Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar selam,

Aracımda bir ACC  yok ve olmasını istiyorum. Sizlerden ricam aracına SONRADAN ACC taktıranlar varsa aşağıdaki soruları sıraya göre kısaca yanıtlayabilir mi? Bu işlemi Ender Elektronik ve Apo usta yapıyor.(Apo Usta birçok araca taktığınıda belirtiyor) fakat kritik bir asistan ve herhangi bir arıza durumuna karşın emin olmak istiyorum.

Aracım Tiguan(2016) full + full

- Calibrasyonda fabrika değerlerinin yakalandığını düşünüyor musunuz? (Ender elek. calibrasyonu servise yaptırıyormuşç Apo usta kendi yapıyor)

- Problem yaşayan oldu mu?

- Yüksek hızla giderken ani fren yapma durumu oluşabilir mi?

- Montaj için birçok yer sökülüyor mu?

- Montaj sonrası sökülen yerlerden ses geliyor mu?

- Birebir fabrika çıkış özelliklerine sahip mi? Trafikte dur kalk yapıyor mu? (Jam Assist)

- Garantiye etikisini sorgulamayacağım cunku servis ek donanım takmıssınız budan olmuş derse çok fazla bir şansımız yok.

Deneyimleriniz yönlenmem açısından önemli. Sonradan taktıran arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Sonradan takılma Golf, Passat vs de olabilir. Önemli olan sonradan takılan sistemin nasıl çalıştığının tesbiti.

Hepinize şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, yusuf yazdı:

Apo 4 demiştir. Apoya yaptırın derim hocam.

Kendisi bu konuda deneyimli gibi gorunuyor. Ama öte yandan Ender Elk. calibreyi servise yaptırıyor. Bir gidip görmem gerek gözümle ki Apo usta'da gel gör dedi zaten.

Şuraya deneyimli arkadaşlar birşeyler yazarlarsa çok güzel olacak ama şuan çok okunmadı konum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kendisi bu konuda deneyimli gibi gorunuyor. Ama öte yandan Ender Elk. calibreyi servise yaptırıyor. Bir gidip görmem gerek gözümle ki Apo usta'da gel gör dedi zaten.
Şuraya deneyimli arkadaşlar birşeyler yazarlarsa çok güzel olacak ama şuan çok okunmadı konum.

Apo usta kalibrasyon yaparken gördüm. Servisteki adam 2-3 kez yaptı ise apo en az 15 kere yapmıştır. Servis kablosu ve uygulaması ile yapıyor zaten. 1000tl fazla vermeye gerek yok ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, yusuf yazdı:

Apo usta kalibrasyon yaparken gördüm. Servisteki adam 2-3 kez yaptı ise apo en az 15 kere yapmıştır. Servis kablosu ve uygulaması ile yapıyor zaten. 1000tl fazla vermeye gerek yok ;)

Bakacağım. ACC keyif katar araca diye dusunuyorum. Umarım istedigim sonucu alırım. Deneyimli arkadaşlardan donus olur inş...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bakacağım. ACC keyif katar araca diye dusunuyorum. Umarım istedigim sonucu alırım. Deneyimli arkadaşlardan donus olur inş...

ACC uzun yolda sakin kulllanıyorsanız çok güzel bir özellik. Şehir içi randımanı pek iyi değil/kullanmıyorsunuz genelde sıkışık trafikte.
BMW ye geçtiğimde aradığım bir özellik oldu onunda retrofiti var ama yaptırmıyorum. Orjinal parça kodu ile gelip montaj yapmalarına rağmen. Çünkü milisaniyeler ile müdahale yapıyor. Korkutucu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ansolak yazdı:

ACC uzun yolda sakin kulllanıyorsanız çok güzel bir özellik. Şehir içi randımanı pek iyi değil/kullanmıyorsunuz genelde sıkışık trafikte.
BMW ye geçtiğimde aradığım bir özellik oldu onunda retrofiti var ama yaptırmıyorum. Orjinal parça kodu ile gelip montaj yapmalarına rağmen. Çünkü milisaniyeler ile müdahale yapıyor. Korkutucu.

Benimde aklım orada zaten. Kalibrasyonda fabrika değerleri nasıl yakalanıyor? Standart değelerimi var? 3 5 8 gir tamam yoksa mesafeye gore mi yapılıyor. Yaptıran birinin yorumlarını alana kadar gözlemleyelim bakalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Voodoo yazdı:

ACC için DSG şartmı? Manuel de olurmu? 

Almanya da manuel ile de alınabiliyordu.

Ancak Doğuş un DSG ısrar ve inadı var.

Saatte 15 km hızin  altına düşülünce kendiliğinden devreden çıkıyor.

ACC genellikle düşük hızlarda şehir içindeki küçük çaplı kazaları önlemekte faydalı olduğu düşünülünce manuel ile efektif kullanımı tam anlamıyla mümkün görünmüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar, 

2 gün önce  yaptığım  kaza sonrasi ACCnin ne denli faydali bir opsiyon olduğunu Anladim. Manuel golf7 ye ankarada ACC takan bir usta biliyorsaniz yardımcı  olabilir misiniz? Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Acc manuel araca da olur. Tuna arkadaşımız yaptı. Ayrıca manuel de olsa Dsg de olsa front assist çalışır. Yani sizi bir çok kazada kurtarır. Tabi ki otomatik vites de sistem sıfıra kadar durup kalkar onu tartışmıyorum.

İstedikleri rakamlar yüksek geldi açıkçası. Parçaları kendiniz temin ederseniz daha uyguna yapılma imkanı da var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mbonat bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@PascalBenim aracımda manuel ve acc var sonradan retrofit olarak hiç bir problem yaşamadım çok keyifli bir asistan tavsiye ederim yaptırın.

tarihinde bkaank tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha dun cruise tuşları icin siparis verdim, acc icin pompa gerektiriyo diye, radar ve kablo eklesem acc takabilirim sanki bu durumda? Bide high gw gerekiyo degil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Hüseyin Koç
      Ürün Adı:  Discovery Pro Mib 2 ve amblem kamera
      Detaylar:  Discovery Pro mib 2 sorunsuz arka amblem camera ile beraber çercevesi de verilecektir. Ayrı ayrı satış yapılabilir... Ayrı satış fiyatları için konuşalım.
      Fiyat:  8000tl
      Fotoğraf:  
    • Yazan: tfk35
      3 aya yakın bekleme süresinin sonunda aracıma perşembe günü kavuşmuş bulunuyorum.Mevcut aracımın satışından sonra bekleyiş sancılı geçti .Siparişimi Altur dan verdim. @silvershadowMurat hocama teşekkür ederim ilgisi için ve sonra foruma teşekkür ederim.Golftutkusu sayesinde sanki uzun yıllardır Golf sahibiymişim gibi hissediyorum sizler sayesinde edindiğim bilgiyle.Ben ve eşim kullanacağımız için opsiyonları ona göre seçtik.Bazılarına ne gereği vardı bu opsiyonun diyordu şimdi kullanınca iyi ki ekletmişsin dedi 1.3 Dizel Astra J den sonra araç doğal olarak daha atak ve seri geldi.Direksiyon tepkileri daha net.Süspansiyonların darbe emişleri daha iyi geldi.Dcc nin etkisi vardır.Yol tutuşu güzel.Acc yi denedim çok başarılı.Aracı daha kurcalayamadım bugün nasipse kurcalayacağım.Aliexpress ten almış olduğum Geri vites led ampülü takacağım.App plaka düşünüyordum yasadan sonra vazgeçtim.Önceki aracımda kullanıp hiçbir şekilde ceza yememiştim
      Yapılanlar
      Egzoz Ucu
      Kapı Menteşe ve Kilit Koruyucu
      Kadran Selamlama
      Traffic Sign Assist açıldı.
      APP Plaka
      R Spor Pedallar ve Ayak Dayama OEM
      R Çamurluk Logoları OEM
      Crystal Concept Premier Seramik Uygulaması
      Bagaj Havuzu
      Llumar ATR Cam Filmi
      Lane Assist
      Arka Ayak Aydınlatma
      Dynamic Led Stop R Smoked

Yapılacak Listem 
      Kapı eşiği kaplamaları
      Kapı çıkış aydınlatmaları 
      TSI Motor Kapağı
      Rline Dış Paket

Depoyu fulldedim 255 tl.Yakıt bu şekilde   
      İstanbul-Yenikapı-Yalova (Feribot)- Bursa Şehiriçi - İzmir  Ev .

• Yazan: murat644
      Türkiyede ilk defa "Golf 7 Midline plus 1.6 TDI Manuel vites" aracım için
      Adaptif hız sabitleyici,
      şerit takip sistemi,
      trafik işaretleri algılama,
      Front assist ( ön bölge asistanı) 
      Şehir içi acil fren desteği (emergency braking) 
      Yaya koruma (pedestrian warning) 
      sürüş profili seçimi (drive mode selection) 
      özelliklerini yapmaya karar verdim ve işte anlatmaya gerek yok, mutlu sondan bir kaç fotoğraf.. 
      Her konuda fikir alışverişi ve destekleri için @forjust1day
      @Vanery"e sonsuz teşekkür ederim.
      Tüm parçaların tedariğini, montajını, kodlama dahil kendim hallettim. 
      Daha önce cruise control system (hız sabitleyici) yaptığım için alt yapı olarak zaten aracım hazırdı (gateway ve bcm). Sistemi aktif hale getirmek için online odis bağlantısı gerekmektedir, vagcom bu konuda işe yaramayacaktır. 
      Online Odis ile, motor kontrol ünitesi, abs ünitesi, acc radarı, ve kamera kodlanıyor. çok derin konu olduğu için kodlama ile alakalı soruları cevaplamayacağım. 
      Acc ve lane assist( adaptif hız sabitleyici ve şerit takip sistemi ) retfofiti yapmak isteyen olursa yardımcı olabilirim parça ve kodlama konusunda.
      Projelerim devam edecektir. Herkese keyifli forumlar
      Şehir içi acil fren desteği testi : 

Montaj aşamaları : 

Şehir içi acil fren desteği.. 

• Yazan: uveyk
      Merhaba,
      2016 model Tiguan aracim var. Ikinci kez anahtar pili bitiyor ancak aracim bana pilin zayiflamasi ile alakali hicbir uyari vermedi. Ilk bitiminde servise bunun bir sorun oldugunu ve onarilmasi gerektigini israrla anlatmama ragmen sonuca gidemedim. Yedek pil alayim dagin basinda bir yerde basima gelirse kendim degistireyim dedim, olmaz bu cok hassas birsey ancak servis degistirebilir dediler.
      Bu konuda bilgisi olanlar yardimci olabilirse cok sevinirim.
      Selamlar
  • Yeni Oluştur...