İşte Benim Golf'üm

Herkes atıyor bende aracımın son güncel halini atayım :)
Eibach sportline 45mm yaylar
Vossen Hf2 hafif 19” jantlar

Ekli dosyalar

• IMG_7765.jpeg
    IMG_7765.jpeg
    221 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_7768.jpeg
    IMG_7768.jpeg
    113.4 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Herkes atıyor bende aracımın son güncel halini atayım :)
Eibach sportline 45mm yaylar
Vossen Hr2 hafif 19” jantlar

Çokk şık olmuş maşallah . Ancak bir konu dikkatimi çekti araç çok güzel düşmüş 19" olmasına rağmen . Araç 1.5 motor mu ? . Benim 18" eibachsportline yaylarımla araç istediğim seviyede düşmemişti çok şaşırdım açıkçası . Yaylarda soğuk press vs falan yok değil mi ?

Çokk şık olmuş maşallah . Ancak bir konu dikkatimi çekti araç çok güzel düşmüş 19" olmasına rağmen . Araç 1.5 motor mu ? . Benim 18" eibachsportline yaylarımla araç istediğim seviyede düşmemişti çok şaşırdım açıkçası . Yaylarda soğuk press vs falan yok değil mi ?
Teşekkür ederim hocam güzel yorumunuz için. Aracım 1.0 etsi style paket. Yaylarımda herhangi bir işlem yok sıfır alıp araç üzerine taktım ki yaylarda işlem yapmayı düşünmedim hiç o yüzden direk eibach aldım coile yanaşmadım konfor gitmesin diye. Sizin araç detayı nedir sizdeki fark çap yanak farkından mı dicem ama emin olamadım. Aşağıdaki görselde aracımın sadece yay takılmış hali;

Ekli dosyalar

• IMG_6753.jpeg
    IMG_6753.jpeg
    196.7 KB · Görüntüleme: 49
Teşekkür ederim hocam güzel yorumunuz için. Aracım 1.0 etsi style paket. Yaylarımda herhangi bir işlem yok sıfır alıp araç üzerine taktım ki yaylarda işlem yapmayı düşünmedim hiç o yüzden direk eibach aldım coile yanaşmadım konfor gitmesin diye. Sizin araç detayı nedir sizdeki fark çap yanak farkından mı dicem ama emin olamadım. Aşağıdaki görselde aracımın sadece yay takılmış hali;

Belirttiğim fotoğrafta eibach sportline serisi mevcut 225-40-18 lastiklerle beraber . Ben duruşundan gerçekten memnun kalmadım diye yayları söküp coilover yoluna gittim . Sizinki bu kadar düşünce kıskandım açıkçası :D.

Bu arada şuan 215-35-19 ön coilover arkası eibach sportline şekilde geziyorum arka 18" ebata göre daha cok aşağıda kaldı muhtemelen bir önceki jantın ofseti ve et oranı yüzünden düşüremedim aracı

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-11-23 at 11.56.48.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-23 at 11.56.48.jpeg
    139.3 KB · Görüntüleme: 59
Spacer var sanırım kaç mm?
Araçta spacer yok hocam jantlar offsetli olduğu için aracın üstünde görmeden spacer almadım, nitekimde gerek kalmadı spacer
Belirttiğim fotoğrafta eibach sportline serisi mevcut 225-40-18 lastiklerle beraber . Ben duruşundan gerçekten memnun kalmadım diye yayları söküp coilover yoluna gittim . Sizinki bu kadar düşünce kıskandım açıkçası :D.

Bu arada şuan 215-35-19 ön coilover arkası eibach sportline şekilde geziyorum arka 18" ebata göre daha cok aşağıda kaldı muhtemelen bir önceki jantın ofseti ve et oranı yüzünden düşüremedim aracı
sizin aracınızda maşallah çok güzel duruyor hocam. Sanırım jant çapı ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Ben kw st tarzı kaliteli coil almak istemediğim için (maliyeti pahalı) eibach yay aldım dediğim gibi bence ebatları büyültün. Ben konfordan da memnunum. Manisada yaşıyorum yollar ahım şahım düzgün değil ama bazı yerlerden de durarak geçiyorum tedbir amaçlı :)

Teşekkür ederim :),benim yüksek ihitmal janttan dolayı arka taraf hacimsiz duruyor.Jantların ET'si 47,ET35 olanı da vardı ancak arabada GT3rs gibi durmasından korkup tercih etmemiştim.zaten takılırken de spacer olursa daha iyi duracağını söylemişlerdi en azından 10 12mm,lastikler zaten 235/35/19,haliyle her çukur kasis girinti çıkıntı gördüğümde duracak duruma geliyorum,zamanında çok jant çatladı eğildi artık gözüm yemiyor,ama küçük ebat da benim gözümde hiç hoş durmuyor o yüzden R verilerinde kullanıyorum,daha büyük olursa fabrika verilerini aşıyor,sıkıntı çıkarmasından korkuyorum.Şimdiden para biriktirmeye başladım Eibach coilover için,eğer alır da takarsam bu ebatlarla bir problem çıkartır mı?

Araçta spacer yok hocam jantlar offsetli olduğu için aracın üstünde görmeden spacer almadım, nitekimde gerek kalmadı spacer

sizin aracınızda maşallah çok güzel duruyor hocam. Sanırım jant çapı ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Ben kw st tarzı kaliteli coil almak istemediğim için (maliyeti pahalı) eibach yay aldım dediğim gibi bence ebatları büyültün. Ben konfordan da memnunum. Manisada yaşıyorum yollar ahım şahım düzgün değil ama bazı yerlerden de durarak geçiyorum tedbir amaçlı :)
Şuan güncel jant lastik şöyle bunlardan görünüm olarak çok memnunum arkalar sportline önlerde sanayi tipi coilover(hedef) var

Ekli dosyalar

• EE.jpg
    EE.jpg
    355.6 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Üst Alt