Jump to content

Ortalama tüketim rekorunuz kaç ?

Recommended Posts

• 8 ay sonra...

• İleti 121
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

1 depo ile 1100 küsür kilometreleri daha önce birkaç kez görmüştüm fakat bu sefer 1200'leri gördüm; hatta son birkaç gün şehir trafiğine girmeden önce uzun yolda kalan mesafeyi de ekleyince 1300 görün

Bu da benim zorlamayla yakalayabildiğim tüketim miktarı. Kırklareli-Gelibolu arası. Araç: Golf 7 1.2 TSI Manuel

Eyvallah @tiesay üstad. @DuzboruDownpipe hocamın da dediği gibi araç Golf VI olduğu için 55 litre alıyor  Sanırım Golf 7'deki yeni motorun daha verimli olacağı hesaplanıp hem malzeme hem ağırlıktan ta

Konudaki görseller

1 depo ile 1100 küsür kilometreleri daha önce birkaç kez görmüştüm fakat bu sefer 1200'leri gördüm; hatta son birkaç gün şehir trafiğine girmeden önce uzun yolda kalan mesafeyi de ekleyince 1300 görünüyordu (bkz: bu pompa fiyatlarıyla taşın suyunu çıkarmaca). Gelelim detaylara:

Motor: 1.6 TDI
Toplam mesafe: 1184 KM
Ortalama yakıt sarfiyatı: 4.7l/100 km
Yol özelliği: 960 kilometresi (11 saati) Samsun - Bolu - Samsun şehirlerarası / Geri kalan 224 km ve 6 saat şehiriçi
Sürüş özelliği: Şehirlerarası yolda 110, paralı yolda 120-130, yokuş çıkışlarında 100'e sabitlemeli sakin. Şehiriçi sakin
Yük: 3 yetişkin ve dolu bagaj
Ortalama hız: 69 km/h
Yakıt: Shell Vpower
Diğer veriler ve tabanca atana kadar tekrar depo doldurma soygunu aşağıdaki fotoğraflarda.

kolaj.thumb.jpg.f990bca8ccebbae7a2fa3b777ae292cb.jpg

IMG_2012.thumb.JPG.161d230df5440fca288e537c48c90cb9.JPG

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@SCC

Algısal mutluluk anlamında

Golfte Depo 50 değilde 60 litre olsa (passattaki gibi)

Dfp denen şey hiç olmasa (illegal iptal ettiren 1 milyon adam vardır tr de)

Demekki araç rahat 1500-1550 km yapardı.

Hadi 60 lık depoyu tabanca attıktan sonra 3-4 litre daha!

1600 km yi devirdik .....

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@SCCÜstad dizelin hakkını vermişsin.

Yalnız sabahtan beri 4.7lt ortalama ile 1184km yi bir türlü örtüştüremiyordum. Malum 50lt yakıt ile yol bilgisayarı hiç sapmasa dahi matematik olarak 1060km mesafe eder. Sonradan en alttaki fotoya dikkat edince mazotu gırtlak dolusu(en sevdiğimiz tabir) bastığınızı fark ettim:D Fazladan 3 litre basınca kapağa kadar gelmiştir heralde, gözle gördünüz mü. :D

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage4.5lt ortalama ile 50lt depo 1110km menzil yapar ki matematik olarak sizin 1058km olası. 

Yol bilgisayarına göre 4.7lt ortalama ile 1184km menzil yapmak 55.64lt yakıt demek. Bir de hep söylenen vw yol bilgisayarı az gösteriyor söyleminin tersini kanıtlayacak durumda bir tüketim. 

Bu arada ben de araç 4000km civarıyken yakıt alacak imkan bulamamıştım, en son sanırım 5km kalan menzil dediğinde shell e zor atmıştım kendimi. (Hayatta hiç yapmadığım bir şey.) Pompacıya fulle dediğimde tabanca atana kadar bekledi 49.45lt aldı inanamadım. Demekki yarım lt yakıt var yada yoktu. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

184 km'nin gidişi 3.8 lt/100km, dönüşü 3.9 lt/100km..

