Birkaç Soru

Sordugunuz sorudaki tum ekstra donanimlari 1.6 tdi comfortline aracima bizzat uyguladim.

1.replica (taiwan) cift u led temmuz ayindan beri kullaniyorum.en ufak bir sorun yasamadim.

2.led stoplari izmir vosmer den 1357 lira nakit fiyata alip bizzat kendim taktim.

3.replica 18 inc durban jant ve bridgestone turanza lastikler kullaniyorum 225x40x18.replica var replica var.orjinal et ve ofset degerinde replica temin ederseniz sizi uzmez.(en az 10 aracimda da replica jant kullandim.binlerce km turkiyenin her yerinde yol yaptim.hic sikinti yasamadim.)

4.katlanir ayna icin ayna ayar dugmenizi ve dis dikiz aynalarinizi katlanir olanla degistirmeniz yeterli.sonrasinda kodlama ile aktif etmek mumkun.ben katlanir aynalari cikma aldim.ayna alti led ler,katlanir aynanin altinda mevcut.standart zaten.

Orjinal 16 jantlarimi da jant alirken sattim.bosuna saklamanin anlami yok bence.(kis lastigi zorunlu olan bi ilde yasiyorsaniz ve kar lastigi kullaniyorsaniz bilemem.)

(Aynalarimi alirken de ustunden cikanlari verip uzerine fark vererek takas yaptim.)

Cam filmi ise gercek lummar ise fiyat ön cam dahil ise uygun.ön cam haric ise pazarlik yapin derim.

Izmirde ya da yakin cevrede iseniz hepsi icin yardimci olurum.
Replica çift u led'i ve jant nasıl temin ettiniz ?

Onu servise sormadım fakat dışarda 6.000 TL den aşağı değildi. Aracın beynine kadar değişiyor çünkü. Taiwan ürünü düşünürseniz onlar 2000 TL civarı ama ne denli sağlıklı yada ömrü nedir orası işte soru işareti
emoji4.png
Değerli hocalarım;

Bende (07.02.2017 tarihinde) Vw Avek servisi ile yaptığım görüşmede; U led; geri görüş kamerası (Destekleyecek ekran değişimi ile beraber) ve led stop ile ilgili  fiyat istedim. İstediğim ürünler ile ilgili (U led ve kamera) montajlarının olmadığını; bu ürünlerin arabaya fabrikada takıldığını ve sonradan takılamadığını; sadece led stop değişimi yaptıklarını ve fiyatınında KDV dahil 1630 TL olduğunu söylediler. Şuan hatırlayamadığım bir yerde bu U led ile ilgili sonradan yapılmasının mümkün olduğunu fakat tutarın yaklaşık 7-9 bin liraya geldiğini okudum. Fiyatı görünce nerede okuduğumu filan unuttum tabi :)

Saygılarımla...

İyi akşamlar arkadaşlar. Aklıma takılan soruları sizlerle paylaşmak istedim.

1-Golf 7 Comfortline aracıma u led ve led stop girmek istiyorum. Çıkma mı almalıyım yoksa yurtdışından mı ?

2-Orjinal jantlarımı değiştireceğim. Replica jantlar zararlı mı ? Veya önerebileceğiniz bir jant var mı ?

3-Llumar cam filmi için 600 lira fiyat aldım 6 cam. Pahalı mı ?

4-Katlanır ayna yaptırmak istiyorum. Onu nasıl yapabilirim ? Yan aynaların değişmesi mi gerekiyor ? Bunun ile beraber ayna altı aydınlatma oluyor mu ?

Yardım eden herkese teşekkürler. İyi forumlar. Biraz fazla soru sormuş olabilirim kusura bakmayın.
Yurtdışından getirtilen kullanılmamış orijinal  U ledli farlardan yakında bir dostumuz var..

Aceleniz yoksa bekleyin derim. Yakında ilan açacağız. 

Genellikle içi boş olarak yani gövde biçiminde satılan farlara iç aksam ayrıca satın alınır 

Ender de bu fiyat 10 bine dayanıyor.

Kendi imkanlarinizla Parçaları temin eder ve Apo usta da taktırabilriseniz tahminen bunun yarisina mal olur .

