Güncel Bakım Masrafları

Tuna Orul

Yeni Üye
İsim
Tuna
Arkadaşlar,

Hepimiz mutlaka gelir ve giderlerimizi düşünüp evimiz için bir bütçe yapmışızdır. Gelecek ayın kirası, elektriği, doğalgaz masrafı, taksitleri düşünüp ona göre harcamalarımızı planlarız. Gider kalemlerinin önemli bir kısmını ise maalesef otomobil masrafları oluşturuyor. Yakıtıydı, motorlu taşıtlar vergisiydi, kış lastiğiydi, bakımıydı derken bütçeye oldukça bir yük bindiriyor. 

Çoğumuz "gelecek ay arabanın yıllık bakımı geldi ne kadar tutar acaba?" diye düşünmüşüzdür. Ben de bu konu başlığını güncel servis fiyatlarını paylaşalım, önümüzdeki günlerde aracını servise, bakıma götürecek arkadaşlar en azından fiyatlar hakkında bir fikir sahibi olsun diyerek açtım. Umarım faydası olur. Aşağıda benim servis masraflarımı yazdım. Sizlerde bu konu başlığı altında bakım ve servis masraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Aracımı geçtiğimiz hafta 22.11.2017 tarihinde,  Etimesgut Doğuş Oto Bayisi'ne birinci yıl (15.000km) bakımı için götürdüm. Aracım "2016 Golf 1.4 TSI 125 PS AllStar DSG" ve birinci yıl bakımında aşağıdaki işlemleri yaptılar ve bu işlemler için ödediğim tutar KDV dahil 699,74 TL

1. Yağ Filtresi değişimi

2. Yağ değişimi (5W/30 sentetik yağ)

3. Hava filtresi değişimi

4. Polen filtresi değişimi

5. Karter tapası ve conta değişimi

6. Bakım

Servis süresine gelecek olursak; aracı sabah 9:30'da teslim ettim ve saat 11:30 gibi arayıp, aracın yıkamaya verildiğini ve 12:00'de teslim alabileceğimi belirttiler. Servis fena sayılmayacak kalabalıkta olmasına rağmen servis süresi beni memnun etti açıkcası. 

Maalesef ben yararlanamadım ama 4 yaşın üzerindeki araçlar için ZUBIZU kampanyası varmış. Aklınızda bulunsun. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar,

Hepimiz mutlaka gelir ve giderlerimizi düşünüp evimiz için bir bütçe yapmışızdır. Gelecek ayın kirası, elektriği, doğalgaz masrafı, taksitleri düşünüp ona göre harcamalarımızı planlarız. Gider kalemlerinin önemli bir kısmını ise maalesef otomobil masrafları oluşturuyor. Yakıtıydı, motorlu taşıtlar vergisiydi, kış lastiğiydi, bakımıydı derken bütçeye oldukça bir yük bindiriyor. 

Çoğumuz "gelecek ay arabanın yıllık bakımı geldi ne kadar tutar acaba?" diye düşünmüşüzdür. Ben de bu konu başlığını güncel servis fiyatlarını paylaşalım, önümüzdeki günlerde aracını servise, bakıma götürecek arkadaşlar en azından fiyatlar hakkında bir fikir sahibi olsun diyerek açtım. Umarım faydası olur. Aşağıda benim servis masraflarımı yazdım. Sizlerde bu konu başlığı altında bakım ve servis masraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Aracımı geçtiğimiz hafta 22.11.2017 tarihinde,  Etimesgut Doğuş Oto Bayisi'ne birinci yıl (15.000km) bakımı için götürdüm. Aracım "2016 Golf 1.4 TSI 125 PS AllStar DSG" ve birinci yıl bakımında aşağıdaki işlemleri yaptılar ve bu işlemler için ödediğim tutar KDV dahil 699,74 TL

1. Yağ Filtresi değişimi

2. Yağ değişimi (5W/30 sentetik yağ)

3. Hava filtresi değişimi

4. Polen filtresi değişimi

5. Karter tapası ve conta değişimi

6. Bakım

Servis süresine gelecek olursak; aracı sabah 9:30'da teslim ettim ve saat 11:30 gibi arayıp, aracın yıkamaya verildiğini ve 12:00'de teslim alabileceğimi belirttiler. Servis fena sayılmayacak kalabalıkta olmasına rağmen servis süresi beni memnun etti açıkcası. 

Maalesef ben yararlanamadım ama 4 yaşın üzerindeki araçlar için ZUBIZU kampanyası varmış. Aklınızda bulunsun. :)
Ekimde internet üzerinden randevu alınca toplamdan %5 indirim yapıyorlardı.

17.10.2017 de 2. yıllık bakıma götürmüştüm Golf 1.2 TSI'yi online almıştım randevuyu standart bakım oldu 706 TL aldılar benden

Hatta garantiden de ön yolcu kapısı cam açma düğmesi değişti aynı gün onun için de bişi istemediler.

Sabah 9:30 gibi teslim ettim İstanbul Tekstilkentteki avek'e 19:00 civarı da teslim aldım.

Biri araçları lifte kaldırmıyorlar demişti ama orada gördüm ki tüm araçları lifte kaldırıyorlar.

Kafesi ve oturma yerleri olan servisi görebildiğiniz bi asma katı var bütün bakım servisi ayağınızın altında tabiri caiz ise.

Memnun kaldım açıkçası, ücret dışında ona da yapacak bişi yok garanti süresince en azından.

Hatta aracım DSG garantiden sonra da bi kaç yıl servise giderim muhtemelen (aracı değiştirmedikçe) iyi niyet garantisi için.

Hocam aslında internetten randevu aldım ama öyle birşey söylemediler! Bu indirimli hali mi acaba?
Hocam 23 ekimde 1.2 tsi aracıma bakım yaptırdığımda işçilik ve malzemeden %5 iskonto yapılmıştı. 18lt den fazla indirim var

IMG_20171023_183511.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
resim.png

Bize iskonto yapmamışlar :( Randevuyu online almıştım bende

Unutacaklarını düşünmediğim için hatırlatmamıştım :(

Valla bende ilk bakımımı Doğuş Oto Etimesgut'ta yaptırmıştım hatırlatmazsan yapmıyorlar. Birde Doğuş Oto ile Aydoğanlar arasında fiyat farkı çıkıyor. Doğuş Oto'nun bazı birimlerde katsayıları yüksek.

Ayrıca ekleme yapmak istedim , faturayi incelediğimizde filtreler 190 tl tutuyor tapa ve contada 10 tl desek 200 tl , mobil esp1 motor yağı 120 tl 4 litresi eder 320 tl , orjinal parçalar alındıktan sonra dışarda bakima verilecek işçilik 50-60 tl civarında. Seneye servise gitmeyi düşünmüyorum parçaları alıp dışarda yaptiricam zaten aracim manuel vites. Bide halojen fardan bixenona geçeceğimi varsayarak zaten garanti kapsamina aracimi almazlar bide seneye garantide bitiyor. Düşüncem bu yönde peki sizler nasıl düşünüyorsunuz bu konuda ?

Geri
Üst Alt