Golf 7 Start Stop Arızası

İsim
Uğur
Arkadaşlar merhaba. Uzunca bir süredir yaşadığım bi sorunu dile getireceğim. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara klavuz olması dileğimle..

İlkbaşlarda sıradan bi arıza olarak algıladım 1-2 defa yapınca. Geçer diye ümit ettim. Servise götürdüm. Yazılımsal bi sorun dendi yazılım falan güncellendi. Tamam dendi. Aracı biraz daha kullandım ama yine aynı hata ile karşılaşınca tekrar sevise götürdüm. Bu sefer video çekerek gittim (ekte videoda mevcut). Test sürüşüne falan çıkıldı sorun saptandı vs. Neticede volen dişlisindeki arıza ve boşluktan kaynaklandığı belirlendi. Allah'tan garanti ilk aldığımda 2+2 şeklinde 4sene olarak uzatmıştım. Çünkü aracım 2014model 1,4 DSG. Fatura ve işçilik toplamda 5bin küsür bir rakam çıkıyor bilginize. Dediğim gibi Allah'tan garantiden hallettik.

Video sorunla alakalı herşeyi anlatıyor. Motor sıcakken start strop devreye girdiğinde, stop eden aracı çalıştırmak için gaz pedalına dokunduğumda tepki olarak devir bin e gelmeden aracı sarsarak sıfıra iniyordu. 2. gaza dokunmada tepki olarak ya çalılşıyordu ya da çalışmayıp manuel olarak çalıştırın uyarısını alıyordum. Videoda 2.gaza dokunmada kavrıyor ve çalışıyor araç.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur inşallah.

Video: 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neyseki garantiden halledilmiş hocam.umarım böyle bir sorun yaşamam olurda yaşarsamda garanti süresi içinde olur inşallah 

Geçmiş olsun Uğur Bey, sorun nerdeymis , servis ne işlem yaptı. 

İstanbul vb. trafik yoğunluğunda StopStart sisteminin dayanması mümkün değil. Milli servet kaybı. Yakıttan yapacağınız sınırlı tasarrufu garanti dışında tamir yapıldığında fazlası ile ödemek zorunda kalırsınız.

Ben garantisi bitince satarım Golf ü nasılsa diyorsanız, alan kişi bu tamiri yaptırmak zorunda kalacak.

Mümkün mertebe yoğun trafikte kullanmayın derim. 

İstanbul vb. trafik yoğunluğunda StopStart sisteminin dayanması mümkün değil. Milli servet kaybı. Yakıttan yapacağınız sınırlı tasarrufu garanti dışında tamir yapıldığında fazlası ile ödemek zorunda kalırsınız.
Ben garantisi bitince satarım Golf ü nasılsa diyorsanız, alan kişi bu tamiri yaptırmak zorunda kalacak.
Mümkün mertebe yoğun trafikte kullanmayın derim. 
Hocam Edirne gibi bi yerde yaşıyorum ve inanın trafik derdi olmayan bi yer. Burda bile bu sorunu yapıyosa İstanbul gibi yoğun trafiği düşünemiyorum.

Öyle Maalesef @Uğur Taşçıoğlu. Düşünsenize 5000 TL den bahsediyorlar onarım için. 5000 TL yakıt tasarrufunu SS sistemi taşıtın ömrü boyunca yapar mı şüpheli. O nedenle dikkatli olmak gerek. Mercedes çok yoğun trafikte bu sistemi kendiliğinden iptal ediyor. VW etmiyor nedense :(

Ben de çok yoğun trafiği olan bi yerde yaşamıyorum ancak start stop devreye girdiğinde bir iki saniye içinde tekrar araç çalışınca ve tekrar durduktan sonra aracın stop etmediğini hatırlıyorum. Kendini koruduğunu düşünüyorum

Ben de çok yoğun trafiği olan bi yerde yaşamıyorum ancak start stop devreye girdiğinde bir iki saniye içinde tekrar araç çalışınca ve tekrar durduktan sonra aracın stop etmediğini hatırlıyorum. Kendini koruduğunu düşünüyorum
Ben sürekli dur kalk trafiği olan bir yerde yaşıyorum. Dediğiniz durumu hiç yaşayamadım malesef. Mercedeslerde tecrübe edemedim ama VW mühendisleri düşünmüşler onu da, fren pedalını kademeli yapmışlar. Eğer trafik sürekli dur kalk şeklinde ise frene çok basmıyorum auto hold devreye giriyor ama ss devreye girmiyor. Eğer trafik her durmada 15-20 sn geçiyorsa araç durunca frene bir defa sonuna kadar basıp çekiyorum araç stop ediyor. 

Geri
Üst Alt