Comfortline araç için gereken donanım listesi şöyle:

Screenshot_20170323-190823.png

Ender in sitesine de bakabilirsiniz.

2. Orijinal jant satan bir çok dostumuz var burada.  Hatta orijinal olan Durban bile var.. bence bir göz atın. 

3. Llumar 'ın hangi serisi Hocam? Fiyatları az mı çok mu buna göre belki olabilir.

4. Katlanır ayna alınca dış kapak ve iç ayna sizdeki takılır. Yurtdışından getirtilen ve montajı özel serviste yapılan  yan aynalar servisten daha uygun fiyata mâl olur.

Yurtdışından getirtilen kullanılmamış orijinal  U ledli farlardan yakında bir dostumuz var..

Aceleniz yoksa bekleyin derim. Yakında ilan açacağız. 

Genellikle içi boş olarak yani gövde biçiminde satılan farlara iç aksam ayrıca satın alınır 

Ender de bu fiyat 10 bine dayanıyor.

Kendi imkanlarinizla Parçaları temin eder ve Apo usta da taktırabilriseniz tahminen bunun yarisina mal olur .

Comfortline araç için gereken donanım listesi şöyle:

Ekli dosyayı görüntüle 10349

Ender in sitesine de bakabilirsiniz.

2. Orijinal jant satan bir çok dostumuz var burada.  Hatta orijinal olan Durban bile var.. bence bir göz atın. 

3. Llumar 'ın hangi serisi Hocam? Fiyatları az mı çok mu buna göre belki olabilir.

4. Katlanır ayna alınca dış kapak ve iç ayna sizdeki takılır. Yurtdışından getirtilen ve montajı özel serviste yapılan  yan aynalar servisten daha uygun fiyata mâl olur.
Replika çift u led'ler Bi-Xenon mu oluyor ? Eğer taktırırsam muayeneden geçebilir miyim ? Eğer olursa orijinalini yurtdışından mı yoksa Türkiye'den çıkma olarak mı temin etmeliyim ? 

16" dover'dan 18"e geçmek istesem jant haricinde ne satın almam gerekir ? Ve ne gibi farklar olur yakıt ve konfor açısından ?

Llumar serisini maalesef bilmiyorum.

Katlanır aynayı büyük bir ihtimal yurtdışından satın alacağım. Geçen gün bir arkadaş paylaşmıştı. Yan aynalarda da sinyal kayıyormuş. Onu da biraz araştıracağım. Modül ile oluyorsa beraber satın alabilirim. 

Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi forumlar.

Replika çift u led'ler Bi-Xenon mu oluyor ? Eğer taktırırsam muayeneden geçebilir miyim ? Eğer olursa orijinalini yurtdışından mı yoksa Türkiye'den çıkma olarak mı temin etmeliyim ? 

16" dover'dan 18"e geçmek istesem jant haricinde ne satın almam gerekir ? Ve ne gibi farklar olur yakıt ve konfor açısından ?

Llumar serisini maalesef bilmiyorum.

Katlanır aynayı büyük bir ihtimal yurtdışından satın alacağım. Geçen gün bir arkadaş paylaşmıştı. Yan aynalarda da sinyal kayıyormuş. Onu da biraz araştıracağım. Modül ile oluyorsa beraber satın alabilirim. 

Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi forumlar.
1. Replika çift u ledler Bi-Xenon farlara sahiptir ancak AFL denen viraj ve hıza duyarlı olma özelliğine sahip değildir.

Bu farlar muayeneden geçemez.

orijinal farlar yapılırsa sizde bulunan manuel  far yükseklik ayarı iptal edilerek arka aks uzerine otomatik far yükseklik ayarı monte edilmiş olmalıdır.

Çıkma farlarda sıklıkla çizik ve ayaklarında kırık bulunur. Bu nedenle dikkatle kontrol edilerek alınırsa olabilir.

2. "16" Dover dan 18" e geçmek istesem jant haricinde ne satın almam gerekir"demişsiniz.

Paletli sistem uygulaması göremediğim için şimdilik jant dışında bir seçeneğiniz yok demeliyim  :000043-medium:

Oradaki eksik kelime Durban ise .

