3. Viteste ve direksiyondan gelen bazı sesler

Dün servise gittim danışmanın yanındada baya baya yaptı sesi şansıma, sanırım artık iyice bozulmuştu parça arabayı içeri aldılar 40 dk sonra danışman gelip airbag sargısı değişecek dedi. Aracı teslim aldım yarın parça gelirse tekrar götürcem. Sprey gibi bişey sıkmışlar kurtarmadı galiba parçayı değiştirdikten sonrada durumu yazarım [emoji4]
Hocam kronik olacak gibi duruyor bu problem çokça görülmeye başlandı.
İlk başlarda hafif çıtlarla başlıyor ve farkedilmiyor. Airbag makarasıda (zemberek)
Spreylenip-yağlanıp tamir olacak birşey değil ki. Israrınız sonucu değişmesine sevindim.
İleride korna -direksiyon tuşlarında çalışmama gibi problemlerde doğurabilirdi.

Hocam kronik olacak gibi duruyor bu problem çokça görülmeye başlandı.
İlk başlarda hafif çıtlarla başlıyor ve farkedilmiyor. Airbag makarasıda (zemberek)
Spreylenip-yağlanıp tamir olacak birşey değil ki. Israrınız sonucu değişmesine sevindim.
İleride korna -direksiyon tuşlarında çalışmama gibi problemlerde doğurabilirdi.
ben bunu ilk ekim ayında fark ettim ama ozaman çok nadir ve kısık sesle yapıyodu servise gittim normal dediler, gittikçe büyüdü ses korna vs sıkıntı yoktu ama ses deli ediyo insanı hele ben gibi en ufak bi sese duyarlıysanız :)  

Son durum hakkında bilgilendirmek istedim başınıza gelebilir belki ileride.

Parça değişti fakat ses tam gitmedi azda olsa devam ediyor bunun yanında arka silecekler çalışmadı, geri viteste çalışıyo fakat kumandadan çalışmıyor. ve aracın direksiyon ayarı bozulmuş direksiyonu ortaya getirdiğimizde araç sola doğru kayıyor.

bunun üzerine tekrar servise gittim gelen parça bozuk çıktı eski parçayı taktıklarında silecekler çalıştı, aynı parçayı tekrar sipariş verdiler bu arada parça 1300 TL 

direksiyon ayarına yeni parça geldikten sonra bakalım dediler gerçekten çok sinirim bozuldu bir haftadır. ya ben şanssızım yada servis sıkıntılı bilemiyorum.

Herşey tamam da direksiyon ayarını nasıl bozdular ona anlam veremiyorum...

Parça değişti fakat ses tam gitmedi azda olsa devam ediyor bunun yanında arka silecekler çalışmadı, geri viteste çalışıyo fakat kumandadan çalışmıyor. ve aracın direksiyon ayarı bozulmuş direksiyonu ortaya getirdiğimizde araç sola doğru kayıyor.
bunun üzerine tekrar servise gittim gelen parça bozuk çıktı eski parçayı taktıklarında silecekler çalıştı, aynı parçayı tekrar sipariş verdiler bu arada parça 1300 TL 
direksiyon ayarına yeni parça geldikten sonra bakalım dediler gerçekten çok sinirim bozuldu bir haftadır. ya ben şanssızım yada servis sıkıntılı bilemiyorum.
VW hangi servis hocam.
Genelde böyle ama çoğu.

İşte tamda bu nedenden dolayı yetkili servis bile olsa aracı kurcalatmayı hiç istemiyorum. Sanki bozacaklarmış gibi geliyor bana nedense. Bundan dolayı da kendimce hayati öneme sahip olmadığını düşündüğüm birçok konuda servise gitme işini erteliyorum :)

VW hangi servis hocam.
Genelde böyle ama çoğu.
Kütahya demoto hocam

İşte tamda bu nedenden dolayı yetkili servis bile olsa aracı kurcalatmayı hiç istemiyorum. Sanki bozacaklarmış gibi geliyor bana nedense. Bundan dolayı da kendimce hayati öneme sahip olmadığını düşündüğüm birçok konuda servise gitme işini erteliyorum :)

En son durum ise yeni gelen parçada sıkıntı olmadı 3-4 aydır sorun yok, ancak dediğiniz gibi hayati değilse gitmeyin. Benim hayatiydi aşırı ses gelmeye başlamıştı...

Geri
Üst Alt