsun. 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00ZCF10E8/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1523979066&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=fdb4454&dpPl=1&dpID=41DQU5ztlqL&ref=plSrch

Ayrıca castrol'un vw servislerinde kullanılan orijinal yağı da yine Amazon tarafından satılıyor, bunu veya 1 litrelik olanı da sepete eklerseniz kargo ücreti ödemeniz gerekmeyecek. @forzaGilles arkadaş daha iyi bilir, bu yağı vw servisi dışında bulmak tr de mümkün değil. Piyasadaki Edge serisinden farklı. 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00U2H8ZB2/ref=mp_s_a_1_6?ie=UTF8&qid=1523979498&sr=8-6&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=castrol+5w30&dpPl=1&dpID=51%2BN2ZcXdJL&ref=plSrch

İkisi birlikte 78€ tutuyor, kargo ve gümrük vergisi dahil, onlar sizin yerinize ödüyor. 

Geri
Üst Alt