Araç durduktan sonra fan sesi

Sevgili arkadaşlar, sorunun kaynağı RADYATÖR FANI imiş....

Perşembe akşamı (19.10) yaşadığım sorunla ilgili bir hafta sonraya (26.10)  randevu vermişlerdi. Geçen zaman zarfında sorundan hiç ses seda yoktu. Çarşamba akşamı aracımı servise götürecek olan arkadaşa anahtarı verdim. Konuştuk kendi aramızda belki boşuna diye... Baksana hiç ses seda yok derken aracı çalıştırmayla birlikte yine aynı VUUUUUUUUUUU!!!!

Ertesi gün akşam servisten aradılar. "ARACI MAKİNEYE BAĞLADIK, SORUN GÖRMEDİK DUYMADIK MAKİNE SORUN YOK DİYOR" şeklinde bilgi verip bir gün daha bekletme taleplerini ilettiler. Cuma günü akşam 16:30'da yine aynı sesi yapınca, makinede radyatör fanının kendiliğinden çalıştığı yönünde uyarı alındığını belirttiler.

Garanti süresi bittiği için iyi niyet garantisi kapsamında %80 kadar indirim yapıp parça değişimi yaptılar.. 360 TL gibi bir ödeme ile sorundan kurtulduk. İNŞALLAH:....:)   

Sevgili arkadaşlar, sorunun kaynağı RADYATÖR FANI imiş....

Perşembe akşamı (19.10) yaşadığım sorunla ilgili bir hafta sonraya (26.10)  randevu vermişlerdi. Geçen zaman zarfında sorundan hiç ses seda yoktu. Çarşamba akşamı aracımı servise götürecek olan arkadaşa anahtarı verdim. Konuştuk kendi aramızda belki boşuna diye... Baksana hiç ses seda yok derken aracı çalıştırmayla birlikte yine aynı VUUUUUUUUUUU!!!!

Ertesi gün akşam servisten aradılar. "ARACI MAKİNEYE BAĞLADIK, SORUN GÖRMEDİK DUYMADIK MAKİNE SORUN YOK DİYOR" şeklinde bilgi verip bir gün daha bekletme taleplerini ilettiler. Cuma günü akşam 16:30'da yine aynı sesi yapınca, makinede radyatör fanının kendiliğinden çalıştığı yönünde uyarı alındığını belirttiler.

Garanti süresi bittiği için iyi niyet garantisi kapsamında %80 kadar indirim yapıp parça değişimi yaptılar.. 360 TL gibi bir ödeme ile sorundan kurtulduk. İNŞALLAH:....:)   
Geçmiş olsun Sorunun Hallolması en güzel yani. iyi niyet garantisinin olması sizlere de yaramış hocam.

Dpf Hocam, aracı 10-15 dk uzun yolda devirli kullanın
Tamamdır deneyeyim hocam 4bin devirler yeterli mi ? Sorun değişmez ise bir altta yazmışlar radyatör fanı diye ona bakayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sevgili Golfdaşlar,
Dün akşam evden en fazla 1-2 km gidip bir mandıra önünde durdum. Kontağı kapatıp alışveriş yapacağım diye indim o da NE?
Etrafta daha önceden alışık olmadığım bir SES!!! VUUUUUU!! Allah allah dedim heralde önde park etmiş olan başka bir araçtan geliyor diye düşündüm. Konduramadım tabi GOLF'e..Sonra yaklaşınca baktım ses kaputtan geliyor. Araca bindim. Tekrar çalıştırıp stop ettim ama ses durmadı. Hadi hayırlısı deyip alışveriş sonrası eve geri döndüm. Yaklaşık 1-1,5 saat sonra park sorunu için aracın yerini değiştirmem gerekti. Birkaç metre aracı ileri aldım stop ettim Ancak yine aynı ses VUUUUUUUU...Valla korktum.Son saniyeleri videoya çekmek geldi aklıma. Bir saat sonra yine golfümü çalıştırdım ancak bu sefer yolda sürekli bir VUUUUUUU!!! Aracın içine girdi ses. Kızım bile bu ne uğultusu diye sordu. Sanki pancar motoru.
Bugün servise gittim.Tabi randevu aldık. Test yapılacak. Bir müddet kullanılacak. 1-1,5 saat duracak tekrar çalıştırılacak falan... Bakalım.
Acaba aramızda bu şekilde bir problemle karşılaşan oldu mu hiç???   
IMG_1836.MOV
IMG_1835.MOV
Sayın hocam benim golften önce 2008 jetta 140 tsı dsg vardı bu şekilde bir durumla karşılaşmıştım ilk etapta gam çalışıyor sonra 2-3 dk sonra kapanıyordu bir zaman sonra hiç susamaya başladı servise gittiğimde radyatörün altında parmak kadar bir ısı sensörünü değiştiler düzeldi umarım bu şekilde bir sorun değildir saygılar

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Aynen bende de devam ediyor biraz devirli kullandım yine aynı durum geçmedi araç durunca fan deli gibi çalışıyor olmadı bende bir sorayım da anlatacağım anlayacaklar mı bakalom

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dizel isr bende de vardı aynı sorun arac daha yeni sıfır evin önünde vuuu diye bir ses rahatsız ediciydi servisi aradım servisteki arkadas aracınızda cift fan var dedi birisi motor belli sıcaklıga ulaşmadıgı zaman calısan biride belli bir sıcaklıktan sonra calışan fan diye ben genelde 2-5 km arası kullanıyordum sonra formdaki arkadasların tavsiyesi üzerine 10km yolu manuelde 4 viteste 70-80 km hızla gittim ve arac daki vuuu sesi kayboldu şimdilik bir sıkıntı görünmüyor eger sizde kısa mesafelerde kullanıyorsanız tavsiyem aracınızla biraz daha uzun yol yapıp durumu kontrol etmeniz yönünde şimdiden gecmiş olsun yanlız servisteki arkadasların dediğide mantıklı geldi berkide ondan yapıyor olabilir sizinkide 

Geri
Üst Alt