Boya koruma nasıl yapılır? aşamaları nelerdir?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ

Boya koruma sonrası  fotoğraflarımı daha önce paylaşmıştım. Kullandığım ürünler Amerikan ürünü  ama sahibi bir Türk olan  HD marka. Ürünleri temin ettiğim ve uygulamayı yapan,  İzmir bölge distribütörü olan arkadaşım.

1. En başta kendi şampuanı ile yıkamayla boya korumaya hazırlık.

2. Plastik, lastik ve cam aksamın maskeleme bandı c-ve örtülerle maskelenmesi.

3. Sonra killi bezle boya üzerindeki boya ve üretim esnasında boyanın üzerine yapışan metal artıklarını giderme.

4. Kılcal çizik giderici

5. Araç verniğini güçlendirici

Üzerine iki malzemeden oluşan özel pedle uygulama yapılan seramik koruma...

(fırça ve yıkama makinesi ile ya da kostikli deterjanlarla yıkama yapılırsa 2 yıkama aksi halde 25 yıkamaya kadar dayanıklı, kuş pisliği gibi boyaya zarar veren maddelerin boyaya temasını engelliyor ve sadece su tutarak dahi çıkmasını sağlıyor.)

5. Finişi kutunun içinden çıkan ve yıkadıktan sonra kullanabileceğiniz, kipa vb yerlerde satılanlan muadillleriyle karşılaştırılamayacak kadar kaliteli mikrofiber bezle cila artıklarını giderme.

Ürünleri genelde Audi, Volkswagen, Opel, Seat bayilerine toptan veriliyor. Buralardan fiyat alabilirsiniz.

Buralarda yaptırmak istemezseniz, İzmir için size kendi ustamı önerebilirim. Fiyat konusunda anlaşmak size kalmış.

YBVoBl.jpg
DMGjM6.jpg
EY2jY8.jpg
2gPpgj.jpg
ZDnlDZ.jpg
1y7Ryp.jpg

yMjkRL.jpg
WnojEY.jpg

Orhan Hoca dedi:
amatörce elle uygulama yaptım işe yaradı. araç bayiden çıkmış gibi oldu. kılcal ince çizikler yok oldu tavsiye ederim arkadaşlar.  s=s15
Maşallah Abi, çok iyi duruyor, bu renk bu araca ayrı bir yakışıyor bence

@Orhan Hoca  harika görünüyor  çüş

fk1000 i çok övüyorlar.

ben de haftasonu C2V3 uygulamaya çalışacağım  s=claps

@Orhan Hoca

Hocam uygulamayı nasıl yaptınız kısaca anlatabilir misiniz? Murat Bey'in ilk mesajda anlattığı gibi mi?

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

Hocam uygulamayı nasıl yaptınız kısaca anlatabilir misiniz? Murat Bey'in ilk mesajda anlattığı gibi mi?
pedle önce auto glym uyguladım sonra micro fiber bezle parlattım.  daha sonra yine başka bir pedle fk1000 uyguladım micro fiber bezle parlattım.

micro fiber bezim artık su tutmuyor. :)
Çok güzrl parlıyordu ama dün, pürüzsüz bir yüzeyi vardı 

Boya koruma sonrası  fotoğraflarımı daha önce paylaşmıştım. Kullandığım ürünler Amerikan ürünü  ama sahibi bir Türk olan  HD marka. Ürünleri temin ettiğim ve uygulamayı yapan,  İzmir bölge distribütörü olan arkadaşım.

3. Sonra killi bezle boya üzerindeki boya ve üretim esnasında boyanın üzerine yapışan metal artıklarını giderme.

4. Kılcal çizik giderici

(fırça ve yıkama makinesi ile ya da kostikli deterjanlarla yıkama yapılırsa 2 yıkama aksi halde 25 yıkamaya kadar dayanıklı, kuş pisliği gibi boyaya zarar veren maddelerin boyaya temasını engelliyor ve sadece su tutarak dahi çıkmasını sağlıyor.)

5. Finişi kutunun içinden çıkan ve yıkadıktan sonra kullanabileceğiniz, kipa vb yerlerde satılanlan muadillleriyle karşılaştırılamayacak kadar kaliteli mikrofiber bezle cila artıklarını giderme.

Ürünleri genelde Audi, Volkswagen, Opel, Seat bayilerine toptan veriliyor. Buralardan fiyat alabilirsiniz.

Buralarda yaptırmak istemezseniz, İzmir için size kendi ustamı önerebilirim. Fiyat konusunda anlaşmak size kalmış.

YBVoBl.jpg
DMGjM6.jpg
EY2jY8.jpg
2gPpgj.jpg
ZDnlDZ.jpg
1y7Ryp.jpg

yMjkRL.jpg
WnojEY.jpg

4. Kılcal çizik giderici

YBVoBl.jpg
DMGjM6.jpg
EY2jY8.jpg
2gPpgj.jpg
ZDnlDZ.jpg
1y7Ryp.jpg

yMjkRL.jpg
WnojEY.jpg
SliderHocam bilgi için çok teşekkürler,

Golftutkusundan arkadaşların verdiği bilgile sayesinde  ocak sonu Pasifik mavi sipariş verdim. şu anda üretim planlama aşamasında, boya koruma yaptırmayı düşünüyorum, ve araştırma yapıyorum. İşin açıkçası çok fazla para verme gibi bir niyetim yok dışarda gözümün görmediği yapılan işçilkler için ve bu öneriniz çok mantıklı geldi. Buna ilave olarak bu işlemleri yaptıktan  hemen sonra, ceramik pro 9  uygulayabilir miyiz ?  Ceramic pro 9 uygulandıktan sonra aracı ne kadar bir süre kapalı mekanda bekletmem gerekir bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz ?

Değerli Hocam 

Ceramic pro zaten acemi bir uygulayıcı kabul etmeyecek kadar hızlı kuruyan ve hata kabul etmeyen bir yapıda olduğunu söyledi bu işi yapan bir dostum.  Malzemesini alsanız bile 1.200 liranın altında maliyet mümkün değildir. 

Hazırlık aşamaları standarttır ve 72 saat kapalı bir garajda mümkünse çok soğuk  olmayan bir mekanda beklemelidir.  Kürleşmesi için gereken süre standarttır ve mümkünse bunu uygulama yapılan yerde saklamak doğru olur.

Yola çıkarsınızhavada tek bulut yok...

Münasebetsiz biri yola şu dökmüstür veya önünüzdeki yanınızdan geçen araba bunu sıçratarak lekelenmeye yol açabilir.

@ilhan

@leon_312 

diğer forumlardan farklı olarak baslik kalabalığı istemediğimiz için uygun yere tasidik

saygilar

Geri
Üst Alt