Golf 7 Manuel 2014 geri vites takilmasi

@Drsmt hocam iyi günler 2016 manuel golf satın aldım aynı problem bende de var ne yapmam gerek siz çözüm bulabildiniz mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

aynı soprun bendede var ayda yılda bir yapıyo az daha geri alıp çıkarıyom vitesi alıştım ben 

Aracı stop edip çıkarın vitesi.Zorlamayın.Stop edince kolayca çıkıyor

Selamlar bende 2 hafta önce 2014 manuel Golf 7 midlineplus satın aldım aracım cidden çok temiz 142.000 km de bu akşam itibari ile aynı sorunu bende yaşadım çözüm bulabilen var mı yarın aracı bakıma götüreceğim inşallah hallolur 

Geçen  yıl kışın çok yaşadım ben bu sorunu şanzıman yağını değiştirdikten sonra karşılaşmadım havalar iyice soğusun yaparsa yazarım. çıkan yağ bayağı kötü durumda idi uzun bir süreçten sonra vites geçişleri rahatladı bence  100 bin km de  tüm sıvıların değişmesi gerekiyor.  Yağlar/antifriz/hidrolik sonra hepsi farklı arızalara neden olup ciddi masraflar açıyor. 

Bende de aynı sorun vardı bu forumdaki tavsiyeler üzerine şanzıman yağını değiştirdim 2 ay 2000km oldu bu sorunu bir daha yaşamadım

Bende de aynı sorun vardı bu forumdaki tavsiyeler üzerine şanzıman yağını değiştirdim 2 ay 2000km oldu bu sorunu bir daha yaşamadım
2 ay sonra geri dönüş yapıp yazdığınız için teşekkürler.

Yetkili servis özel servis hangisinde yaptırdınız? Kaç litre yağ eklendi yağ markası modeli ne koyuldu? Bir de fiyat bilgisi yazabilirseniz sevinirim.

Ek olarak; vites geçişlerinde yumuşama akıcılık veya daha kolay geçiş oldu mu, yani hissiyat olarak nasıl?

Geri
Üst Alt