Geri vites led yapmak istiyorum

mutlubey17

Katılımcı Üye

İsim
İsmail
Öncelikle aranıza yeni katıldım, hep golf istemiştim şükürler olsunki artık aldık 2.el 2013 model midline plus. Şimdilik böyle durucak ilerde higline hayellerimiz var tabiki. Plaka ışıklarını led yaptığım için bi uyum içinde olsun diyorum bu yüzden geri vites leri de led yapıyım dedim. Benim bildiğim kadarı ile halojen farlarda geri vites "w16w" eğer doğru ise bu verdiğim linkteki şeyin uygun olduğu söylenebilirmi ? Sizinde başka sitelerden tavsiyelerinize açığım tabiki. İyi günler

link: https://fardoktoru.com/tr/p/PHOTON-T10-T15-CANBUS-BEYAZ-LED-OTO-AMPUL-15SMD-PH7018/182

Selamlar , öncelikle hangi tip ampül olduğunu kontrol edin , bazi araçlarda duylu tip bazılarında t10 tipi oluyor 

Duy yoksa aracinizdan çıkan ampulde t10 dur.  Bagaj panzidotunda bagaj stop lambasi arkasi plastik kapak var onu sökün geri vites ışığının takili olduğu yeri çevirerek sökün cok basit sökmesi

Duy yoksa aracinizdan çıkan ampulde t10 dur.  Bagaj panzidotunda bagaj stop lambasi arkasi plastik kapak var onu sökün geri vites ışığının takili olduğu yeri çevirerek sökün cok basit sökmesi
Söktüm böyle bi ampul çıktı içinden şimdi bu hangisi oluyo?

IMG_1012.JPG

Öncelikle aranıza yeni katıldım, hep golf istemiştim şükürler olsunki artık aldık 2.el 2013 model midline plus. Şimdilik böyle durucak ilerde higline hayellerimiz var tabiki. Plaka ışıklarını led yaptığım için bi uyum içinde olsun diyorum bu yüzden geri vites leri de led yapıyım dedim. Benim bildiğim kadarı ile halojen farlarda geri vites "w16w" eğer doğru ise bu verdiğim linkteki şeyin uygun olduğu söylenebilirmi ? Sizinde başka sitelerden tavsiyelerinize açığım tabiki. İyi günler

link: https://fardoktoru.com/tr/p/PHOTON-T10-T15-CANBUS-BEYAZ-LED-OTO-AMPUL-15SMD-PH7018/182
Hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun. Bendede 2015 midline plus var bende plaka ışıklarını led yapmak istiyorum. Hangi ürünü aldınız ben kaç adet led ampül denediysem arıza yaktı ürünün linki falan varsa atarsanız sevinirim

Hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun. Bendede 2015 midline plus var bende plaka ışıklarını led yapmak istiyorum. Hangi ürünü aldınız ben kaç adet led ampül denediysem arıza yaktı ürünün linki falan varsa atarsanız sevinirim
AliExpressten orjinal led aydinlatmalari alin kodlama ile birlikte montaj harika oluyor

Hocam ben linkteki ürünü almıştım. Yanındaki dekoder ile bağlanınca arıza ışığı yanmıyor. Yada diğer bi arkadaşın dediği gibi kodlamayı "led" olarak yapıp ledleri takarsanız yine yakmıyor.

Hocam denedim pek çıkcak gibi değil sanki komple camı koparcam gibi geldi. Üstüne yazılar var fotoğrafta mevcut.12VW16W gibi bir şeyler yazıyor. Napıcam ben çıkartamadım.
/monthly_2017_08/IMG_1013.thumb.JPG.99707104b548ec623466b41ac24d9e37.JPG
/monthly_2017_08/IMG_1014.thumb.JPG.66b36ef10cd5abbe5ee0a86c26387c96.JPG
Ampulü hafiifce sağa veya sola döndürmeyi denediniz mi? Belki ampülü bir miktar içeri doğru bastırarak çevirmek de gerekebilir.

Hocam denedim pek çıkcak gibi değil sanki komple camı koparcam gibi geldi. Üstüne yazılar var fotoğrafta mevcut.12VW16W gibi bir şeyler yazıyor. Napıcam ben çıkartamadım.
/monthly_2017_08/IMG_1013.thumb.JPG.99707104b548ec623466b41ac24d9e37.JPG
/monthly_2017_08/IMG_1014.thumb.JPG.66b36ef10cd5abbe5ee0a86c26387c96.JPG
Ampulü hafiifce sağa veya sola döndürmeyi denediniz mi? Belki ampülü bir miktar içeri doğru bastırarak çevirmek de gerekebilir.
Döndürmeyi denedim ancak bi sonuç alamadım.Bastırıp denemedim kırılır diye. Kırılcak gibi duruyo. Ampülün üstündeki kodu yazınca böyle bişey buldum harelde T15 bizimki? Bilgisi olan bi arkadaş yardımcı olabilirmi?

IMG_1019.PNG

Ekli dosyalar

• IMG_1013.JPG
    IMG_1013.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_1014.JPG
    IMG_1014.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 0
Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt