YENİ GOLF 7 KALDIRIMA SÜRTÜNME

• Konbuyu başlatan Drsummertime
  • Başlangıç tarihi

Degerli Hocam

Istatistiklerime göre; En fazla sürtme, çizilme ve benzeri ufak hasarlar genellikle ilk altı ayda başa geliyor.

Araca alışma süreci bilimsel açıklaması bilimsel olmayanı nazar.  :000043-medium:

Biliyorum ilk olduğu için önemsiyorsunuz ve daha önceki araçlarınıza göre daha bir değerli. Ama cidden önemli bir şey değil.

Tampon ve başına gelenler aracın değerini düşürecek şeyler değildirler. Sadece usta ellerde kalın zımpara ile pütürlerin alınması ince zımparayla bu çiziklerin giderilmesinde sonra rötuş ile dahi kapanacak kadar küçük bir hasar.

Allah nazardan korusun

Geçmiş olsun Değerli Hocam 

tam o bölge için sensörlerin yetersiz kaldığını düşünüyorum ben.

kesilmiş ince bir kütüğün üstüne çıktım sensör ötmedi bile.

tam o bölge için sensörlerin yetersiz kaldığını düşünüyorum ben.

kesilmiş ince bir kütüğün üstüne çıktım sensör ötmedi bile.
Alışveriş merkezleri ve açık park yerlerindeki yüksek separatörler ile yüksek kaldırımlar ciddi tehdit.

images (1).jpg

Tamponu değiştirelim diyen akıllı bıdık kim çok merak ettim doğrusu.. kayda deger olmayan bir çizik için arabada 2bin hasar kaydi cikarmaya degermi ? Ya tamponun fiyatını bilmiyor yada yaptığı işten prim alıyor.

Tamponun o bölgesini surtmeyen varmı ayrıca merak ediyorum illa her birimiz bir kere sürtümüşüzdür orayı. Arkadaşların dediği gibi rötuş yaparak halledebilirsiniz kafaniza takmayın en önemsiz bölge çünkü.. allah daha beterinden saklasın keyifli sürüşler

geçmiş olsun.

önce şu konuya bakın: http://www.golftutkusu.com/topic/2070-tamponu-vurdum-yırtıldı-onarıldı/ (ibretliktir)
daha sonra bu tür şeylerde gidilecek olan en son yerin servis olduğuna karar vereceksiniz  :)

Ayrıca küçük bir not: Bir çok kaskoda, mini onarımlar artık aracın geçmişine eklenir hale geldi. Hasar kayıtlarında görünecektir yani.
Olur da mini onarım yaptırmaya karar verirseniz öncelikle sigortacınızdan bilgi alın derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun hocam.Servisin verdiği cevap için aklıma herkesin bildiği bir deyim geldi "pire için yorgan yakmak"

Açıkçası pire için yorgan yakmak bile mantıklı ama bu aracın tamponunu değiştirmek mantıksız.

geçmiş olsun, daha öncede forumda bu konuyu konulmuştuk sanırım. ön ve arka sensörlerin konumlandırılması yüksek yapılmış en az iki tanesi daha aşağıyı görecek şekilde konumlandırılmalıydı.

Hocam gecmis olsun.

Hangi cizik :Allahnazardansaklasın

Tampon plastik parçadır boyanmasında bir sorun olmaz yarın öbür gün aracı satarken eksperde bakılmaz bile ama siz yinede fotoğrafını çekip satacağınız zaman alıcıya gösterirseniz bir değer kaybı vs yaşamazsınız. Allah beterinden korusun geçmiş olsun sizin adınıza üzüldüm benim şahsen uykularım kaçardı görüyorum ki sizinde aynı durum

Geri
Üst Alt