Farki yasadim

Benim Nacizane fikrim; Golf C+ sekment Dolusu ve donabimlisi ise Premium olma yolunda emin adimlarla ilerlemekte Lakin Asla bir BMW yada Merso degil ama şimdilik... Zaten Vw nin aciklamasi da pazar stratejiside bu yönde 2025 2030 yillari icin düşündüğü premium marka olma yolunda ilerlemek. Simdi gelelim BMW ve Mercedese Bence Kesinlikle Kullanildiktan sonra fikirleri degistirecek Mühendislikte ve Kalitede lakin fiyat konusunda ben yine israr ediyorum ki Onde ki Amblemleri daha cok para ediyorlar [emoji16][emoji3]
Son olarak Golf bir Compact arac Sinifinin Referans araci Fiyatindan dolayi Tercih edilebilirliği daha fazla. kim istemez ki Bir BMW yada Mercedes Binmeyi. Ama Golfe de Kalibinda Haksizlik yapilmasina karsiyim. Saygi ve Selamlar.[emoji1] [emoji106]

Hocam vag grubu bilhassa golf sende saplantı haline gelmiş o gönderdiğin vidyoların hepsine baktım sen hala ısrarcı davranıyosun kendine ediyorsun sana göre düşünürsek golften başka araba yok bmw de 5 ten mersoda e den başlıyo biz golfe mi dönelim sen bak inat etme hiç burda mesaj yazacam diyede kendini yorma doğrudan 3.20 ied ikame al akşamına arşı alaya ulaşır dahada golfte golf demezsin
Hocam bende saplantı halinde falan değil, mesaj yazarak yorulup yorulmayacağım yorumu da sana kalmıyor rahat ol, ama sanıyorum sende marka saplantı olmuş. BMW ve Mercedes marka olarak premiumdur. Ama benim başından beri demek istediğim bu premium markaların premium olmayan modelleri A, CLA ve 1 serisidir. İngiltere'de Almanya'da o kadar program,dergi vs. adamlar her sene aynı sınıftaki araçları karşılaştırıp duruyor, bir tek buradaki bazı arkadaşlar anlamsız şekilde karşılaştıramıyor. 

BMW 3 serisi hakkında yorumum kişisel görüşümdür, tercih etmem edene de saygı duyarım beni ilgilendirmez. En büyük tepki de muhtemelen 3 serisi hakkındaki yorumumdan kaynaklanıyor. 3 serisini yorumlarımdan tenzih edebilirim sorun değil, ama kimse Golf ile A,1 ve CLA'yı karşılaştıramayacağımı söyleyemez, bunu söylemek otomobil sınıflarından anlamamaktır. Ha 3 ve Golf aynı sınıfta değiller kabul ediyorum. Biri C serisi diğeri D serisi.

Ancak C compact sınıfta, bu sınıfın içine A serisi de, 1 serisi de, CLA 'da giriyor. Kimilerine göre Mercedes ve BMW'nin bu modelleri premium geliyor ama değil arkadaş, bu modeller Golf,Astra,Focus vb. rekabeti için çıkarılmış, kaliteden ödün verilerek o fiyatlara indirilmiş araçlardır. Mercedes düşük hacimli (1,6 lt ve altı) motorlarda Renault motoru, BMW de Peugeot motoru (Birlikte geliştirdikleri motor, Fransa'da üretilir) kullanması da bu piyasa rekabetinin bir sonucu.

Toparlayacak olursak, burası forum. İnsanlar görüşlerini dile getirir, elinde argümanı varsa paylaşır yoksa da okur kişisel yorumlarda bulunmak isterse bulunur. Elinde argümanı olmayan konuşmasın demiyorum, diyemem de. Ama yok sende şöyle olmuş, böyle olmuş, şunu et bunu etme vs. vs. gereksiz gereksiz kalıplara gerek yok.

Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen hafta Ankara'da Mercedes bayisinde E180 kullanma imkanı buldum. Hadi motor belli diyecek yok. Resmen kalitesiz, sürüş zevki olmayan araba yapmışlar. İlk sayfa da bir arkadaş değinmiş " merso e serisinden sonra başlar". E kasa çöp. Hedef belli merso "S" serisinden başlar. Golf sahibi birinin ikinci hedefi S serisi olmalı anca keser.

[emoji5]️[emoji51]

Hocam bende saplantı halinde falan değil, mesaj yazarak yorulup yorulmayacağım yorumu da sana kalmıyor rahat ol, ama sanıyorum sende marka saplantı olmuş. BMW ve Mercedes marka olarak premiumdur. Ama benim başından beri demek istediğim bu premium markaların premium olmayan modelleri A, CLA ve 1 serisidir. İngiltere'de Almanya'da o kadar program,dergi vs. adamlar her sene aynı sınıftaki araçları karşılaştırıp duruyor, bir tek buradaki bazı arkadaşlar anlamsız şekilde karşılaştıramıyor. 

BMW 3 serisi hakkında yorumum kişisel görüşümdür, tercih etmem edene de saygı duyarım beni ilgilendirmez. En büyük tepki de muhtemelen 3 serisi hakkındaki yorumumdan kaynaklanıyor. 3 serisini yorumlarımdan tenzih edebilirim sorun değil, ama kimse Golf ile A,1 ve CLA'yı karşılaştıramayacağımı söyleyemez, bunu söylemek otomobil sınıflarından anlamamaktır. Ha 3 ve Golf aynı sınıfta değiller kabul ediyorum. Biri C serisi diğeri D serisi.

Ancak C compact sınıfta, bu sınıfın içine A serisi de, 1 serisi de, CLA 'da giriyor. Kimilerine göre Mercedes ve BMW'nin bu modelleri premium geliyor ama değil arkadaş, bu modeller Golf,Astra,Focus vb. rekabeti için çıkarılmış, kaliteden ödün verilerek o fiyatlara indirilmiş araçlardır. Mercedes düşük hacimli (1,6 lt ve altı) motorlarda Renault motoru, BMW de Peugeot motoru (Birlikte geliştirdikleri motor, Fransa'da üretilir) kullanması da bu piyasa rekabetinin bir sonucu.

Toparlayacak olursak, burası forum. İnsanlar görüşlerini dile getirir, elinde argümanı varsa paylaşır yoksa da okur kişisel yorumlarda bulunmak isterse bulunur. Elinde argümanı olmayan konuşmasın demiyorum, diyemem de. Ama yok sende şöyle olmuş, böyle olmuş, şunu et bunu etme vs. vs. gereksiz gereksiz kalıplara gerek yok.

Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

değerli hocam 1 ve 3 serisinin iç mekanında bardaklığın önündeki sürgülü bölme ve arka kol dayama dışında ne gibi bir fark var beni aydınlatabilirseniz sevinirim. izleyeceğiniz ve okuyacağınız her testte 1 serisi ve 3 serisinin neredeyse aynı sürüş dinamiklerine sahip olduğundan bahsediliyor ki iki aracı da kullanmış olanlar bunu teyit edecektir. bunun yanı sıra bmwde kullanılan psa motoru 320ied'de ve makyajsız 118i'de kullanıldı, şu an satışta olan üç silindirli motorlar bmwnin kendi motorlarıdır. iç mekanı aynı, sürüş dinamikleri neredeyse aynı, motoru bmw üretimi olan bir aracın neresinde kaliteden ödün verilmiş söyleyebilir misiniz?

Geri
Üst Alt