2015 golf 7 1.4 tsi 125 highline

Clonaree

Üye
İsim
clonaree
Bu aracı almayı düşünüyorum bunun yolundaki highline özelliklerini bulamadım hepsini yazabilecek var mı ve 2016 comfortline de var aralarında 5 bin tl var highline 11000 km de comfor 19 bin km’de comfor da sürüş ve ışık Paketi var işi bej siz hangisini tercih ederdiniz

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bu aracı almayı düşünüyorum bunun yolundaki highline özelliklerini bulamadım hepsini yazabilecek var mı ve 2016 comfortline de var aralarında 5 bin tl var highline 11000 km de comfor 19 bin km’de comfor da sürüş ve ışık Paketi var işi bej siz hangisini tercih ederdiniz

highline kesinlikle. Geniş ekran, led stop, xenon far, katlanır ayna, dijon jant. Aklıma gelen fazlalıklar bunlar.

Tartışmasız highline. Highline ın xenonlarına da baktırırsınız mercek lekelenmesi var mı diye. Sitede konusu da mevcuttur.

Highline hem az km yapmış.

Sonradan ilave donanım peşinde koşmaktansa ilk başta full olanı iyidir herzaman (imkan dahilinde tabi) aldıktan sonra iyiki bunu almışım diyeceksiniz emin olun.

Sonradan sadece katlanır ayna ve zenon far taktırmak isteseniz bile size aradaki farktan pahalıya gelecektir ki aralarında daha bi sürü donanım farkı var.

Dsg ye ne diyorsunuz hocam

Değerli HOcam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz

Satış rakamları gösteriyor ki.

Sanırım benim gibi düşünen pek çok insan var..

Medeni ve konforlu bir seçenek.

Ve en önemlisi sevgilinizin veya eşinizin elini bırakmadan yolculuk edebilme hazzını da buna ekleyin...

İlk önerim DSG

Bu kadar medeni ve sürüş kalitesini rafine halde hissettiren bir başka seçenek yok bana kalırsa.  Alabileceğiniz en değerli en kullanışlı ve ikinci elde değerini kaybetmeyen opsiyonel donanımların ilki   DSG dir.

DSG hakkında anlatılagelen tevatürlere gelirsek:

Şikayet var tarzı siteleri okuyarak alışveriş yapma alışkanlığına sahip nadir milletlerden sanırım. 

Bu tip sitelere yazanların pek azı gerçek bana kalırsa...

Küçük ama cidden çok küçük kısmı gerçek mağduriyeti olanlar...

Geri kalanların:

Bir kısmı rakip firmalar tarafından uydurulan hikayeler 

Bir kısmı kendi kullanıcı hatasını belirtmeye zahmet etmeyenler

Bir kısmı ne koparırsam diye hesap eden fırsat düşkünleri.

Geri kalanları da işi gücü olmayıp tek eğlencesi başka insanları uğraştırma mesleğini edinenler.

Bunları okuduktan sonra insan hiç bir şey satın almamaya karar verip mandıra filozofu gibi herşeye karşı hale gelebilir. 

İçerisinde bulunduğum forumlarda toplam 10 vaka mevcut.

Bütün sorunu olanlar neden foruma yazsın? Derseniz, yanıt hazır:

Golf kullanıcılarının etraflıca bilgi edinmeye düşkün ve genellikle ince eleyip sık dokudukları için zor karar veren bir kitle olduklarını kesinlikle söyleyebilirim.  Onların bu seçimlerini kullanıcı deneyimleri de etkileyebiliyor hatta belirleyebiliyor. Bu nedenle tıpkı satın alırken sizin yaptığınız gibi sorun yaşadığında da kullanıcı deneyimlerine başvuruyorlar.  Bu nedenle yüksek oranda olasılıkla sorun yaşayanlardan haberdar olduğumuz fikrine sahibim. 

Sorun yaşayan dostlarımızdan ikisi manuel şanzımanlı araçlara sahipleri. Geriye kalan 4 vakanın biri mekatronik diğerleri kavrama ve şanzıman...

Kısacası yılda binlerce ve 4 yılda hatrı sayılır sayıda Golf içerisinde bunlar ciddi düşük oranlar...

Bana kalırsa DSG medeniyetin bize en güzel hediyelerinden ve kendinize veya sevdiklerinize bu hediyeyi alabilecek ekonomik güçteyseniz bu güzelliğin tadını  çıkartın.

Kafanıza en son takılacak şey çıkartacağı sorun olsun.. DSG nin sevmeyeceği şeyleri yapmaz veya ilk kez kullanacakları tavsiyeler kısmına dikkat edersiniz gül gibi geçinip gidersiniz. Korkunun ecele, arıza yapacak diye manuel araca binmenin gereği ve faydası yok hocam...

Kararınız ne olursa olsun hayırlı olsun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk kez otomatik aracım oldu daha önce hep manuel araçlar kullandım. Almadan önce bende önyargılıydım aslında.

DSG hele hele istanbulda bi NİMET'tir derim.

Hele hele Elektromekanik park freni ve Auto Hold fonksiyonu ile kullanmak ayrı bi zevk :)

Geri
Üst Alt