18” durban jantı kışlık dönüşümü

İsim
Byrm
Selamün aleyküm herkese, golf ailesine bende yeni katıldım bu yüzden doğru yere mi? konu açtım bilmiyorum kusurum varsa affola benim sorum olacaktı. 18” durban jant ve fabrika çıkış spor yay var aracımda ama spor yay kaçlık bilmiyorum. Malum kış geliyor sinop-ankara arasında kış döneminde yolculuk yapacağım kışı ise sinopta geçireceğim sinopta çok ağır kış olmasada son yıllarda iyi yağıyor yağmur ise sürekli yağıyor. Birde evim rampada her geliş gidişim tırmanıyorum. Kışlık lastik önerisi verirmisiniz! Kışlıklar için jant almalıyım ne yapmamı tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam golfte 18ince kışlık kastik pek önerilmiyor taban geniş olduğu için tutunma azalıyormuş. Konu burada 

Selamün aleyküm herkese, golf ailesine bende yeni katıldım bu yüzden doğru yere mi? konu açtım bilmiyorum kusurum varsa affola benim sorum olacaktı. 18” durban jant ve fabrika çıkış spor yay var aracımda ama spor yay kaçlık bilmiyorum. Malum kış geliyor sinop-ankara arasında kış döneminde yolculuk yapacağım kışı ise sinopta geçireceğim sinopta çok ağır kış olmasada son yıllarda iyi yağıyor yağmur ise sürekli yağıyor. Birde evim rampada her geliş gidişim tırmanıyorum. Kışlık lastik önerisi verirmisiniz! Kışlıklar için jant almalıyım ne yapmamı tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Aleyküm selam değerli hocam 

Sizinbde belirttiğiniz gibi Durban Jantlar 18 inch çapındadır.

Üretici firma kıslık lastikler için 15 veya 16 inch önermektedir. 

Ayrıca kışlık lastik olarak 18 inch bulsanız bile son derece pahalıdır.

Değil bu 18 inch jantları 17" jantların dahi üretici tarafından çok da önerilmediğini hatırlatmalıyım.

Neden derseniz bu öneriye karşın 225 lastik ve 17" jantlarla dağ yolunda mecburi olarak zincir takmak zorunda kalan talihsiz birinin yaşadığı talihsiz deneyimi hatırlatmaliyım. Davlumbaz, çamurluk, Fren hidrolik sistemi, diskler ve hatta ön düzen ciddi hasar almış, direksiyon ve fren arıza ışığı yanmış ve yukarıdaki kılavuzda yazan bilgiye aykırı hareket ettiğinden garanti dışı kaldığı kendisine söylendiğinde hissettiklerini hissetmenizi istemem.

1. İlk önerim orijinal ayrica satın alacağıniz jantla birlikte düşük ebatlı lastik kullanmanız yolunda.

Orijinal "Lyon" midline plus jantlı 195/65 /R15 lastikler ile jantlar veya Orijinal comfortline "dover" 205/55/R16 lastikler ile jantları

Orijinal jantta ısrarımı geçenlerde olan bir çukura düşme hadisesinde sürücü ve yolcuları koruma görevini cansiperane yapan dijon jantları burada anmayı bir gönül borcu sayacağımızdan dolayı benzer bir durumda güvenlik için orijinal jantları öneririm.

2. Jant ve lastiklerin tak çıkar esnasında hunhar lastik makinaları ve katil levyelerle yaralanıp berelenmemesi için.

3. lastikleri jantlarla alarak jantları bedavaya getirmek Yukarıda önerdiğim ölçüdeki lastikler alınırsa mümkün. çünkü, 225 tabanlı olanlara göre o kadar ucuz ki jantlar bedavaya geliyor denebilir.

4. Lastiklerden kar edince daha kaliteli olanları almak için de bütçe açmış olursunuz ki TS 850 namı-ı diğer ContiWinterContact TS 850 lastikleri almanız mümkün olur böylece

@silvershadowabim çok teşekkür ederim vermiş olduğum bu güzel bilgiler için  @caglar_61 kardeşimin yanıtından sonra konuyu okudum ve dover jantlarda karar kıldım kışlık için. bildiğiniz yada tanıdığınız var ise uygun fiyatlı 16'' dover jant bana haber verebilirseniz çok sevinirim. Seninde dediğingibi 18''inç durban janta kışlık alamayacağım almakta istemiyorum.:)

Arkadaşlar  merhaba Golf 7 Durban jantlarımı Dijon jantlar ile takas etmek istiyorum.İstanbul bahçelievlerde oturuyorum.Sebebini sorarsanız,

Arkadaşım çok az kullanılmış 17 kış lastilerini bana verdi ve 18 lik için kışlık lastikler alamayacağım.

Düşünen olursa iletişime geçebiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yapmayin etmeyin hocam, istanbulun kisindan ne olacak. 3 gun kar yagacak diye volkswagen grubun en guzel janti elden cikarilir mi yok pahasina. Tekrar dusunun, girmeyin bu ise derim. Gidin 15 inc teneke jant ve lastik takin 2-3 ay ama durbanlari vermeyin

Geri
Üst Alt