Direksiyonun yumuşaması

Striker02

Üye
İsim
Cihad
Arkadaşlar iyi geceler. Özellikle bakımdan sonra aracın direksiyonunda yumuşama hissettim. Şehir ici için güzel yalnız şehir dışında yüksek hız yaptım geçen. Direksiyon bakımdan öncekine gire gerçekten gevşek. Servise götüreyim mi ? Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu ?

Direksiyonlar servo elektrikli diye biliyorum hizlandikca sertlesmesi lazim bence bir kontrol ettiriverin ihmal edilecek bir konu degil iciniz rahateder

Bende de oluyor. Acaba o sürede başka araç kullandığımızdanmı farklı geliyor ya da direksiyon hidroliği filanmı değişince farklılaşıyor anlamadım gitti. Ama bir kaç saate alışıyorum tekrardan eski hissi veriyor.

@byakif 

Hocam Merhaba; Araclarımızın direksiyonu Normalde yumuşaktır. Arac hızına bağlı olarak değişim göstermektedir. Lakin Diğer araçları kullanmaktan sonra bu gibi yanılgılar olabilir bir müddet daha kullanın şayet şikayetiniz değişmezse o zaman servise ( Elis VW)  uğramakta fayda var. Tahminimce bir sıkıntı yoktur ama içiniz rahat etmesi açısından uğrayabilirsiniz servise. Son olarak bakım zamanların da bazen varsa yeni güncellemeler Yapılmaktadır. Belkide direksiyon  servo elektronik motor ünitesine yazılımda olmuş olabilir. Selamlar  :'(

@byakif 

Hocam Merhaba; Araclarımızın direksiyonu Normalde yumuşaktır. Arac hızına bağlı olarak değişim göstermektedir. Lakin Diğer araçları kullanmaktan sonra bu gibi yanılgılar olabilir bir müddet daha kullanın şayet şikayetiniz değişmezse o zaman servise ( Elis VW)  uğramakta fayda var. Tahminimce bir sıkıntı yoktur ama içiniz rahat etmesi açısından uğrayabilirsiniz servise. Son olarak bakım zamanların da bazen varsa yeni güncellemeler Yapılmaktadır. Belkide direksiyon  servo elektronik motor ünitesine yazılımda olmuş olabilir. Selamlar  :'(
Hocam aslında araç kullanmadım başka. Aynı gün aracı teslim aldım . Yüksek hızlarda 170 le geçen giderken çok hafif geldi direksiyon önceden daha ağır bi hissi vardı.  Bu defaki yol çok düzgün değildi ondan mi artık bilemiyorum . 

Arkadaşlar 2016 golf dsg aracımda şehir içi 20 li hızlarda direksiyon bana sert geliyor tek elimle rahatça çeviremiyorum .  i30 kullanmıştım pamuk gibi direksiyonu vardı . Bizimkiler neden böyle sert, orjinalini( direksiyon teknik ayarları gb) bozmadan i30 gibi yaptırmak mümkün mü.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim direksiyonda 2. bakımdan sonra sertleşti.park manevrasında bile sert.neden olduğunu da anlamış değilim.servise götürdüm normal dediler ama direksiyon kesinlikle sertleşti.

benim direksiyonda 2. bakımdan sonra sertleşti.park manevrasında bile sert.neden olduğunu da anlamış değilim.servise götürdüm normal dediler ama direksiyon kesinlikle sertleşti.
Hocam sertlik ve yumuşaklık direkt olarak lastik basıncı ile alakalıdır. Kontrol etmekte fayda var.

Hocam lastik basinclarini da kontrol ettim.basinclarinda bi sıkıntı yok gibi

Arkadaşlar 2016 golf dsg aracımda şehir içi 20 li hızlarda direksiyon bana sert geliyor tek elimle rahatça çeviremiyorum .  i30 kullanmıştım pamuk gibi direksiyonu vardı . Bizimkiler neden böyle sert, orjinalini( direksiyon teknik ayarları gb) bozmadan i30 gibi yaptırmak mümkün mü.
Golf 7 nin standart direksiyonu sadece bana mı sert geliyor :)  

Yaklaşık olarak 6-7 aydır bendede sertti . Kış lastiği takılı idi ve bi jant yamuktu hafiften . Yazlıklara geçtim ve yamukluğu düzeltirdim şimdi direksiyon eskisi gibi yumuşak oldu . Sebebi konusunda bir fikrim yok. Böyle bir şeyde olabilir belki .

Geri
Üst Alt