18 jant olarak :

serviste aksesuar olarak tek tek satılan ve bu nedenle oldukça pahalı "Rotary"

veya Serron

Veya 

Burada jant ve lastik bir arada satılan ve kefil olabileceğimiz Dartford

Audi jantlarının tamamı, Wv grubunda Scirocco, Passat ve jetta jantlarının tamamı size de uyar secenek olarak dusunebilirsiniz.

Yakıt ve konfor bakımından mutlaka fsrkneder ama maksimum 0.5 ila 1 litredir. 

18 janta geçiliyorsa mutlaka spor yay ve hatta amortisör alınmalı 

Detaylı bilgi attaki linkteki konu içerisindedir.

3. Llumar  atr serisi ise bu para verilir değilse verilmez Hocam

1. Replika çift u ledler Bi-Xenon farlara sahiptir ancak AFL denen viraj ve hıza duyarlı olma özelliğine sahip değildir.

Bu farlar muayeneden geçemez.

orijinal farlar yapılırsa sizde bulunan manuel  far yükseklik ayarı iptal edilerek arka aks uzerine otomatik far yükseklik ayarı monte edilmiş olmalıdır.

Çıkma farlarda sıklıkla çizik ve ayaklarında kırık bulunur. Bu nedenle dikkatle kontrol edilerek alınırsa olabilir.

2. "16" Dover dan 18" e geçmek istesem jant haricinde ne satın almam gerekir"demişsiniz.

Paletli sistem uygulaması göremediğim için şimdilik jant dışında bir seçeneğiniz yok demeliyim  :000043-medium:

Oradaki eksik kelime Durban ise .

18 jant olarak :

serviste aksesuar olarak tek tek satılan ve bu nedenle oldukça pahalı "Rotary"

veya Serron

Veya 

Burada jant ve lastik bir arada satılan ve kefil olabileceğimiz Dartford

Audi jantlarının tamamı, Wv grubunda Scirocco, Passat ve jetta jantlarının tamamı size de uyar secenek olarak dusunebilirsiniz.

Yakıt ve konfor bakımından mutlaka fsrkneder ama maksimum 0.5 ila 1 litredir. 

18 janta geçiliyorsa mutlaka spor yay ve hatta amortisör alınmalı 

Detaylı bilgi attaki linkteki konu içerisindedir.

3. Llumar  atr serisi ise bu para verilir değilse verilmez Hocam
Muayeneye girerken ampülleri değiştirirsin diyorlar öyle bir şey var mı ?

18" durban'a geçmek istiyorum. Ortalama maliyeti ne olur bana ? Yay veya amortisör ile birlikte.

Muayeneye girerken ampülleri değiştirirsin diyorlar öyle bir şey var mı ?

18" durban'a geçmek istiyorum. Ortalama maliyeti ne olur bana ? Yay veya amortisör ile birlikte.
Orijinal farlar bir kenarda bekleyecek ve muayeneye giderken takılacak.

Yoksa sorun olur.

18" Durban için önce jant bulmalı. 

Yay 600 ila 900 liradır

Orijinal farlar bir kenarda bekleyecek ve muayeneye giderken takılacak.

Yoksa sorun olur.

18" Durban için önce jant bulmalı. 

Yay 600 ila 900 liradır
Sadece ampül değiştirsem yeterli olmaz mı ?

Malum sitede bir çok durban bulmuştum ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sadece ampül değiştirsem yeterli olmaz mı ?

Malum sitede bir çok durban bulmuştum ?
Asla orijinal gibi görünmez ama her halükârda halojen olandan iyidir. Ampül değişimi işe yaramaz çünkü far yüksekliği ayarı çalışmaz.

Çoğu orijinal adı altında satılan replikalar. 

Asla orijinal gibi görünmez ama her halükârda halojen olandan iyidir. Ampül değişimi işe yaramaz çünkü far yüksekliği ayarı çalışmaz.

Çoğu orijinal adı altında satılan replikalar. 
Demek istediğim replika Bi-Xenon çift u led alsam ve muayeneye giderken halojen ampül taksam olur mu ?

Replika jantların bir sorunu olur mu sizce de ? Birkaç arkadaş gayet memnun da.

Geri
Üst Alt