LANSMAN PAKETLİ ARAÇLARDA OPSİYONEL DONANIM LİSTESİ

Fiyatlar uçtu yahu , şu resmini gördüğünüz araç Bmw 320i Luxury , geçen hafta 115.000 TL'ye alındı , 2014 model , 40.000'de , valla kafamda deli sorular.....
/monthly_2017_03/58ca56c15d0e7_IMG_33661.thumb.JPG.5849e8f724ce15eb00b0ae1099b5540b.JPG
115 sudan ucuzmuş gerçekten hayırlı olsun.
Şuan piyasada aynı aracı 128-130 dan aşağı bulmak pek mümkün değil hatasız.

@ansolak hocam aynen öyle , aracı çalışma arkadaşım satın aldı , bahsi geçen fiyatlara göre çok uyguna denk geldi , yeni Golf'ün fiyatları sebebiyle 2.el daha mantıklı hal almış oldu bence .

@ansolak hocam aynen öyle , aracı çalışma arkadaşım satın aldı , bahsi geçen fiyatlara göre çok uyguna denk geldi , yeni Golf'ün fiyatları sebebiyle 2.el daha mantıklı hal almış oldu bence .
Degerli Doğan Hocam

Artışlar ikinci ele sirayet etmeden fırsat varsa değerlendirmekte fayda var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sıfır araç fiyatları 1 yıla kalmaz bu şekilde herkes tarafından kabullenilir. Sonrasında 2 el fiyatları yukarı doğru çıkar . Golfün 140 binlerde olduğu ülkemizde BMW 3.20 ler sıfır olarak 200 binleri geçecektir . Astra Toyota hyundai vb firmalarda fiyatlar aynı yerlere çıkacaktır. İnsanımızın kabullenmesi çok sürmez yani . (Hatta 1.6 benzinli 3.20 ler 192 tl civarlarında .)

Oyak indirimi ile megane hb dizel otomatik touch donanim fiyati 69500,Bu fiyatlara alabilecegimi bilsem golfe asla yaklasmam.Her ne kadar donanim ve kalite farki olsada 50 bin tl lik fark yok bana gore

Anahtarsız giriş/çalıstırma hakkında bilgiye ulaşamadım opsiyonlarda görünmüyor hayır seat leon bile standart yaptı biliyorum 

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS Highline DSG net fiyat 69.961,86 TL yazıyor opsiyon ekledigimiz anda %60 olacak ve fiyatlar uçacak büyük ihtimalle almaktan vazgeçiyorum 100bin tlye golf mu alınır derken nerelere geldik geçmiş olsun

Selamlar,

Paylaşımı severim ancak belirli konularda aşırı farklı görüşler olduğunda sadece okuyup geçerim.Malum yaşadığımız ülkede herkes bir söz hakkına sahip bilse de bilmesede.

Bu benim ilk mesajım ve neden yazmak istediğime gelince.Mayıs ayında mecburi bir araç değişikliğine gitmek zorunda kaldım.Sattığım aracım mercedes c200d amg bluetec idi ve aynı gün vw yeni makyajlı golf comfortline aldım.

Öncelikle sattığım ve aldığım araçlar aynı sınıfın araçları değil.Burada eski alışkanlıkları yeni araca adapte etmek çok zor ilk başlarda.Eski araçta standart gelen herşey yeni alınan araçta opsiyonel donanım olmuş.Neyse ki araba kullanmayı ve şoförlüğü yeni öğrenmediğimizden yeni aracı aldığım ilk birkaç gün dışında çok fazla beni yadırgatan şey olmadı.

Comfortline 1.6 tdi 7 ileri dsg alırken hiçbir opsiyon kullanmadım.Yalnızca aracı aldıktan 3 gün sonra halojen farları araştırdığım bir yerde 1000tl altına arka plaka aydınlatması,uzunlar,kısalar ve sis farlarını led fara değiştirip,plastik kapı çıtalarına krom taktırıp bir de pedal seti taktırıp konuyu kapattım.

Araçlarda bulunan opsiyonlar belki aracı ikinci el satarken size avantaj getirebilir ama ben şöyle düşünüyorum ; çoğu opsiyonu araçta kaç kez kullanıyoruz ki???

Madem ki bu kasa da deli gibi opsiyon arıyoruz o zaman arada ki fiyat bandından şikayetçi olmamak lazım.Maalesef yeni yapılandırılan vergi dilimi sebebiyle bende eski aracımı uygun fiyata verirken yeni aldığım araçta bundan etkilendim.Ancak belirtmekte fayda var ki golf'lerin ikinci elinde de benim açımdan alırken kullanıcıyı bilmiyorsanız her zaman bir soru işareti var.O yüzden ilk ben alırım kullanırım kafama da daha birşey takmam ve evde akşamları uyurum rahat demek bana kolay gelen yol.

Üst mesajlarda ki BMW 3 ile golf kıyaslanacak bir şehir içi aracı değil.Pratikliğin ön planda olduğu bir araçtır golf.Ne mercedes ne BMW bunu pratiklik anlamında size vereceğini düşünmüyorum.Aile ile çocuk varken kullanıp gördükten sonra -ki yukarıda ki tüm marka araçları zamanında uzun süreli kullandım.

Keza kasa değiştiren ve teknoloji üzerine araçlara teknoloji yığan Opel'miş efendim Renault'muş benim tarzım araçlar değil.Marka eleştirisi yapmak istemiyorum ama gittikleri yolda yol değil.Yani hatchback bir aracı günden güne uzatarak,enleştirerek gitgide sınıf değiştirerek ilk çıkış ruhundan arındırmak mantıklı değil.

Herkesin eleştirdiği yerde kendini kanıtlamış olmak ve yıllar süren kullanıcı deneyimlerinden sonra hala bu model ile sektörde lokomotif olmak Golf için ayrı bir değer.

Evet ülkemize aracı getiren grubun ve vergi dilimlerinin mağduru olduğumuz kesin ama Türk halkı olarak genelleyerek söyleyeyim akrabamızda,kardeşimizde ki araçta bile yeri geldiğinde gözü olan bir toplum yapısında bu vergilendirmeleri çıkaralım küçümsemek için demiyorum ama 2500tl maaşlı adam bile geçtim golf'ü bmw 5 serisine göz diker ve çıta koyar.

Hakkı değil midir? Elbette hakkıdır.İnsanların güzel şeyleri kullanması ve sahip olması en doğal hakkıdır.Ama hatası şudur;

Benim burada özetini oluşturmaya çalıştığım şey çok basit.Araba araçtır.Araçlar sizin kullanım alanınıza hizmet eder ve ona göre şekillendirirsiniz.Bir kullanım aracını içi boş ve kullanmayacağınız opsiyonlarla doldurmak pek mantıklı değil.

Mantıklı olan aslında markanın opsiyonları standart yapması.Ama o zamanda marka kendi markalığından başka bir markaya kayıyor :)

Görüşlerime katılan olur katılmayan olur saygı duyarım ama highline donanım ile arada 8000tl var iken almayarak sonradan ... elektronikte bu u led opsiyonu aynı paraya taktırıp geride kalan highline donanımından mahrum kalmak gibi şeyler vs bana saçma geliyor.

Aracınızı severek alın,severek binin.kazasız belasız huzur içinde güvenle seyredin.

Geri
Üst Alt