İlk çalıştırma devir düşüklüğü

@nebraska akü bitince km göstergesi nasıl bozuldu hocam :blink:

On 25.04.2018 at 23:00, dangerouz yazdı:

Hocam profesyonel bir yanıt değil benimki ama sebep bulmakta zorlanirsaniz Würth marka benzin katkısı denemenizi öneririm. Yirmi yıllık bir aracımız var, lpg ile kullanıyoruz ama ilk marş benzinle oluyor. Bir ara marş konusunda sorun yasiyorduk, rölanti dengesiz görünüyordu, bu katkıyı kullandık ve her şey normale döndü. Aradan geçen iki yılın ardından tekrar benzer problem oluştu ve geçen hafta yine Würth ekledim depoya ve sonuç yine olumlu. 

Tabi bu bahsettiğim araç 150bin km ve son 60bin km'de lpg ile kullanıldı. 

Merhaba arkadaşlar

bilinen şikayetler için bu sefer doğuş oto maslaka aracımı bıraktım pazartesi günü ve bugün teslim aldım.Maslaktan Tuzlaya gelene kadar aracımı test etme imkanım oldu.Şikayetlerimin arasında araç devirinin dengesizliğini de eklemiştim, dsg mekanizmasının değiştirilmesi gerektiğini (kol mekanizmasının) beyinde aracı P konumunda terkediniz uyarısının kaydedildiğini söyledi servis danışmanım Gökhan Bey.Motorun ve şanzumanın online güncelleme kabul ettiğini söyledi.Şu anda aracım pamuk gibi, kalkışlarda en ufak bir hissettirme yok, öncesinde 1 den 2 ye geçecekken  devir bir anda düşüyordu ve aracı tekletiyordu ( daha çok hoplatıyordu).Bu tarz bir şikayeti olan varsa mutlaka bu konuları gözden geçirmesinde fayda var.Bir video daha daha ekliyorum bu videoda da araç hareket etmediği halde devrini arttırıp azaltıyordu kendi kendine

Çok şükür bir problemimiz yok DSG mimli olduğu için panikliyoruz hemen ama 47 binde henüz bir sıkıntısı çıkmadı, kol mekanizması da zaten gelen revizyonlar arasındaymış, araç hareket hakindeyken vitesi p konumunda terk ediniz uyarısı alıyorsanız mutlaka garantiniz varken değiştirin , herkese hayırlı ramazanlar aracım şu anda acayip keyif veriyor son 6 aydır boşuna dert çekiyormuşuz :)

Geri
Üst Alt