Geriye kalan 138km günlük şehir içi olduğundan yakıt aldıktan sonra 4.6 lt/100km. 

Devamlı şehir içi 2,5 yıllık ortalama 5.7lt/100km.

IMG_20200922_220618.thumb.jpg.b0c5cc67f5c182908b4e118b8ada4c82.jpg

▪Bütün yakıt alımları pompa otomatik durana kadardır.

▪Bagajsız, 16 inç, Tdi, DSG.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, tiesay yazdı:

@Savatage4.5lt ortalama ile 50lt depo 1110km menzil yapar ki matematik olarak sizin 1058km olası. 

Yol bilgisayarına göre 4.7lt ortalama ile 1184km menzil yapmak 55.64lt yakıt demek. Bir de hep söylenen vw yol bilgisayarı az gösteriyor söyleminin tersini kanıtlayacak durumda bir tüketim. 

Bu arada ben de araç 4000km civarıyken yakıt alacak imkan bulamamıştım, en son sanırım 5km kalan menzil dediğinde shell e zor atmıştım kendimi. (Hayatta hiç yapmadığım bir şey.) Pompacıya fulle dediğimde tabanca atana kadar bekledi 49.45lt aldı inanamadım. Demekki yarım lt yakıt var yada yoktu. 

Hocam Golf6 larda yakıt deposu 55 litre, Golf7 lerdeki gibi 50 litre değil. 53 litre alması gayet normal yani :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, tiesay yazdı:

@SCCÜstad dizelin hakkını vermişsin.

Yalnız sabahtan beri 4.7lt ortalama ile 1184km yi bir türlü örtüştüremiyordum. Malum 50lt yakıt ile yol bilgisayarı hiç sapmasa dahi matematik olarak 1060km mesafe eder. Sonradan en alttaki fotoya dikkat edince mazotu gırtlak dolusu(en sevdiğimiz tabir) bastığınızı fark ettim:D Fazladan 3 litre basınca kapağa kadar gelmiştir heralde, gözle gördünüz mü. :D

Eyvallah @tiesay üstad. @DuzboruDownpipe hocamın da dediği gibi araç Golf VI olduğu için 55 litre alıyor :) Sanırım Golf 7'deki yeni motorun daha verimli olacağı hesaplanıp hem malzeme hem ağırlıktan tasarruf edilip 50'ye düşürülmüş... Pompacı abilere kardeşlere tabanca atınca bırakmalarını söylüyorum fakat rakamları yuvarlamayı sevdikleri için alışkanlıktan biraz daha basıyorlar. Ben fotoğrafı çektikten sonra olay "abi düz 330 yapıyorum" oldu zaten :)) 

---

Teşekkürler @Kingslayer hocam. Yarın akşam 20:00'da bisikletten bağımsız, Avustralya'da at çiftliğinde çalıştığım bir video ekleyeceğim ilginizi çekerse :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, Savatage yazdı:

1.6 tdi golf 7

Uzun süreli ??

6662 km nin 

Verisi 3,6 ???

Adamın tüketim  mükemmel 

Uzun dönem 67 km/hız 3.6 lt/100km,

Başlangıçtan itibaren 92 km/hız 3.6 lt/100km 

motoru soğutmayınca oluyor heralde..

@Savatage şimdi baktım adamın videolara. Aracı 240bin km üzerinde 2016 manuel variant. 

Ayrıca açıklamaya da gerçek ortalamanın 4.49 lt/km olduğunu ve yol bilgisayarının yanlış gösterdiğini yazmış. 

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2016 1.2 TSI Manuel Bandırma - Mustafakemalpaşa arası oldukça sakin gittim. Her gün gittiğim yol normalde 4.0 - 4.8 arası oluyor ışık durumuna göre.

IMG_20200923_081016.jpg

tarihinde İhsan Dinç tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...